Netěsní šroub - dotaz

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Netěsní šroub - dotaz vytvořil uživatel Luhamoto

Po dnešní projížďce jsem zjistil, že mi prosakuje olej kolem šroubu, tak budu muset dát nové těsnění.
Bohužel, nevím k čemu přesně šroub slouží a tak snad mi někdo poradí. Případně jestli někdo neví utahovací moment. Hledal jsem to v servisním manuálu, ale asi jsem to přehlédl, protože jsem to nenašel. Neřešil to už někdo?

16. srp 2015 22:41 #1

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 57
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl danoous pro téma Netěsní šroub - dotaz

Ahoj Luhamoto,
Nejspis jsi to uz zjistil ci vyresil, nicmene, sroub na ktery ukazujes je jen zaslepka kanalu olejove galerie.
Olejova galerie teto skrine je vyvrtavana. Tento sroub je jen takova krytka.
Vetsinou jsou zakapnute nejakym lepidlem (loctite) kvuli tesneni tlakoveho oleje.
Tyto srouby se jiz vetsinou nikdy nerozebiraji.
Pokud ti tam unika olej tak znovu pretesnit. Jen nevim, jestli pujde snadno tento srob vymontovat.
Pokud muzes, napis zda to byl ojedinely unik, ci se to opakuje a zda jsi to nejak dal resil.

Mej se...
25. led 2016 12:20 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Netěsní šroub - dotaz

danoous napsal: Ahoj Luhamoto,
Nejspis jsi to uz zjistil ci vyresil, nicmene, sroub na ktery ukazujes je jen zaslepka kanalu olejove galerie.
Olejova galerie teto skrine je vyvrtavana. Tento sroub je jen takova krytka.
Vetsinou jsou zakapnute nejakym lepidlem (loctite) kvuli tesneni tlakoveho oleje.
Tyto srouby se jiz vetsinou nikdy nerozebiraji.
Pokud ti tam unika olej tak znovu pretesnit. Jen nevim, jestli pujde snadno tento srob vymontovat.
Pokud muzes, napis zda to byl ojedinely unik, ci se to opakuje a zda jsi to nejak dal resil.

Mej se...


Tak těsnění u šroubu přestalo těsnit. Začal mi po motoře stékat olej. Tak nakonec jsem šroub odšrouboval. Přilepený nebyl ani známka po lepidle. Jen klasický těsnící kroužek. Oprava jednoduchá, jen výměnou za klingeritové těsnění, které používám na auta i motorky už roky (taková má náhrada za hliníkové nebo měděné, které se někdy špatně schánějí a sada měděných stojí asi 1000 kč.) Sáček s klingeritem asi 50kč.

Příloha netěsnícíšroub.jpg nebyla nalezena.

Poslední změna: 25. led 2016 16:10 uživatelem Luhamoto.
25. led 2016 16:08 #3

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 57
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl danoous pro téma Netěsní šroub - dotaz

Hmm, moc pekny,
tak je fajn vedet, ze to neni zalepene, pokud neni zalepeny tento, asi nebude zalepeny zadny.
U me (600NA 2010) teda zatim behem cca 50.000tkm nic netece, nic nevzlina, vse v poradku.

Diky za info...
26. led 2016 10:33 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.390 sekund