V posledním příspěvku jsem zde zmiňoval test Honda CBF 1000F a Honda CBF 1000 z časopisu Motocykl 10/2010. Ve stejném čísle však lze nalézt ještě jeden článek, který může některé z nás zaujmout - srovnávací test motocyklů Yamaha YBR125 a Honda CBF125. Kompletní článek je již k dispozici na webu Motocykl-online.cz.

Abychom neochuzovali naše členy na slabších strojích, rozhodl jsem se krátce zmínit i tento poměrně zajímavý testík. Test zmiňuje zejména zásadní rozdíl mezi oběma stroji, a tím je design. Zatímco Honda CBF125 se snaží oslovit sportovním šípovitým designem s polokapotáží, YBR125 od Yamahy se spíše odkazuje na klasiku čistých naháčů - zejména pak XJR1300. Tento rozdílný styl pak ovlivňuje všechny detaily - zejména pak přístroje. Zatímco Yamaha má budíky téměř k nerozeznání od XJR (no opravdu jen téměř), tak Honda má kokpit jen jednoduššího vzhledu.

V jízdních vlastnostech jsou si motocykly velmi podobné, ať už se jedná o brzdy (YBR má pouze jednopístek, zatímco CBF dvoupístek) nebo o výkonovou charakteristiku motoru. Nicméně je nutné podotknout, že CBFko má motor silnější (8,3kW oproti 7,5kW, které má YBR).

Závěr testovacích jezdců je jednoznačný. Vzhledem k tomu, že to nebyli žádní 17 letí jezdci, ale třicátníci, klonili se designově ke "klasickému" vzhledu Yamahy YBR125. Nicméně jako celkového vítěze označili motocykl Honda CBF125, neboť nabízí za nižší cenu větší kus motocyklu. Čekal by někdo něco jiného? ;-)


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit