Ztráta výkonu při vyšších otáčkách - vyřešeno

  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 1
Zdravim ve spolek,
Nedávno jsem si zkoušel ladit karburátory ( podtlaky ), protože po zimě se mi nezdály vibrace motoru.
Po několika pokusech sem dosáhl plynulého chodu bez vibrací, klepání a škubání otáček - spokojenost.

Nicméně jsem si teď po čase všimnul, že se mi začíná objevovat ztráta výkonu mezi cca 5 - 8 tis při přidání plného plynu. Motor točí plynule do těch 5tis a když má přijít citelnější zatažení, tak se začne ozívat takové jakoby dunění, které mi připomíná dušení motoru. Po přelezení těch 8tis "dusivý" zvuk pomine, nebo se rapidně zmenší a motor začne opět tahat, i když bych řekl že tak na 90% .

Zároveň se mi zdá, jakoby se vytratila síla brždění kompresí motoru. Při vytočení a ubrání moto plynule dojíždí, ale dřív jsem byl zvyklí na citelné brždění motorem.

Karburátory jsem za poslední 2 týdny zkoušel přelazovat asi 5x, ale jediné co se mění, jsou vibrace a klepání od velkých po žádné. Z toho usuzuji, že by to na ztrátu výkonu a komprese nemělo mít vliv.

Svíčky se zdají být OK, vzduch.filtr čistý, nikde nic neteče.

Měl by někdo nějaký tip na co se podívat a kde hledat příčinu???
CBF 500 r.v 2007 naj.30 000
Poslední změna: 10. srp 2015 19:41 uživatelem lukasmoule.
04. srp 2015 18:52 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 25
  • Obdržená poděkování 0
Nedávno jsem řešil něco podobného, byla přicpaná jedna tryska, žádný bordel tam nebyl vidět. Stačilo vymáchat trysky v kyselině solné a je po problému.
04. srp 2015 21:21 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 1
Měl jsem v plánu na víkend odmontovat nádrž a zkontrolovat stav palivovýho filtru / sítka.
Trysky mě napadly taky, ale úplně se necítím na rozborku, jelikož bych se už taky nemusel svézt :-)
06. srp 2015 11:09 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 25
  • Obdržená poděkování 0
No já se na rozborku taky moc necítil, ale když jsem zavolal do nějakýko servisu a odpověděli mi "tak to za tři týdny přivezte", navíc nejbližší mám asi 30 km daleko, pustil jsem se do toho sám, nehledě na to, že jsem jako bonus ušetřil slušný peníz. A teď už vím, že příště bych se na to podíval zas. :laugh:
06. srp 2015 17:08 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 1
Při sundavání hadic z nádrže před demontáží, jsem našel procvaklou podtlakovou hadičku ( nejspíš jsem jí pomohl při nějaké manipulaci s nádrží z dřívějška ). Bylo to 1cm od konce - zakráceno - a už zase jezdim
10. srp 2015 19:43 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.394 sekund