Odvzdusenie brzd

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odvzdusenie brzd vytvořil uživatel boco818

Zdar CBFkari

mam pre Vas tip, mozno ho poznate, ja som o tom predtym nevedel:

Pred par tydznami som si sam menil brzdovku a odvzdusnoval brzdy. Robil som to presne postupom ako je uvedeny v servisom manuale, najprv s pomocou vakuovej pumpy Mityvac (predava napr Louis) ale kedze to nefungovalo dobre, robil som to klasicky (napumpovat packou, podrzat, povolit odvzusnovak, zatiahnut, atd atd). Robil som to naozaj dlho, minul vela kvapaliny, bublinky nesli, napriek tomu predna brzda bola stale dost gumova a pri 2-3 nasobnom napumpovani stvrdla. Zadna sa javila OK (mam ABS). Ale jazdil som tak celu motodovolenku na Balkane, nebol to nejaky vazny problem.

Po navrate z Balkanu, pred par dnami mi kolega v praci po rozhovore na tuto temu dal tip - pootvorit nadrzku (aby tam bol pristup vzduchu), napumpovat packu, zaistit ju v stlacenej polohe (ja som pouzil gumicuk) a nechat to tak cez noc s tym ze bubliny by mali same vyjst von.

A voala, funguje! Brzda totalne stvrdla a je ako za "mlada" :woohoo:
Vediet toto predtym usetrim cas, nervy aj kvapalinu.

Na toto asi este japonski inzinieri neprisli :evil:

Tak snad to pomoze aj vam. ;)
08. srp 2016 14:59 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Odvzdusenie brzd

No kamaráde víš proč.... protože jsi už neřekl, že máš brzdu gumovou já jsem zaznamenal jen ten problém s tím, že ti kapalina přetékala ale že máš pořád gumovou brzdu jsem nezaznamenal... já jsem tohle běžně dělal a přes noc jsem ji stahnul elektro páskou měl jsem je sebou... to mě štve :woohoo: :woohoo: to mi poradil jeden závodník, že se to tak dělá ale podle mě ani nemusíš nic povolovat protože se to musí vytlačit jen ze systému...
Honda CBF 1000 RS:)
08. srp 2016 17:06 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Odvzdusenie brzd

Jdu to zkusit. Zítra jedu na STK, tak to hned testnu. Bo gumovou brzdu mám už od první výměny kapalin, a přičítal jsem to jinému obložení a gumovým hadičkám.
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
10. srp 2016 09:54 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 518
  • Obdržená poděkování 85

Odpověděl keith pro téma Odvzdusenie brzd

Já mám na to bráchu " napumpuj pomalu....a drrrrrrrrržžžžžžžžž" pak přes hadičku na nádobky s kapalinou odpouštím a můžu vracet vytlačenou kapalinu ..

Hadičku vozím s sebou a měl jsem ji i na Balkáně
chro chro
10. srp 2016 11:14 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.436 sekund