NÁVOD - Odstranění kmitání řídítek výměnou ložisek - str. 3

• Obdržená poděkování 344

Odpověděl JinT pro téma Kmitání řídítek

Tlumič řízení nesmysl není ale řeší jiný problém paradoxně by tento problém s ložiskem případně gumou a následně aerodynamikou mohl naopak zhoršit... je dobrý na zvedání kola a následné zavření řídítek pak z toho tanksleper...to u CBF tolik nehrozí... a navíc není kam dát tak aby jste na něj dostali...
Já jsem byl jeden z prvních kdo ty ložiska měnil a řekněme, že bych se skoro považoval za podporovatele a spoluzakladatele hnutí :woohoo: :woohoo:

Ale protože jsem byl tak naštvaný jak se ten předek chová a skoro jsem si kvůli tomu tu hubu rozbil tak jsem to přestavěl komplet... bych jsem překvapený , že potom Boco byl nadšený a řekl mi, že ani jemu už moto nekmitá... ale pozor další efekt přijde když moto přeložíte na zadek tím už vám pak nejde víc utáhnout zadní tlumič a posune se těžiště odlehčíte přední kolo a máte vibrátor zpět... takže na to myslete a navíc ještě je potřeba občas utáhnutí zkontrolovat vymačká se to časem. Ale prostě je to nejrozumnější krok ty další efekty už se musí odstranit rozumem nebo se s tím naučit žít...
Honda CBF 1000 RS:)
08. říj 2018 08:00 #81

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

• Obdržená poděkování 1

Odpověděl Ales pro téma Kmitání řídítek

Pánové, loni jsem se ještě na to vykakal, ale letos mi už řidítka kmitali o poznání víc, takže jdu na to - na výměnu ložisek. Je nějaký spotřebák (samo vyjma ložisek) co si mám připravit, nebo co se při výměně kurví, takže je lepší to mít rovnou po ruce nové? Budu něco objednávat na Parts, tak abych si udělal komplet objednávku. Díky!
CBF 1000 r.v. 2006
18. lis 2018 20:36 #82

Chtělo to napsat kolik máš najeto a co jsi dělal konkrétně na předků naposledy servis tlumičů výměna gum samozřejmě sady pokud chceš moto mít zase jako z fabriky
18. lis 2018 20:43 #83

• Obdržená poděkování 96

Odpověděl boco818 pro téma Kmitání řídítek

Pri vymene ložisek by sa mala dat nova podlozka, polozka c. 7 : partsdepot.cz/originalni-dily/motorky/Ho...2007/CBF1000/378772/

Da sa použiť aj stará (po napruzeni) ale Honda predpisuje novú

A potom ako písal JinT - tlmiče servis - kontrola dlzky pruzin (podla veku by som tipol že uz budú na výmenu), olej, gufera...

A samozrejme nové gumy

A moto bude ako nová
Díky: Ales
19. lis 2018 00:21 #84

• Obdržená poděkování 85

Odpověděl keith pro téma Kmitání řídítek

Cela sada od ALL Bals obsahuje dvě ložiska, dva simeringy. Aretační podložku jsem nikdy měnit nemusel, ikdyž je to určitě lepší.
Samotná výměna ložisek má pár zádrhelů, ale pokud máš doma víc než jeden šroubovák, kombinačky a kladivo, tak to dáš.
Pominu demontáž krku, ale pak musíš srazit z krku staré ložisko ( nesnaž se zachránit simering, je to zbytečný). Kroužek většinou rozbrušujeme flexou, ale opatrně, aby jsi se neprobrousil na samotný krk.
Pak narážění ložisek...vraz venkovní kroužky do mrazáku na dvě hodiny a pak citlivě narazit až na doraz!!!!!!!!........( není to návod, jen pár připomínek )

Dotažení cca 40Nm, po 100 km přetáhnout
chro chro
Díky: Ales
19. lis 2018 07:11 #85

• Obdržená poděkování 1

Díky, ložiska a gufera mám už doma, tlumiče jsem dělal loni páč jeden prolínal.
Ložiska jsem dělal na jiný mašině kola, docela mě překvapilo, jak lehce po nahřátí středu tam ty mražený ložiska zajely. Jen to chce rychle. Podložku koupím, není drahá a budu mít jistotu.
CBF 1000 r.v. 2006
19. lis 2018 13:31 #86

Coveče Davide 40Nm nepleteš se???? já si pamatuji jinou hodnotu(psát to nebudu aŤ nematu :woohoo: ) každopádně vím, že je důležité i zda máš předek odlehčený nebo na kolech pokud to nesedne správně máš zajištěný slušný problém... osobně jsem to nedělal Keith (david ) má zkušenost tak asi ví co říká nebo naschvál radí blbě ??? :evil:
19. lis 2018 14:41 #87

• Obdržená poděkování 1

Myslím že je v manuálu 103 Nm ale to je jedno, až to budu dělat, stejně si to najdu.
CBF 1000 r.v. 2006
19. lis 2018 16:56 #88

• Obdržená poděkování 62

Odpověděl Luhamoto pro téma Kmitání řídítek

Nevím jestli to tu zaznělo, ale záleží jaké ložiska jdou zpět, zda kuličková nebo kuželíková. Ale řekl bych, že Keith už to má vychytané, že už mu pár krků pod rukama prošlo. :cheer:
Na kuličková ložiska je dle manuálu 25 Nm.
Na kuželíková bych řekl, že hodnota kterou uvádí Keith odpovídá.
PS: Aleši těch 103 je dotažení horní matice nikoli ložisek, pozor na to.
19. lis 2018 17:07 #89

• Obdržená poděkování 1

jj vím, ale co jinýho by měl na mysli, že se bude dotahovat než horní matice po 100km:

Dotažení cca 40Nm, po 100 km přetáhnout
CBF 1000 r.v. 2006
19. lis 2018 17:46 #90

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.301 sekund