samovolné kličkování

  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0

samovolné kličkování vytvořil uživatel blanicky

Zdar pánové, mám malý problem. Jedu takhle po rovině na své cbf1000 60km/h, lehce uvolním ruce na řídítkách a cítím jak motorka sama dělá malé obloučky pravidelně na obě strany. Prostě lehce táhne do leva, hned zase do prava a pořád. Nějaký nápad čím to může být?
08. kvě 2016 17:12 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33

Odpověděl Eddie75 pro téma samovolné kličkování

Ahoj,
to, že motorka nejede 100% "po kolejích" je normální. Nicméně pokud jde spíš o vibrace, viděl bych to na ložiska v krku řízení, více TADY . Pokud je to opravdu kličkování, viděl bych to na gumu, ale možná spíš na řízení...
Praha 4 - CBF 600S 2004
Poslední změna: 08. kvě 2016 19:39 uživatelem Eddie75.
08. kvě 2016 19:38 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma samovolné kličkování

Ano jak píše Eddie o tom se tady už napsalo opravdu hodně... V podstatě se dá říct, že je několik věcí které to mohou způsobit zkust to udělat přes 100km/hod pokud se to neprojeví bude to řízení. Způsobuje to i Topcase a nevyvážení... nastavení tlumičů.... Pokud budeš řešit to řízení bude to chtít i gumu nemusí to být ani nijak silně patrné.
Honda CBF 1000 RS:)
08. kvě 2016 20:49 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl blanicky pro téma samovolné kličkování

Díky za odpovědi. Udělal jsem gumy, přední tlumiče a žádná změna. Dneska dotáhnu ložisko v krku. Vzhledem k tomu, že se krk u litrů povoluje, doufám že se problém konečně vyřeší. Jinak mechanik mi doporučil kuželové ložisko. Jinak teda s lítostí musím říct že 600 má daleko lepší jízdní vlastnosti. Tak snad po vyřešení názor změním když už jsem přesedlal na litra :laugh:
30. kvě 2016 11:23 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma samovolné kličkování

blanicky napsal: Zdar pánové, mám malý problem. Jedu takhle po rovině na své cbf1000 60km/h, lehce uvolním ruce na řídítkách a cítím jak motorka sama dělá malé obloučky pravidelně na obě strany. Prostě lehce táhne do leva, hned zase do prava a pořád. Nějaký nápad čím to může být?


O víkendu jsem byl testovat nové obutí a to Dunlop Sportmax Qualifier co se týká řízení jsou o dost ovladatelnější z pocitu na předním kole. Řízení jde lehčeji a s tím souvisí i zkušenost co se kmitání týká. Má to přímý vliv na míru kmitání. Při puštění řídítek skutečně mají tendenci se rozkmitat. Jinak čím více máš motorku pod sebou na volno, tím více se rozkmitá to souvisí se správným sedem.
30. kvě 2016 22:17 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Re:samovolné kličkování

Uz sa tu o tom napísalo veľa.
Za predpokladu ze motorka nebola havarovana (neskriveny ram, tlmice atd), tlmice su ok, je finalnym riesienim vymenit lozisko krku za kvalitne kuzelikove, správne ho dotiahnuť a dať nové gumy. A problém vyriešený. Minimálne na CBF1000F to funguje. Uz to tak mám 2 roky a ani pri jazde 3 kuframi za žiadne kmitanie nekoná a to som medzitým dojazdil 2je gumy.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
31. kvě 2016 08:22 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Re:samovolné kličkování

Souhlas ikdyž v zásadě pokud to vyzkousíš z vyšší rychlosti (opatrně jen lehce přizvednout ruce z řídítek a začne ti to kmitat až někde okolo 65km/hod +/- je to většinou oskákaná guma nebo ty ložiska... a hlavní vliv má obtékání topcasu vzduchem nebo jak říká Luhamoto posez na motorce. Všechno to je spojené ovšem ty ložiska pomůžou hodně.
Po pravdě za normálních okolností by jsi to neměl zjistit motorka se jinak chová neutrálně ten vliv je vskutku jen když pustíš řídítka...
Honda CBF 1000 RS:)
31. kvě 2016 16:10 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma samovolné kličkování

T B) ak jsem se opět přesvědčil o důležitosti nových pneumatik. Vloni jsem měnil ložisko za kuželové(nebo to bylo už předloni?) , a kmitání se jen omezilo. teď jsem nazul novou gumu, a jede to jak po kolejích
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
16. čvc 2016 15:25 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma samovolné kličkování

Keby si dal na nase rady (niekolko krat sme to tu aj s Jindrom pisali), tak to nemusis zistit sam B)
16. čvc 2016 19:49 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma samovolné kličkování

Tak jako jo, no ale nechtěl jsem měnit Metzellerku v polovině nájezdu. prostě jsem ji vyměnil až byla sjetá. No a teď mám radost :)
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
16. čvc 2016 21:36 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.707 sekund