ruzne druhy brzdovych desticek

  • Příspěvky: 17
  • Obdržená poděkování 0
Píšeš že: Někdo používá speciální mazivo proti pískání. Už som vyskúšal aj mazivo čo používajú železničiari na vlaky a nepomohlo.
06. čvn 2017 17:35 #11

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Jen takový dotaz, mají starší CBF do roku 2008 brzdové destičky s tímto plíškem proti vybracím a pískání?



06. čvn 2017 19:10 #12

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 17
  • Obdržená poděkování 0
Ja nemám žiadne pliešky na predných platničkách a ani na zadných.
06. čvn 2017 20:14 #13

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 56
  • Obdržená poděkování 8
Pokud koupíš směs ST od Nissinu, tak mají.
Poslední změna: 06. čvn 2017 21:04 uživatelem Eiffel.
06. čvn 2017 21:04 #14

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 17
  • Obdržená poděkování 0
myslíš že by to prestalo pískať keby tam boli tie pliešky??? dajú sa samostatne zohnať ?
06. čvn 2017 21:09 #15

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma ruzne druhy brzdovych desticek

přijde mi ,jak tady čtu ,že opravdu není nikdo kdo by měl novou CBF a pískaly by mu brzdy , že to dělají jen ty starší ,bavil jsem se o tom i s mechošem tím ,že na staré CBF není plovoucí kotouč dochází k tomu rezonování které přenáší kotouč nikoliv destičky ,aspoň tak mi to bylo vysvětleno a je pravda ,že jsem měl už hodně značek destiček a pískali všechny což je divné zatímco u nové CBF jistě každý dával také víc značek a nikdo si nestěžuje :-) je to divné :-) zkusím se poptat na ten plech na destičkách :-)
Poslední změna: 06. čvn 2017 21:58 uživatelem Hodys.
06. čvn 2017 21:56 #16

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 17
  • Obdržená poděkování 0
no musí byť nejaký spôsob ako odstrániť to rezonovanie kotúča, čo mám dať pod kotúč nejaké podložky?
06. čvn 2017 22:01 #17

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Tak jak jsem psal na jízdním kole mám kotoučové hydraulické brzdy, které mi začaly pískat a to neustále. Vyzkoušel jsem tu pastu, zatím ujeto asi 40 km a nepískají. Ale těžko říct co to udělá u motorky, která přeci jen má větší nájezd a to i např. za deště atd.. Ale zarazilo mě, že na tom píší celkem nízkou tepelnou odolnost, tak nevím na kolik se zahřejí destičky na moto.
Poslední změna: 08. čvn 2017 22:57 uživatelem Luhamoto.
08. čvn 2017 22:56 #18

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 17
  • Obdržená poděkování 0

Luhamoto napsal: Tak jak jsem psal na jízdním kole mám kotoučové hydraulické brzdy, které mi začaly pískat a to neustále. Vyzkoušel jsem tu pastu, zatím ujeto asi 40 km a nepískají. Ale těžko říct co to udělá u motorky, která přeci jen má větší nájezd a to i např. za deště atd.. Ale zarazilo mě, že na tom píší celkem nízkou tepelnou odolnost, tak nevím na kolik se zahřejí destičky na moto.


dosky na motorke sa zohrievajú o dosť viacej, keďže železnú časť za brzdovým obložením mám fialovú.
ale ako píše Hodys rezonujú kotúče, pod kotúčmi sú podložky s označením Part number: 45128-ME2-003 je ich 6ks na kotúč a aj ich tam mám, tak neviem prečo mi rezonuje len ľavý kotúč.
09. čvn 2017 04:39 #19

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Jozef Sabo napsal:

Luhamoto napsal: Tak jak jsem psal na jízdním kole mám kotoučové hydraulické brzdy, které mi začaly pískat a to neustále. Vyzkoušel jsem tu pastu, zatím ujeto asi 40 km a nepískají. Ale těžko říct co to udělá u motorky, která přeci jen má větší nájezd a to i např. za deště atd.. Ale zarazilo mě, že na tom píší celkem nízkou tepelnou odolnost, tak nevím na kolik se zahřejí destičky na moto.


dosky na motorke sa zohrievajú o dosť viacej, keďže železnú časť za brzdovým obložením mám fialovú.
ale ako píše Hodys rezonujú kotúče, pod kotúčmi sú podložky s označením Part number: 45128-ME2-003 je ich 6ks na kotúč a aj ich tam mám, tak neviem prečo mi rezonuje len ľavý kotúč.

Já si zas myslím, že větší podíl na pískání brzd mají destičky. Ale do určité míry i kotouč a to tím, že má určitou házivost a drážky od destiček. Tím způsobuje vibrace, které se přenášejí na destičky a třemen s pístkem a dochází k pískání. Jinak je to vidět třeba u těch rally aut, kdy kotouče i destičky jsou zcela nové a přesto naprostá většina aut při brzdění píská a to mají kvalitní komponenty.
Co se týká té teploty, k zahřívání destiček na mez, kdy ocelový podklad mění barvu do fialova nebude v pořádku. Nemáš tu brzdu přidřenou? Vrací se ti správně pístek? Někdy zatuhne a pak to dře a nadměrně se zahřívá. Při běžné vyjíždce, vyzkoušej zda se ti destičky nehřejí!
09. čvn 2017 09:36 #20

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.822 sekund