Hlavní stojan CBF 1000 je ok, ale.......ale

  • Příspěvky: 7
  • Obdržená poděkování 0
Přeji všem hezký den, vím, že se to tu řešilo již na 600, ale chci se optat všech co mají CBF 1000 první model 06-09.

Dodal jsem hlavní stojan, koupeno jako druhovýroba, ale je naprosto stejný jako org. na výfuk Leo Vince Oval namontován silonový doraz stojanu cca 1cm.
Ale jsem trochu zklamaný, při jízdě ve dvou, pokud je v zatáčce menší boule ( většinou levotočivá) škrtám levou nohou stojanu, nemyslím tím pomocným hemblémem sloužící k zvedání na stojan. Nebudu říkat jak moc je velký náklon, ale na mé předchozí fz6 jsem tento problém nezaznamenal max. jsem brousil jako první stupačku, zde spíš brousím hlavní stojan a pak až si škrtnu stupačkou, ale vždy když se motorka v zatáče propruží. Již jsem přitvrdil zadek na 5 z 3, trochu se to zlepšilo, ale žádná sláva to není.
Co s tím dál, přitvrdit ještě zadek, ubrat flexou levou nohu spodku stojanu nebo sundat doraz na výfuku.
Nebo by mohl být špatný tlumič, ale ten se jeví jako ok vzhledově, nic neteče, při jízdě nebouchhá, pružina prasklá není.
Jde mi o to zda s tím máte také problém. Díky
03. kvě 2016 12:00 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44
Pokud si dobre vzpominam, tak to JinT resil na CBF1000 2010 tak, ze tam dal doraz, ale nizsi, nez byl origo.
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
03. kvě 2016 12:28 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
Ahoj já jsem se všem snažil vysvětlit, že ten stojan je na pr.....d ale zatím jsi jediný kdo mi to tady potvrzuje....
Moje anabáze se stojanem byla dlouhá nicméně to zkrátím já jsem se dostal až do takového stavu kdy jsem si škrtnul na okruhu sám a jel jsem si 5m po stojanu místo po gumách super zážitek doporučuji...
U origo CFB před úpravou jsem doraz prostě sundal a vzal jsem el. pásku a slabou pryž... stojan šel výš. Boční stojánek jsem zvedl taky. Tam přišla na řadu flexa a uřízl jsem asi 4-5mm z dorazu tím se výrazně zaklopil a už si neškrtal centrální je trochu horší v tom, že ho nemůžeš zvednout příliš, aby si nechytal o řetěz.

K zadnímu tlumiči ano je měkký já jsem to řešil jeho výměnou a podložením pružiny o 7mm, teď tam mam ohlins (kde jsem přitvrdil už ve výrobě, ale stejně to bylo málo, proto jsem musel podložit) Nepamatuji zda by vůbec origo tlumič šel podložit....

Dnes už mám doraz centrálu zpět, protože mám motorku celkově vyšší a chytal mi právě o řetěz, ale tam se dostat je trochu složitější a není to úplně levné :evil:
Honda CBF 1000 RS:)
04. kvě 2016 07:35 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 7
  • Obdržená poděkování 0
Včera jsem sebral jednu gumovou plochou nožičku z PC keysu, je asi poloviční než origo silonový doraz, provrtal ještě zešikma seřízl tak aby noha stojanu bez bouchání přilehla skoro až k dorazu výfuku a vložil místo toho silonu, stojan se o něco přizvedl. Snad se situace zlepší.
Tlumič zatím nechám bez úprav, cena za Őhlins jsou neadekvátní vůči motorce.o)))
Mějte se.
04. kvě 2016 08:04 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 246
  • Obdržená poděkování 22
Mel jsem na stejnem modelu taky tento problem. Kdyz jsem jel sam, tak to jeste slo, ale kdyz jsem mel batuzka za sebou (a to nejsme zadna tezka vaha, dohromady cca 130kg), tak jsem si skrtal take casto. Stacilo kdyz sel clovek trochu do komprese a nebo v zatacce pri naklonu byl hrbopul a uz jsem skrtal.
U me to trochu vyresilo nastaveni pruziny na nejvyssi hodnotu (coz zase znamenalo ze jsem spatne dosahnul na zem, protoze mam kratky nohy :-)
Myslim ze v pripade jizdy s kufry a ve dvou je to neresitelny problem, jedine vymena tlumice.
Ted jezdim na petistovce a tam mi to nedela.
04. kvě 2016 09:55 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11
130 kg dohromady? Tak to si mě Stando rozesmál :) Při představě jak by asi musela vypadat moje žena, bo já mám teď co jsem půl roku doma 112 ;)
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
04. kvě 2016 16:07 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.443 sekund