Pneumatiky

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Pneumatiky

Já co tak sleduji, nevím jestli je to konkrétně tvůj případ LubaX. Ale hodně lidí i začátečníků si kupuje gumy s tím jak jim dlouho vydrží a jaký budou mít nájezd. Tyto gumy jsou více cestovní a dražší. Ale mockrát jsem viděl, jak taková guma má vyjetý střed ač je dvousměsná. Ta guma má takové hrany při ,,polovině" uváděných km, že je vhodná přezout. Proto bych raději volil variantu klidně pneumatik lepivějších s výdrží do 6000 km a cenově levnějších. Za částečně ušetřený peníz, raději častěji přezul. Ten vliv na chování to bude mít myslím lepší než to, jestli je výtěž testu někde v časopise nebo má největší ,,teoretický nájezd".
18. úno 2019 19:00 #161

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 15
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl LubaX pro téma Pneumatiky

No ona T30 EVO a T 31 nejsou dle testů a ohlasu např na motorkářích, až takový držáky co se nájezdů týče. Spíše jsem se díval na parametry za trochu horších podmínek. Tím myslím to, že sportovní gumy budou suprový za pěknýho slunečnýho dne, ale mě šlo o to, aby ty gumy fungovali dobře i za chladnějšího nebo deštivého počasí / primárně nehodlám jezdit ani v zimě ani v dešti /.Respektive moje řidičské schopnosti jsou určitě hodně vzdálený limitům jakékoliv cestovní, natož sportovní gumě, spíš předpokládám, že mě právě ty cestovní mohou za zhoršených podmínek podržet více než sportovní gumy.Tak jsem myslel svůj dotaz. Samozřejmě nemám žádnou zkušenost, tu myšlenku užít si novou gumu schvaluju, jen ji asi hned tak nevyužiju. No a turistickou gumu jsem uvažoval proto, že CBF je spíš turistická než sportovní moto.
Anebo ještě jinak, dejme tomu, že je ráno, po dešti, 10 stupňů nad nulou a v lesním úseku poteče v zatáčce voda o vrstvě cca 5mm. Která guma bude mít větší adhezi? / turistická vs. sportovní / Díky za odpovědi.
18. úno 2019 19:54 #162

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Pneumatiky

Popsal bych ti základní pocitový rozdíl sportovní guma způsobí lepší ovladatelnost, lepe se s ní zatáčí a překlápí. Je taková hravější, za pěkného počasí s ní máš lepší přilnavost a lepší jistotu. Což je třeba u mě v naprosté většině strávený čas na motorce. To že někde zmoknu, nebo proletím kaluží, je možná 5 % a kvůli tomu mi to nestojí za to hledět na vzorek jako by to byla guma do mokra.
Rozhodně i na sportovní gumě se dá jezdit na mokrém povrchu. Ale jsme si vědom podmínek za jakých jedu a proto logicky uberu jak na náklonu, tak na rychlosti. Na sportovních gumách se mi nestává, že mi někde klouznou.
Na turistických gumách má motorka větší stabilitu v přímém směru, možná je to vhodnější na dlouhé cesty. Ohledně vody, sice má ta guma větší drážky, ale stávalo se mi, že mi občas uklouzla i na suchém povrchu (zadek), tak asi tak. Hodně bude záležet na tom jak jezdíš. Pokud nejsi žádný střelec, stejně i za toho chladna nebo mokra pojedeš prostě pomalu na to, aby ti ta guma nějak výrazněji klouzala, nebo nezvládala dané podmínky. Ten nejslabší článek je často řidič. I ta rychlost i ten náklon budou reálně malé, protože ti to hlava nepovolí.
A pak je tu dost podstatný faktor špatně sjeté gumy. Rozhodně nová kulatá guma je vždy lepší i s menším drážkováním než hranatá. Hranatá tě rozhodí za všech podmínek i na suchu i na mokru. Budeš mít z jízdy pocit na hovno. A na mokru tě stejně nepodrží. Turistickou bych volil v případě, že jedu někam na dovolenou a chci, aby mi vydržela a nemusel někde přezouvat. Tím samozřejmě netvrdím, že turistická je špatná, to rozhodně není. Je na každém co mu vyhovuje víc.
Mě se víc zalíbili sportovní, pro mě : lepší ovladatelnost, lepší přilnavost v náklonu, častěji měním a užívám si toho pocitu, kdy ta guma funguje jak má a to i když hranaté je nemám. Ale nové jsou prostě nové, ten profil té gumy dělá taky dost.
Díky: LubaX
18. úno 2019 20:39 #163

