600 na dva válce a teče z ní benzín - karburátory?

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33
Ahoj bando,
ačkoliv je moje tělesná schránka stále chatrná, chtěl jsem dnes (letos poprvé) zkusit aspoň zlehka vyrazit po okolí. Přeskočím pasáž o tom, jak jsem při pokusech o nastartování vymlátil baterku, ale rovnou k věci. Motorka už chytla, ale:
a) nastartuje jedině s plynem, musím držet otáčky, jinak chcípne
b) jede jen na dva válce
c) při sebemenším pokusu o sytič zdechne
d) teče z ní benzín, na můj vkus docela dost. Vypadá to na karburátor, asi prostřední dva, ale těžko říct.
Máte někdo ponětí, jak si pomoct svépomocí, než začnu alarmovat transport do nějaké servisní instituce? Podotýkám, že moje domácí servisní podmínky se limitně blíží nule...
Díky!
Praha 4 - CBF 600S 2004
07. kvě 2016 20:07 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11
Eddy, při popisu technického zázemí bych řekl vykašli se na to. Tohle není na den, a chtělo by to seřídit a vyčistit karburaci, vyměnit svíčky, jak si to jednou uchlastal, budou v řiti. Při prvním jarním startu se připojují na baterku auta, aby na vytlučení nedošlo. Poučen ;)
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
08. kvě 2016 08:44 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20
Pokud nemáš technické zázemí, tak s tím moc nenaděláš.

Jinak bych doporučil tento postup:
1) Vyndat karburátory,
Výtok benzínu z karburátorů může být způsoben rozštelovanou plovákovkou, netěsnými ventilky a nebo špatné (rozleptané) kroužky v sedlech ventilků.

2) Vymontovat svíčky, vyměnit je nebo je vypálit na plynovém sporáku,...

3) zkontrolovat motorový olej (hladinu), jestli nezapáchá po benzínu - benzín mohl ze spalovacího prostoru protéci do oleje, pokud ano, tak vyměnit.
Poslední změna: 08. kvě 2016 09:58 uživatelem elektrikarCZE.
08. kvě 2016 09:58 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Popravdě bez zázemí a pokud s tím nemáš zkušenosti, bych se do toho nepouštěl. Jednoho času jsem udělal omyl a koupil si Husqvarnu a tam jsem se hrál s karburátorem až až! Už jenom nastavení správné výšky plováku v plovákové komoře, pokud nemáš k tomu žádné údaje o správné výšce zabere času. Neustálé nasazování a sundávání a zkoušení atd. A to podotýkám byl to jednoválec a jeden karburátor. Na seřízení podtlaků zase potřebuješ budíky, což zase sehnat může být problém, to jen tak někdo v garáži nemá. Takže bych to dal už rovnou vyčistit na ultrazvukovou čističku a znova seřídit.
08. kvě 2016 12:57 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33
Zkusím odkalit a uvidíme, víc toho asi stejně sám nezmůžu. V Hondě MCH zajišťujou i odvoz, tak se to snad dá relativně operativně pořešit...
Praha 4 - CBF 600S 2004
08. kvě 2016 14:28 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33
Tak, vyřešeno. Pomohlo odkalení karburátorů a, jak jsem vyčetl kdesi na internetové diskuzi, poklepání rukojetí šroubováku na karbecy, jestli se někde něco nezaseklo. Naskočila, trochu plynu a šlapala jako nová :woohoo: B)
Praha 4 - CBF 600S 2004
08. kvě 2016 19:40 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11
;) protřepat nemíchat ;)
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
09. kvě 2016 09:49 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33
Přéééésně tak B) :laugh:
Praha 4 - CBF 600S 2004
09. kvě 2016 15:20 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98
Jsem moc rád že Ti HONDA zase šlape kamaráde
:-)
09. kvě 2016 23:39 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11
Tvrdils že nemáš zázemí, tak kde si vyčaroval šroubovák? ;)
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
11. kvě 2016 14:36 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.838 sekund