V sobotu bylo krásné počasí a tak jsem neodolal a vyrazil na jedno oblíbené místo pro motorkáře z Německa (Saska) a i z Čech. Na Fichtelberg. Vzal jsem na motorku nezbytné věci, moje drahá polovička zase po dlouhé době nasadila helmu a vyrazili jsme.

Cestovani Fichtelberg V sobotu dopoledne je ještě silný provoz, až za Chomutovem provoz slábne. Nádhernou silnicí (č.7) až alpského typu po estakádě a hladkém asfaltu stoupáme až k Hoře Sv. Šebestiána, kde před odbočkou na Výsluní (silnice č.223) si u pumpy Q8 dáváme malou svačinu. Nádherná silnice s dokonalými zatáčkami, nádherným asfaltem a překrásnou přírodou nás vede po vrchu Krušných hor. Přes Lysou horu (kde ještě ležely malinké zbytky sněhu) dojíždíme k větrnému parku, kde na chvilku zastavujeme a okukujeme celé hejno větrných elektráren.

Pokračujeme pak kolem přehrady Přísečnice (doporučuji zajet až k sypané hrázi, vodní nádrž je na místě bývalé vesnice Přísečnice/Pressnitz) přes Černý potok do Vejprt. Zde přejíždíme říčku Polavu a jsme v Německu - obci Bärenstein. Hned na první křižovatce doleva a pokračujeme po souběžné komunikaci s hranicí do Hammerunterwiesenthal. Cesta křižuje nebo se vine kolem úzkorozchodné - nyní výletní - železnice s parním provozem Fichtelbergbahn (doporučuji v létě a s dětmi).

Cestovani FichtelbergPo asi 3-4 km přijíždíme do Oberwiesenthalu, lázeňské město a v zimě význačné lyžařské středisko nejen Saska, ale celého Německa. Průjezd je krátký a za městem začíná krásné stoupání, kde Hondička dostává "full gas" a jedééém!!! Škoda, že je stoupání tak krátké. Nahoře míjím po levé straně odbočku zpět do CZ a pokračuji asi 200 m dále do pravé zatáčky, kde je hned značená odbočka na Fichtelberg.

Úzkou, ale kvalitní asfaltkou stoupáme dále. Citelně se ochladilo a fouká silný vítr. Max 1km a jsme nahoře. Fouká silně, ale je nádherné slunečné počasí. Nahoře je už dost motorek a hlavně - FŮRA HOND CBF!!! Paráda. Myslím, že skoro všechny jsou CBF 600 (S), což ovšem není zvláštní, protože CBF 600 je/byla nejprodávanějším modelem motocyklu v Německu. Taky dost BMW a přijíždí i partička s H-D. Všude pohoda a klid.

Protože opravdu silně fouká, jdeme dovnitř do restaurace a nezůstáváme na venkovní terase, kde je občerstvení s grilem. Milá obsluha a útulno uvnitř, a tak si dáváme kávu, manželka poctivou rajčatovou polévku s pečivem a já "Fichtelbergtorte". Ceny jsou celkem normální (útrata i s dýškem 12€). Parkoviště a rozhledna Fichtelberg je "Treffenpunktem" pro bikery z D, takže v létě je tam co obdivovat.

Cestovani_Fichtelberg_1Cestu zpět volím kratší. Sjíždím zpět k hranici, odbočuji na CZ a projíždím dolů Jáchymovem (zjišťuji snahu o revitalizaci městečka, ovšem dostatek asijských obchodů, některé otlučené a zbořené domy a hloučky, řekněme, asi nepřizpůsobivých a neintegrovaných, spolu s jednou odpočatou sociální pracovnicí u cesty nasvědčují, že se ještě vše hned nepovedlo...). Najíždím na silnici č. 13 u Ostrova a metelím to na Karlovy Vary (no, asi se tam má jet jen 90 km/h,ale když ono to vypadá jako dálnice...). Protože je dost teplo, nechce se mi na procházku Karlových Varů a obracím zpět na východ po silnici č.6. Provoz je minimální (to je dobře, po Karlovarské silnici každý jezdí jak blázen) a v poklidu se vracíme.

Všem bych chtěl tuhle trasu doporučit a chcete-li vidět aspoň několik Hond CBF pohromadě, tak hurá na Fichtelberg. Neváhejte se připojit do diskuse k tomuto článku.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit