Kdy měnit ložiska

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0

Kdy měnit ložiska vytvořil uživatel Honza CBF

Ahoj kluci mám dotaz v kolika km se mění ložiska v krku řízení a v osách kol?
14. čvn 2015 22:05 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Kdy měnit ložiska

Odpovím Ti trochu jinak. Postav motku na HS, a potáhni za přední kolo. Pokud má v krku hrk, tak vyměň. Jestli kmitaj řidítka, vyměň ho taky. A máš klid navždy. Jen na to je třeba momenťák, nebo servis. Nemá smysl dotahovat starý ložisko, sekalo by se. No a u zadního kola je to podobné. Zahýbej s ním do stran, a poznáš to. Nikdy jsem se neřídil manuálem , co se týče výměny ložisek. Buď vůli maj, nebo ne.

Jo, a "potáhni za kolo" znamená lehce pozvednout šikmo dopředu a nahoru, ne že to potáhneš o tři metry ;)
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
Poslední změna: 18. čvn 2015 12:43 uživatelem tirak.cz.
18. čvn 2015 12:34 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Honza CBF pro téma Kdy měnit ložiska

Vůli nemaj to kontroluji při servisu jen mně zajímalo zda není Dobře při nějakém poctu km preventivne měnit
18. čvn 2015 13:01 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Kdy měnit ložiska

tirak.cz napsal: Odpovím Ti trochu jinak. Postav motku na HS, a potáhni za přední kolo. Pokud má v krku hrk, tak vyměň. Jestli kmitaj řidítka, vyměň ho taky. A máš klid navždy. Jen na to je třeba momenťák, nebo servis. Nemá smysl dotahovat starý ložisko, sekalo by se. No a u zadního kola je to podobné. Zahýbej s ním do stran, a poznáš to. Nikdy jsem se neřídil manuálem , co se týče výměny ložisek. Buď vůli maj, nebo ne.

Jo, a "potáhni za kolo" znamená lehce pozvednout šikmo dopředu a nahoru, ne že to potáhneš o tři metry ;)


Praktická poznámka k výmene ložiska v krku - potrebuješ na výmenu momenťák a špeciálnu hlavicu, akýsi orech. Buď si ho vyrobíš, alebo kúpiš. alebo servis. A dotiahnuť na predpísaný moment.
Na CBF 1000F má Honda obj. číslo 07916-3710101
18. čvn 2015 14:03 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Kdy měnit ložiska

Nechal bych to tak, samo si to o výměnu řekne. Preventivní utrácení peněz nepatří mezi moje oblíbené sporty.
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
19. čvn 2015 09:01 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Kdy měnit ložiska

Zdarec draci , trošku oživím toto téma .

Ne že by to nějak hořelo , stejně se mě nechce ani do garáže , přesto dotázek :) .
1) v kolika km jste měnili ložiska kol / na rozetě
2) zakoupené origo ? partsdepot ? jinde ?
3) nějaké poznatky ?

Díky za event.odpovědi . Táhne mě na sedumdesát ( tisíc kilometrů :) ) ,tak si říkám,že by se hodilo na to hodit voko . Koukal jsem ,že kpl. kolo ,to znamená 2x ložisko + 2x gufero na Partsdepot je docela raketa x 2 kola přímo vražda na chechtáky :woohoo: .
Na druhou stranu lepší tam dát kvalitu , než " stovkové " ložisko měnit po pár desítkách tis. km .( Pokud člověk jezdí kolem komína ,tak je to celkem jedno , řešit to někde " kousek dál od chaloupky " je zbytečná komplikace .
18. úno 2017 15:23 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Kdy měnit ložiska

Ahoj Malpe :) :)

pokial viem, systematicka vymena lozisiek neni predpisana, cize podla potreby a myslim ze je to dost individualne.

Ja som menil v zadnom kolese tusim pri cca 40tis. Preco som menil - lebo som nahodou zistil ze pri skusani vole kolesa malo velku volu - myslim ze najlepsi indikator spravneho casu vymeny je pravidelne kontrolovat volu a hlucnost kolesa...

Teraz si presne nepamatam ake som kupoval, ale urcite to neboli original Honda, ale nejaka sada na CBF1000F. Keith tusim tie loziska omeral a spisal a mali by sa dat pouzit aj nekjake bezne dostupne priemyselne -> skus sa na neho obratit.

Skusim pohladat ci najdem nejaku info co presne som kupoval
18. úno 2017 23:19 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Kdy měnit ložiska

Chce se to podivat i jinde, ne vsechny ceny na PD jsou koser :)
Taky se na to letos chystam, tak uvidim za kolik se budou dat sehnat, ale je pravda, ze na tomto se nevyplati setrit, protoze resit lozisko treba v Rumunsku, neni zrovna legrace :)
Znam lidi co loziska meni pri kazde vymene pneu
Poslední změna: 19. úno 2017 06:16 uživatelem Mefisto.
19. úno 2017 06:08 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Kdy měnit ložiska

boco818 napsal: Ahoj Malpe :) :)

pokial viem, systematicka vymena lozisiek neni predpisana, cize podla potreby a myslim ze je to dost individualne.

Ja som menil v zadnom kolese tusim pri cca 40tis. Preco som menil - lebo som nahodou zistil ze pri skusani vole kolesa malo velku volu - myslim ze najlepsi indikator spravneho casu vymeny je pravidelne kontrolovat volu a hlucnost kolesa...

Teraz si presne nepamatam ake som kupoval, ale urcite to neboli original Honda, ale nejaka sada na CBF1000F. Keith tusim tie loziska omeral a spisal a mali by sa dat pouzit aj nekjake bezne dostupne priemyselne -> skus sa na neho obratit.

Skusim pohladat ci najdem nejaku info co presne som kupoval


Ahoj draku závoďáku :)
díky za písmena . Samozřejmě se na kola mrknu - spíš je i shodím a pořádně zkusím v jakém stavu ložiska po tolika km jsou .
Jen mě zajímaly event. názory / zkušenosti jiných na různé značky ložisek - např. ALL BALL a gufer,jestli není něco kvalitou Made in China .
Když pominu,že samozřejmě je můžu koupit v každé speciálce v Brně ,popř. jinde v řádu desetikorun až stokoruny ( občas takhle beru do práce ) ,tak jsem zatím vyčenichal pár odkazů ,kde už je to na zvážení oproti PD
www.partsdepot.cz/originalni-dily/motork...11/CBF1000FB/436622/

www.wemoto.cz/bikes/honda/cbf_1000_fa/10/bearings/#bearings

www.motonet.cz/nahradni-dily-a-doplnky-n...abe898b7bm&isCatalog
19. úno 2017 09:28 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Kdy měnit ložiska

Mefisto napsal: Chce se to podivat i jinde, ne vsechny ceny na PD jsou koser :)
............................................................................................................
Znam lidi co loziska meni pri kazde vymene pneu


Ty brďo - při každé výměně gumy - kurňa to snad ne e e . To tam dávají takový šunty , nebo jen tak z nudy ? :woohoo: Každých u mně 12tis.km - to je na prášky :woohoo:
19. úno 2017 09:34 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.932 sekund