Re:Spálené zapalování

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Re:Spálené zapalování

600 sa ten problém netýka podľa Honda bulletinu
27. srp 2019 20:26 #191

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Re:Spálené zapalování

tady se ukazuje že všechny spekulace s převinutím byly zbytečné a asi originál se správnou izolací je nejlepší volba ale uvidíme čas ukáže... jednoznačně někdo v Hondě chtěl ušetřit...bohužel na zákazníkovi...
Honda CBF 1000 RS:)
27. srp 2019 21:37 #192

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Spálené zapalování

Mám převinutý na CBF 600 , tak uvidím , kolik vydrží , mám to od pana Mareše :) vypadalo to pěkně , tak snad to bude fungovat dlouho :-)
Poslední změna: 27. srp 2019 21:52 uživatelem Hodys.
27. srp 2019 21:42 #193

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Spálené zapalování

Milane tobě se taky spálil stator?
Honda CBF 1000 RS:)
28. srp 2019 09:15 #194

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Spálené zapalování

JinT napsal: Milane tobě se taky spálil stator?

Řešili jsme to tu v roce 17 , mrkni o pár stránek zpět :) nebyl úplně spáleny ,ale nedával co měl , tak mám převinutý , zatím jsem najel 4000 km po opravě , a dobíjí to v pohodě , věřím , že bude i nadále
Poslední změna: 28. srp 2019 13:30 uživatelem Hodys.
28. srp 2019 13:22 #195

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Re:Spálené zapalování

JinT napsal: tady se ukazuje že všechny spekulace s převinutím byly zbytečné a asi originál se správnou izolací je nejlepší volba ale uvidíme čas ukáže... jednoznačně někdo v Hondě chtěl ušetřit...bohužel na zákazníkovi...


Toto je podla mna ťažko hodnotit, Honda ten stator nakupuje od dodavatela(ov), uplne stačí že sa snažil šetriť dodávateľ alebo jednoducho to zle spočítali čo sa týka tepelného namahania vs izolácia vinutia.

Čo je ale fakt zle že o tom nevedia (alebo sa len tvária že nevedia) v Honda servisoch... A tak zakaznika osklbu naplno napriek tomu ze na to bola predĺžená záruka
28. srp 2019 14:22 #196

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Re:Spálené zapalování

JinT napsal: tady se ukazuje že všechny spekulace s převinutím byly zbytečné a asi originál se správnou izolací je nejlepší volba ale uvidíme čas ukáže... jednoznačně někdo v Hondě chtěl ušetřit...bohužel na zákazníkovi...

Z jakeho duvodu, co vim, tak u nas previjene bylo vzdy kvalitnejsi, nez original a to nemluve o motorech,protoze nase draty byly mnohem kvalitnes co se tyce izolace. Takze pokud to dela HONDA tak jako vetsina, tak je toproste na hrane unosnosti, u nas by to ve vyrobe asi neproslo,i kdyz dnes uz asi taky
28. srp 2019 16:25 #197

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Re:Spálené zapalování

hele to už jsme jednou řešili mám od mechanika zprávu v tom duchu, že ty převinuté nemusí mít zdaleka takovou jakost jak se očekává nebo se takto říká záleží jak jsou navinuté, průměr drátu, počet závitů, zalití, atd.. nejsem elektrikář ale i tyto detaily hrají roli jednou jedna že Honda to má spočítané jak říkaš na knop... ale pokud to bude teď ok... tak za mě raději originál už to bohužel moc motorek nepotká protože ty roky proběhnou ovšem rozhodně bych neřešil preventivně výměnu, za přemotaný než se to po... a pak bych šel pokud možno po záruce... Pak asi převinout... to souhlas.
Honda CBF 1000 RS:)
28. srp 2019 16:33 #198

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Re:Spálené zapalování

Hele rikam to jak ze zkusenosti z aut tak z motorek. Mechanik ti muze rici cokoliv,me zajima z jakeho dratu to dela a jak je to lakovany a peceny. Cili nez mechanika, ktery o elektrice - navijeni motoru a pod., vi prakticky nic, se radeji zeptam toho motorare a to ti vetsina rekne ze ty original jsou delany na spotrebku,cili vseho co nejmin a co nejlacinejsi. Od toho jsou pak ty problem. napriklad u te HONDY je uplne jedno kolik najedes kilometru,cili tam je problem nejspis ve spatne izolaci dratu a ceka se jak ktery kus vydrzi. Me treba nekolik dni po zaruce.
Takze pocitat, ze novy OEM kus od HONDY bude zazrak je mylne,proste vzali to od jineho dodavatele,pochybuji, ze na tom resili neco vic.Mozna na nove motorce to zohlednili
29. srp 2019 14:47 #199

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Re:Spálené zapalování

O tom nemá moc cenu vézt debaty fakt je ten , že mě zatím drží a bylo to v záruce tedy za mě všem doporučuji pokud to pujde jít touto cestou... ta informace od mechanika byla celkově taková, že opravoval ve dvou případech čerstvě převinuté statory sice to zákazníci vyreklamovali ale olej a práci jim nikdo nezaplatil... takže tak .
Honda CBF 1000 RS:)
29. srp 2019 16:35 #200

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.641 sekund