Tachometr

  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0

Tachometr vytvořil uživatel VojtechMz,

Ahoj, předchozí majitel mé Hondy CBF600N vyměnil budíky po nehodě,ale od té doby ukazuje správně rychlost,ale počítadlo km ukazuje cca o 1/3 méně než je skutečnost. Nenapadá vás čím by to mohlo být a jak to stovnat. Díky
28. dub 2016 08:52 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Tachometr

Abych to pochopil, tvrdíš,
že oba projedem 60, a ty ujedeš 1km o třetinu času dřív? To snad ne ... A jestli jo, tak buď nemáš budíky co máš mít, nebo jsem z toho jelen. Řetězovou sadu máš Origo? Nemachroval odborník i s převodem? Rozměry pneumatik taky sedï?
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
Poslední změna: 28. dub 2016 12:57 uživatelem tirak.cz.
28. dub 2016 12:56 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Tachometr

A neni to nejaky "zbastleny" tacho z UK? Sedelo by to na mile, cca 62mil je 100km.
Napr rychlomer kmh a pocitadlo km v milach?
28. dub 2016 21:34 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Tachometr

boco818 napsal: A neni to nejaky "zbastleny" tacho z UK? Sedelo by to na mile, cca 62mil je 100km.
Napr rychlomer kmh a pocitadlo km v milach?


Taky bych to tak tipoval
28. dub 2016 22:50 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Tachometr

Tak to by snad poznal jestli je km nebo majle, snad jen kdyby přehodil ciferník ;) ale to už by neukazoval správně rychlost.
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
Poslední změna: 04. kvě 2016 16:12 uživatelem tirak.cz.
04. kvě 2016 16:10 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 518
  • Obdržená poděkování 85

Odpověděl keith pro téma Tachometr

Určitě je rozdíl mezi ročníkem do 2007 a nad 2008. Historicky jsem řešil problém s kmitajícím otáčkoměrem.
Po dlouhých trablích mi pomohl " Stránský 737 104 722 " . Je to chlapík ze Slavkova u Brna. Zná i člověka s brzdou, kde by to mohlo jít sjenotit.
chro chro
Díky: tirak.cz
05. kvě 2016 06:37 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Tachometr

Jestli by nestálo za to, půjčit si nejdřív budíky od někoho jiného. Pokud budou i u kolegy fungovat správné, je lepší koupit správné budíky, než to ladit. Určitě teda levnější.

P.S. A od doby co tu je otázka položena se autor nepřihlásil. Takže je k zamyšlení, zda má smysl si tu třepit hubu. Teda klávesnici, když si to ani nedojde přečíst.
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
Poslední změna: 05. kvě 2016 09:27 uživatelem tirak.cz.
05. kvě 2016 09:23 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl VojtechMz, pro téma Tachometr

Díky všem za možnosti a omlouvám se neměl jsem teď dlouho možnost přístupu. Ty míle mě taky napadli. Retezovka,pneumatiky a pod.. Jsou v pohodě to co tam má být myslím že by neseděla rychlost. Ono kupovat budíky a pod když ukazuje správně rychlost mi přijde zbytečné jen prostě vím že tankovat budu muset někde u hodnoty 150km jen mě zaráží jak je možné že rychlost sedí,ale km se načítají pomaleji. Až budu mít cestu kolem nějakého servisu přímo Honda zkusím se tam optat. Ale kdo ví z čeho tam ten umělec ty budiky dal,teda honda to je a podle manualu a obrázků to taky sedí,ale mohl to být nějaký Hornet. I když mají najeto teprve "3000km" a z toho "1700" jsem najel já. Nemyslím si že by stáčel bazarové budíky na nulu. Ještě jednou díky pokud to vyřeším dám vědět.
02. čvn 2016 19:34 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Tachometr

Já bych možná viděl jednu možnost jestli se nestalo to, že při stáčení ty budíky trochu strhnul...pak by mohlo znamenat, že se prostě zoubky chytnou jen občas.... prostě kdyby to nechal nevypadalo by to tak dobře ale fungoval by...¨
Jinak jak říkáš, že to rychlost ukazují dobře je to také divné protože by měly ukazovat cca 10%víc.
Honda CBF 1000 RS:)
03. čvn 2016 15:04 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Tachometr

Tak téma ztočených budíků jsem vůbec nechtěl otvírat, aby si kolega nemyslel, že mu to haním. Jenže to vypadá čím dál pravděpodobnější :evil:
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
04. čvn 2016 10:09 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 2.436 sekund