Vibrace motoru

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Vibrace motoru

No to by chybělo, aby mi vibrovala motorka při výjezdu z každý zatáčky, kdepak, nejlepší je, aby motor hladce shell, popřípadě běžel :-). Proto jsem k běžnému servicu ve 40 000 přidal výměnu ložiska za kuželíkové, olej a simeringy v tlumičích, prostě ať to má co má mít :-)
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
08. kvě 2015 15:44 #21

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 41
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl accumulator pro téma Vibrace motoru

Kuželiková ložiska mám, nový olej a simeringy v tlumičích taky :) CBFku jsem se po koupi snažil dát všechno co potřebuje. Ale jak říkám, vibrace se projevují i na místě, při stojící motorce. Doufám, že se do měsíce dostanu do servisu.
08. kvě 2015 20:22 #22

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Vibrace motoru

Tak to ti nezavidim to už je divné zkus prolezt sváry na rámu a uchycení motoru chce to dobrý světlo jinak jak jsi psal s ložisky nesmějí byt ani volna ani přeřazena to se na tom taky nedá jet ale to není závada způsobující vibrace stojící motorky....kouknul bych na výfuky jestli třeba nespadl dorazek co se o něj opírá centrál nebo zda se neprihnuly k rámu... Někomu bych řekl at motor podrží a přidá a lezl bych okolo a přikládal ruce co vybruje... Me zase motor v určitých otáčkách cinka myslel jsem ze to je privera a když je pryč dělá to dal... By se z toho jeden zvencnul :evil:
Honda CBF 1000 RS:)
09. kvě 2015 21:24 #23

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 41
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl accumulator pro téma Vibrace motoru

Tak jsem byl v servisu a na nic se nepřišlo. Prý je vše tak, jak má být. Měl jsem tu čest se potkat s jinou CBFkou a ve srovnání s ní, jde ten můj motor dost na tvrdo. Až najdu čas, tak ještě zkusím povolit a zpátky utáhnout motor. Když to nepomůže, tak komplet odstrojím plasty a zkontroluju rám.
18. čvn 2015 10:24 #24

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 41
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl accumulator pro téma Vibrace motoru

Tak vlnění vyřešeno. To si to valím po dálnici okolo těch 170 km/h a zase to začínalo. Tak jsem se předklonil nad plexi a ono to přestalo. Měl jsem tam turistické od Givi. Teď mám zpátky originál a už to nedělá
30. zář 2016 14:58 #25

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl jdx pro téma Vibrace motoru

Zdravím,
mám úplně stejný problém s vibracemi, nad 4000 rpm to začne, po půl hodině jízdy už cítím mravenčení v nohou a rukou. Kontrola dotažení na moment, kapaliny + filtry vyměněny, svíčky vyměněny. Podařilo se problém s vibracemi nějakým způsobem vyřešit nebo alespoň částečně eliminovat?
CBF
03. říj 2016 12:49 #26

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 41
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl accumulator pro téma Vibrace motoru

Zvykl jsem si(nic jiného mi nezbylo) a už to neřeším. Nikdo nedokázal poradit. Mám s tímto stavem najeto cca.20 000 km a vše funguje a nic neodešlo. Myslím si, že se to prostě u některých kusů projevuje více a nebo v jiných otáčkách. Jenom takový poznatek. Když natankuju Vervu 100, tak ty vibrace pociťuji o trochu více. Ale možná je to jenom pocit....
Díky: jdx
03. říj 2016 15:09 #27

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Vibrace motoru

A nemáte ten ocelový padací rám? ten dělá vibrace u nových CBF na 5tis... bez něj jde motor klidně.
Honda CBF 1000 RS:)
03. říj 2016 15:54 #28

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl jdx pro téma Vibrace motoru

Mám cca 2000, tak třeba po dalších 15 ti přivyknu :laugh: padáky nemám. Mám boční nosiče kufru, ale když jsem zkoušel vytáčet motor a měl na nich položenou ruku nevibrovaly.
CBF
03. říj 2016 21:56 #29

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Vibrace motoru

Nevím možná to co teď píšu , je úplně z jiné oblasti , ale zkusím to , říkal mi mechanik , že u starý šestistovky je šponovák rozvodového řetězu vyrobený tak , že když praskne pružinka nebo se unaví nebo tak něco ,začne vibrovat motor a hlavně ve středních otáčkách... mám takový dojem že ten šponovák dávají teď do všech modelů , takže by to mohlo být podobné , vadný šponovák rozvibruje rozvodový řetěz , a pak vibruje motorka i na místě..... dřív bývalý šponováky zoubkové , které zaskakovaly a nemohlo se tohle stát bohužel tady ten z vinuté pružiny tohle dělá..... dělalo to hodně u starý CBR 600
Je to jen pokus o radu ale třeba to pomůže nejsem odborník. :-) na motorkarich někdo psal o cbr : Originál napínák šroub nemá a občas se chová tak, že v určitých otáčkách neudrží napnutý řetěz. Mně výměna pomohla, ale je pravda že sem už též vyděl manuální napínák se šroubem.....

Jinak jsem našel pár fotek tak snad to pomůže
Takhle ta věc vypadá s pružinou

Díky: accumulator
Poslední změna: 06. říj 2016 12:27 uživatelem Hodys.
06. říj 2016 10:07 #30

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.946 sekund