Zajímavou náhodou jsem se seznámil s fajn chlapíkem, Jirkou Zárubou. Servismenem motorek. Ve své dílně nedaleko od Prahy, tedy kousek od Loun, servisuje důkladně a poctivě motorky. A protože člověk pro své hobby je ochotný hledat jen tu nejlepší péči - chci, aby mi motorka sloužila věrně a kdykoliv - slovo dalo slovo a na servis se nejelo na Jarov do Prahy, ale do obce Smolnice.

Po mobilu jsme se lehce předem domluvili, co motorka bude potřebovat a jak má postupovat, když objeví nějaký problém. Jel jsem na servis po dvou letech od koupě, Honda měla najeto cca 12 tis. km, měla za sebou motodovolenou v Alpách (cca 1.800,-Km s kufry), nepozoroval jsem žádné závady. Dohodli jsme se na výměně oleje a všech filtrů, včetně palivového. Autoriz.servisy ho prý nerady mění (kvůli ceně cca 2.850,-) a navíc je k němu pekelný přístup. Ovšem majitelé strojů se vstřikováním vědí, co se pak stane, když nějaký bordel zanese vstřikovací čerpadlo a trysky.... Dále kompletní a pečlivá kontrola celého stroje, reálná kontrola ventilů, řetězové sady, brzd vč.výměny kapaliny, dotažení a promazání hlavy řízení, elektronická diagnostika stroje, kontrola chlazení etc etc etc.... no bylo toho hodně :-) Motorka ve středu večer přivezena v sobotu po obědě hotovo.

Pozitivně hodnotím přístup servisu. Při přejímce se mnou Jirka vše prošel a pečlivě se vyptával, co a jak motorka dělá, v jakých režimech, jak se chová, co je či není za problém etc. Prolezl důležitá místa i fyzicky, navrhl řešení a dohodli jsme předběžnou cenu. V sobotu ráno sdělil finální cenu a kdy plus minus (hodina) bude hotovo. Po příjezdu se mnou znovu prošel, co a jak bylo měněno, seřízeno, čištěno, mazáno, co nás čeká dalších 2000 km (nové gumy - dodá za zajímavou cenu, vymění a vyváží), 6000, 10000 km atd... Spolu jsme prošli citlivá místa na motorce, sdělil, co kontroloval navíc a co provedl v rámci údržby (vč.odsátí bordelu z přepadu skříně, mazání atd...).

Více u Boba na blogu...


Komentáře   

-1 #1 Malp 2011-11-26 18:11
Ahoj,píšeš 2 roky po koupi a najetých 12 000km -1)...kontrola ventilů
-2)Při kontrole nyní bylo zjištěno, že ...já to snad ani nebudu psát, prostě je asi div, že jsem dovol
enou dojel....

Nějak nechápu proč kontrola ventilů po pouhých 12t.km a též co tak hrozného se u prakticky nové mašiny s pár kilometrama mohlo "skoro přihodit"???
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit