ruzne druhy brzdovych desticek

  • Příspěvky: 17
  • Obdržená poděkování 0

Luhamoto napsal:

Jozef Sabo napsal:

Luhamoto napsal: Tak jak jsem psal na jízdním kole mám kotoučové hydraulické brzdy, které mi začaly pískat a to neustále. Vyzkoušel jsem tu pastu, zatím ujeto asi 40 km a nepískají. Ale těžko říct co to udělá u motorky, která přeci jen má větší nájezd a to i např. za deště atd.. Ale zarazilo mě, že na tom píší celkem nízkou tepelnou odolnost, tak nevím na kolik se zahřejí destičky na moto.


dosky na motorke sa zohrievajú o dosť viacej, keďže železnú časť za brzdovým obložením mám fialovú.
ale ako píše Hodys rezonujú kotúče, pod kotúčmi sú podložky s označením Part number: 45128-ME2-003 je ich 6ks na kotúč a aj ich tam mám, tak neviem prečo mi rezonuje len ľavý kotúč.

Já si zas myslím, že větší podíl na pískání brzd mají destičky. Ale do určité míry i kotouč a to tím, že má určitou házivost a drážky od destiček. Tím způsobuje vibrace, které se přenášejí na destičky a třemen s pístkem a dochází k pískání. Jinak je to vidět třeba u těch rally aut, kdy kotouče i destičky jsou zcela nové a přesto naprostá většina aut při brzdění píská a to mají kvalitní komponenty.
Co se týká té teploty, k zahřívání destiček na mez, kdy ocelový podklad mění barvu do fialova nebude v pořádku. Nemáš tu brzdu přidřenou? Vrací se ti správně pístek? Někdy zatuhne a pak to dře a nadměrně se zahřívá. Při běžné vyjíždce, vyzkoušej zda se ti destičky nehřejí!


Nemám prednú brzdu pridretu, piestiky chodia ľahko, to som ja na starých kotúčoch tak brzdil lebo už som nevedel čo s tými brzdami aby to nepískalo, no a chvíľku na to sa zistilo ze kotúče sú KO tak som vymenil kotúče, zarovnal platničky na magnetickej brúske - boli nové, no a po nahodení všetkého pískam ďalej.

Edit: dnes vedľa mňa zastavila honda transalp 650, tiež ma kotúče napevno a nič nepískalo a ani kotúče nerezonovali.

Poslední změna: 09. čvn 2017 18:02 uživatelem Jozef Sabo.
09. čvn 2017 14:44 #21

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma ruzne druhy brzdovych desticek

ještě s těma kotoučema
,může to být různé u různých motorek staré typy mašin měli vždy kotouče napevno a nepískali určitě všechny ,
jen vím, že u našich motorek tohle dělají jen modely s pevným kotoučem,může to být dané pevností uchycením co já vím ale je to tak pokud někdo přijde s nápadem jak to odstranit uvítám to,sice jezdím málo teď ,ale vždy mě to štvalo to pískání :-)
11. čvn 2017 18:27 #22

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 35
  • Obdržená poděkování 3

Odpověděl snakeTK pro téma ruzne druhy brzdovych desticek

To pískání předních brzd bude vlastnost, ne závada. Pamatuji si, že když jsem CBF 600 kupoval jako novou v roce 2006 tak mi přední brzdy pískaly a pískají dodnes.
13. čvn 2017 10:04 #23

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33

Odpověděl Eddie75 pro téma ruzne druhy brzdovych desticek

Taky mi předek píská, děje se mi to od doby, co motorku mám, desky Nissin, nové nebo staré, píská to pořád. Už jsem si zvyknul, ale leze mi to na nervy čím dál víc... :laugh: Teď má motorka skoro 80tkm.
Praha 4 - CBF 600S 2004
13. čvn 2017 10:22 #24

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma ruzne druhy brzdovych desticek

A jsou to všechno starší modely s karburátorem :-) novější verze CBF tu nepsal zatím nikdo, že by mu pískala jak psal Snake je to vlastnost
13. čvn 2017 13:19 #25

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma ruzne druhy brzdovych desticek

A neda sa spravit "upgrade" na novsie typy kotucov?
13. čvn 2017 14:08 #26

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 17
  • Obdržená poděkování 0

boco818 napsal: A neda sa spravit "upgrade" na novsie typy kotucov?


Dá sa spraviť upgrade, vymeníš koleso za koleso z novšieho modelu a k tomu ešte plávajúce kotúče, tie mi nepískali, mám to odskúšané, dal som tam koleso z horneta z r.v. 2002. Len som si ho nemohol nechať, bratranec nesúhlasil s tou výmenou. :(
13. čvn 2017 14:58 #27

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 17
  • Obdržená poděkování 0

Hodys napsal: A jsou to všechno starší modely s karburátorem :-) novější verze CBF tu nepsal zatím nikdo, že by mu pískala jak psal Snake je to vlastnost


Nemyslím si že Honda by vypustila do sveta motorku, ktorá má takúto akože neodstrániteľnú chybu, skôr si myslím, že niečo s niečim treba zosúladiť alebo nastaviť na také miesto aby to nerobilo, mne sa podarilo odstrániť rezonovanie ľavého kotúča, neviem ako som to spravil, ale zase mi začal rezonovať pravý kotúč, pričom neviem z akého dôvodu po zabrzdení prednou brzdou na ľavom kotúči udržím ruku, ale na pravom sa spálim. Neviem čo som posral, tak teraz s moto radšej nejazdím, pokiaľ nenájdem riešenie na tento problém.
Ďalšia vec je tá, že pokiaľ motorka stála napr. celú noc a ráno príjdem, rozbehnem sa a začnem brzdiť, tak nič nerezonuje, ale každé ďalšie brzdenie už počuť a cítiť rezonovanie.
Poslední změna: 13. čvn 2017 15:10 uživatelem Jozef Sabo.
13. čvn 2017 15:05 #28

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma ruzne druhy brzdovych desticek

Jozef Sabo napsal:

boco818 napsal: A neda sa spravit "upgrade" na novsie typy kotucov?


Dá sa spraviť upgrade, vymeníš koleso za koleso z novšieho modelu a k tomu ešte plávajúce kotúče, tie mi nepískali, mám to odskúšané, dal som tam koleso z horneta z r.v. 2002. Len som si ho nemohol nechať, bratranec nesúhlasil s tou výmenou. :(


Ak by som bol v tvojej situácii, idem do toho, myslim ze zohnať koleso s kotucmi nebude problem. A mas pokoj. Takto budes stracat vzacny cas riesenim niečoho čo mozno ani nemá riešenie...
14. čvn 2017 10:21 #29

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 17
  • Obdržená poděkování 0

boco818 napsal:

Jozef Sabo napsal:

boco818 napsal: A neda sa spravit "upgrade" na novsie typy kotucov?


Dá sa spraviť upgrade, vymeníš koleso za koleso z novšieho modelu a k tomu ešte plávajúce kotúče, tie mi nepískali, mám to odskúšané, dal som tam koleso z horneta z r.v. 2002. Len som si ho nemohol nechať, bratranec nesúhlasil s tou výmenou. :(


Ak by som bol v tvojej situácii, idem do toho, myslim ze zohnať koleso s kotucmi nebude problem. A mas pokoj. Takto budes stracat vzacny cas riesenim niečoho čo mozno ani nemá riešenie...


keby som vedel ze aj po vymene za nove kotuce bude situacia rovnaka tak si radsej zozeniem koleso vo farbe a aj s kotucmi, teraz by to boli dalsie prachy, ktore doma netlacim na tlaciarni
14. čvn 2017 16:13 #30

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 1.117 sekund