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 15
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl LubaX pro téma Pneumatiky

Nezbyde než gumy koupit a testnout.
18. úno 2019 21:14 #164

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Pneumatiky

Je důležité si uvědomit že jen logicky podle obrázku ta guma co píšeš je cestovně sportovní tedy myslím ta tvoje T31

když se podíváš na představitele cestovních gum tedy to co jsem psal já tak jsou většinou vzorky hlavě přední gumy spojené s krajem tedy zvládnou i vodu... jak píše Luhamoto vše je o zkušenosti a netvrdím že na jiných gumách vodu nepřejedeš...
Ale pokud píšeš, že nemáš ambice závodit tak klidně do cestovní gumy jdi ale za mě já ani cestovní gumy netrhal na životnosti prostě jsem třeba dojel z dovolené na sjeté ale jinak jsem gumy měnil vždy v čas guma je to nejlevnější co můžeš vyměnit a je to kousek pryže co tě drží od průseru takže nějaké sjeté hrany oskákané gumy atd... jsme nikdy nechtěl.. Vybral bych podle vzorku... a recenze obzvlášť na motorkářích a youtube… bych vůbec nebral v potaz gumy nikdo z nás nedokáže posoudit... :woohoo: vše je subjektivní a víc jízdu ovlivní nastavení motorky než možná samotná guma(pokud se bavíme o gume v dobré kondici)
Honda CBF 1000 RS:)
19. úno 2019 07:29 #165

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Pneumatiky

jen pro představu výdrž gumy... takto dopadla guma po cca 4000 a jsou údajně borci co na roadsmartech najezdí 12000 :whistle:
Honda CBF 1000 RS:)
19. úno 2019 07:30 #166

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Pneumatiky

takto vypadal originální vzorek ale hrubý asfalt jízda ve dvou v rozumném cestovním tempu... :evil:
Honda CBF 1000 RS:)
19. úno 2019 07:35 #167

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Pneumatiky

Vybíral bych podle toho, k jakému účelu mi nejvíce vyhovuje. Každý jezdec jezdí jinak, někdo preferuje sportovní svězení, někdo kochačku, někdo jezdí sám někdo převážně s plnou náloží a to všechno má vliv. To že Lojza obouvá XY a jsou pro něj to nej, neznamená že pro pepu budou OK. Takže si sepiš na papír k jakému účelu a jakým způsobem je budeš využívat.
např. - hodně cestuji, chci aby vydržena i delší dovolenou bez přezutí
- jezdím kochačku na hranu gumy se nedostanu, nepotřebuji sportovní profil, upřednostním stabilitu v přímém směru
- jezdím i za nepříznivého počasí, kde lépe využiji vzorek na vodu
- jezdím často naložený, nebo ve dvou
Pak bych volil spíš turistickou gumu. Výrobce a model se může taky lišit, ale už máš užší výběr.

Já začínal jezdit na turistyckých, dříve jsem více cestoval a v pohodě odváděli svou práci vydrželi mi 12 tis.. Pak jsem, ale začal jezdit víc kolem komína a i trocha rychleji a začali mi turisticé odcházet kolem cca 8 tis. zejména na bocích. Pak jsem je stejně přezouval. Přestávali mi dávat smysl pro aktuální využití, po přezutí na sportovní tam byl markantní rozdíl v obladatelnosti a to se mi zalíbilo. Na suchu mají mnohem větší jistotu, o okruhu ani nemluvím. Tam mi turistická guma klouzala, sportovní krásně držela. A to samé platí i na silnici, pokud se občas chceš svést trocha rychleji.
Jinak vybrat konkrétního výrobce a model určité pneu je asi taky o konkrétním pocitu jezdce. Takže na to má asi taky každý svůj názor a svou zkušenost. Gumy netestuji a přímé porovnání mám jen na tom, co jsem sám jezdil, ale to s přicházejícími novými modely, taky je zak trochu zavádějící. Nový model může být jinší než starší model.
Poslední změna: 19. úno 2019 09:42 uživatelem Luhamoto.
19. úno 2019 09:28 #168

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 15
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl LubaX pro téma Pneumatiky

Bridgestone Battlax T 31 i T 30 Evo označuje jako touring. Nikoliv jako cestovně sportovní. Nazuju, pojezdím, uvidím ;) .
19. úno 2019 17:30 #169

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 31
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Lapi pro téma Pneumatiky

Já nasadil Pirelli Angel GT zatím pocit ok :)
Honda CBF 1000 FA 2011
19. úno 2019 19:00 #170

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.598 sekund