Rehabilitace a léčba

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Rehabilitace a léčba vytvořil uživatel Luhamoto

Jelikož občas se vyskytnou i nějaká ty zranění a zdravotní potíže, měl bych na vás dotaz.
Vím, že někteří prodělaly různé léčby v rehabilitačních centrech. A tak bych se chtěl zeptat na zkušenosti, co se tam cvičí atd.
Chápu, že to může být docela rozdílné, ale pokud by měl někdo nějaké pozitivní zkušenosti s rehabilitací zad, napište mi pár řádků. Věc se má tak, že již 4 měsíc léčím záda a furt to není ono a problémy se vracejí.
22. pro 2014 11:36 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Rehabilitace a léčba

Tak ti sem taky něco hodím. V Jilemnici máme Sano centrum léčí tady sportovce. Hlavně lyžaře podívej se na net třeba by tě to zaujalo. Funguje to tak, že chodíš cvičíš a následně tě učí co a jak máš dělat doma. Mají tady různé magnety, elektriku, ultrazvuk atd... Ovšem pro tebe daleko.... Jinak jsou tady po okolí různí chiropraktici a maséři tady je okolo těch lyží hodně doktorů :woohoo:
Honda CBF 1000 RS:)
22. pro 2014 21:43 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Rehabilitace a léčba

No zajímalo by mě to domácí cvičení. Zkouším kde co, 5x denně cvičím a protahuji (což částečně hodně pomohlo), taky jsem vyzkoušel thajskou masáž (několikrát) a na to jak to je bolestivé, tak to hodně pomohlo (ve Zlíně jsou tu Thajky a fakt to umí). Pokaždé po odchodu byla znát částečná úleva (cca 25%) od bolesti a lepší pohyblivost. Bohužel zatím marně bojuji s chladem, který to radikálně dokáže zhoršit. Částečně taky pomáhajá na bolavý nerv komplex B vitamínů milgamma N.
Ale stále to ještě není doléčené, tak třeba někdo dokáže poradit ze své osobní zkušenosti. Nebo dá odkaz na nějaké stránky. Musím se do jara dát přeci do kupy. :)
23. pro 2014 08:28 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Rehabilitace a léčba

" Máš štěstí,že jdu právě kolem :woohoo: " .
Ne vážně,- že je pobyt v rehabilitačním ústavu obrovským přínosem můžu jen potvrdit.Prakticky sedmitýdenní pobyt v Rehabilitačním ústavu Hrabyně mě minulý rok po nehodě v Mostaru postavil na nohy.Prakticky z "nulové" pohyblivosti přes invalidní vozík a berle mě tam naučili chodit - toto bych bez všech těch procedur ,bazénu a teroru na tělo doma nedokázal.
Záda jsou trochu něco jiného.Před pár lety mě "jedna dobračka" při odbočování vlevo napálila zezadu a já skončil s Fordem na střeše .Odvoz do špitálu-hnutá páteř o pár mm a jakoby zablokovaná -otočit hlavu znamenalo otočit i s tělem a bolest jaxviňa. Chodil jsem taky na parafínové zábaly ,masáže a cvičení a doma si na to dával denně nahřátou sůl v plátěným pytlíku (je potřeba SUCHÉ teplo,tedy ne nahřívat ve vaně ve vodě). Časem to jakštakš povolilo , ale to cvičení už mě zůstalo - semtam třeba i v autě za jízdy (kdo jezdí po dálnici,tak ví , jak tě ten tankodrom dokáže nadrndat).
Takže za mě - suchý teplo ,cvičit , nenosit manželku na rukou a ještě mě cosi napadlo-nedávno mě jeden motokamarád posílal odkaz na :
Koho z Vás bolí koleno nebo loket - něco jako reuma,
vyzkoušejte přístroj SANITAS TENS pro kolena a lokty.
Kdo budete chtít vícero vědět, mohu předat zkušenosti .-))

Jen takový nápad-nevím??? Zdarec M
23. pro 2014 18:51 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Rehabilitace a léčba

Jo suché teplo můžu potvrdit, funguje dobře. Když to bylo akutní hodně jsem nahříval, dovede to trochu uvolnit a ulevit od bolestí.
23. pro 2014 20:09 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Rehabilitace a léčba

S konkrétnou terapiou ti nepomôžem ale z vlastnej skúsenosti viem povedať ze najpodstatnejšie je zistiť príčinu bolesti a až následne riešiť terapiu.

Ja mám pravidelne problémy so "seknutím" v krížoch (naposledy minuly týžden). U mna je príčin viacej - sedave zamestnanie, nevhodná stolička, nízky stôl, skolióza, slabé brušné svalstvo atd.
A do toho ďalšie rizikové faktory (chlad, dlhé sedenie v aute...). Takze v mojom prípade je to boj na viacerych frontoch....
23. pro 2014 22:47 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Rehabilitace a léčba

Diagnóza je u mě problémy se sedacím nervem viz. obrázek. Příčina dlouhodobá nevhodná námaha a sedavé zaměstnání + tahání různých předmětů + prochladnutí zad+stres+nepřetržitá péče o malého kluka a nedostatek cvičení. Výsledek = tělo po dvou letech řeklo stop!
Teď se pokouším to napravit.
Dle doporučení dělám protahovací cviky, kdy se musí vydržet ve cviku min 40 vteřin. Pokud by měl někdo podobné potíže, tak mi bylo vysvětleno, že až cca po 2O vteřinách se sval začíná teprve uvolňovat. Takže valím různé variace cviků. A chtěl bych přidat nějaké variace na záda v oblasti kříže pro posílení. Dlouhou dobu jsem se nemohl pořádně hnout a teď budou svaly nejspíš mírně ochablé.
24. pro 2014 08:18 #7

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Rehabilitace a léčba

Luhamoto - jo a jestli máš možnost nějakýho plavání , TAK PLAV !
Ne vážně plavání a pohyb ve vodě je na všechny tyto neduhy špica .
05. led 2015 17:58 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Rehabilitace a léčba

Malp napsal: Luhamoto - jo a jestli máš možnost nějakýho plavání , TAK PLAV !
Ne vážně plavání a pohyb ve vodě je na všechny tyto neduhy špica .


Plavání jsem ještě nezkoušel, protože chlad mi to razantně zhoršuje, takže mám z toho obavy. Ale zkusím vyzkoušet.
05. led 2015 21:17 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Rehabilitace a léčba

A už si se byl podívat v Pelhřimově? :-)

Petře, to o čem píšeš řeším už 25 let. Nikdy se toho úplně nezbavíš, můžeš jen vytvářet podmínky které nepodporují tyhle problémy. Straň se zimy a průvanu, a každý rok seber rodinu, a jeďte na dovču k moři. Na písečnou pláž. Tam se od písku prohřeješ, a máš na rok pokoj. Tolik moje zkušenost.
Takže začneš s prohřátím na písku, pokračuješ během za utíkajícím potomkem, a potom plaváním v teploučkém moři kde rozhodně prochladnutí nehrozí. Pokud vybereš kamenitou pláž, nebude ti utíkat dítě, ale tolik se neprohřeješ. A jestli ti připadá že nemáš čas, peníze, máš moc práce a podobně, změn žebříček hodnot. Zdraví máš jen jedno.
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
11. led 2015 11:46 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.570 sekund