CBF 600 nejde do otáčok

  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 1

CBF 600 nejde do otáčok vytvořil uživatel adam36

Zdravím, mám problém s Hondou CBF 600 r.v 2008 čiže vstrekovanie. Najazdených 28 000km a nedávno menené sviečky. Problém je v tom, že motorka po pridaní plného plynu pri 7-8000ot akoby zastala, zdá sa že motor nedostáva benzín. Ale ak plynule pridávam plyn dostane sa až k obmedzovaču. Niekde som našiel že by to mohol byť problém s palivovým čerpadlom, ale myslím si že je to dosť skoro. Ešte ma napadlo to, že motorka dva roky stála a začalo sa na nej jazdiť v podstate len teraz na začiatku leta, či tam nieje nejaký bordel z nádrže alebo podobne a nestačilo by niečo vyčistiť. Ďakujem za rady
30. zář 2016 20:02 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 301
  • Obdržená poděkování 70

Odpověděl žil pro téma Re:CBF 600 nejde do otáčok

Jo já to měl taky . Pak odejde svíčka a zhorší se to. Já to řešil od konce loňského léta ztráta výkonu od 7000ot. postupně se zhoršovalo jak píšeš výměna svíček - chvilkové zlepšení a pak znova to samé . celý podzim testování co to může být .
na jaře servis kde mi technik řek že to na 90% bude čerpadlem . protože na diagnostice ani motoru žádnou závadu nenašel , ale nové čerpadlo je cca18500Kč takže na test nic moc. Nakonec jsem sehnal použité namontoval a motorka jede jak má.
Ale na tvoje kilometry je to dost brzo mně to začalo v 89000km . čerpadlo jsem sehnal na www.kupsito.sk/
z s dopravou za 4400Kč
Díky: Rishor
Poslední změna: 01. říj 2016 10:02 uživatelem žil.
01. říj 2016 09:33 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl adam36 pro téma Re:CBF 600 nejde do otáčok

Vďaka za radu, dnes som vybral a vyčistil to sitko pred čerpadlom, je tam isté zlepšenie ale uvidíme po dlhšej jazde. Nemôže to byť prípadne nejaký problém s nejakým čidlom alebo podobne? Tých 28tis km príde aj mne skoro na to čerpadlo.
01. říj 2016 18:00 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 301
  • Obdržená poděkování 70

adam36 napsal: Vďaka za radu, dnes som vybral a vyčistil to sitko pred čerpadlom, je tam isté zlepšenie ale uvidíme po dlhšej jazde. Nemôže to byť prípadne nejaký problém s nejakým čidlom alebo podobne? Tých 28tis km príde aj mne skoro na to čerpadlo.

Když mi to začalo rozebral a vyzkoušel jsem co šlo - vyndání a vyčištění vstřiků , výměna kabelů ke svíčkám , kontrola vakuové pumpy , váhy vzduchu a to sítko jsem taky čistil :mad: :mad: :thumbdown:

Vždycky to chvilku fungovalo tak 20 až 50 km pak znova ztráta výkonu
Poslední změna: 01. říj 2016 20:45 uživatelem žil.
01. říj 2016 18:57 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 518
  • Obdržená poděkování 85

Odpověděl keith pro téma CBF 600 nejde do otáčok

Měl jsem šestku 2008 a nikdy s ní nebyl problém až po cca 60 000 kdy jsem ji prodával...pak jsem ztratil info. Podle mě je to problém s přischlým benzínem, který je dnes plný sraček co přes zimu totálně zaserou karburátory...proč by pak za dva roky nemohly dojebat vstřikování. Probral bych to s mechaniky a použil bych čistící příměs do benzínu. Jinak to může být vzduchový filtr...pokud byl znečištěný a motorka stála dva roky "ve vlhku" pak se mohl filtr stát neprůchozím. Zrovna tak to můžou být zoxidované kontakty na fajkách na svíčky... Je toho komrdesát. Budeš muset jít krok po kroku a selektovat od nejlevnějšího nahoru...teda takto bych to udělal já.

jaký benzín jsi tam měl ?? Celou dobu stejný??
Startoval jsi pravidelně??
Olej jsi měnil??
Benzín jsi měnil??
Kolik kilometrů po odstávce jsi najel?
Kdy se ti projevily problémy, okamžitě, nebo po čase?
chro chro
03. říj 2016 08:34 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl adam36 pro téma CBF 600 nejde do otáčok

Filter to nebude, ten som menil tiež, rovnako aj sviečky, olej bol tiež menený. O motorku bolo postarané, len sa na nej dlho nejazdilo, až teraz ako som začal. Najazdil som od odstávky tak 3500km, prejavilo sa to asi posledných 1000-1500 keď som si pri predbiehaní všimol že motor nejak prestal ťahať (akoby nedostal benzín) , ale potom sa to rozbehlo. Nieje vylúčené že to nešlo povedzme nad 9-10 tisíc od začiatku kvôli nejakému bordelu, ale nikdy som to po obmedzovač netočil. Viem že bola odstavená s tým že je všetko OK. To čerpadlo aj nádrž boli dosť zasraté takže som to vyčistil možno to budem musieť zopakovať, ešte prípadne skúsim nejaký ten čistič do benzínu.
Poslední změna: 03. říj 2016 14:19 uživatelem adam36.
03. říj 2016 14:18 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma CBF 600 nejde do otáčok

Hele já nejsem motorář ale pokud dlouho stála šel bych opravdu po palivu ale pak mě napadlo jestli třeba nezatuhla přívěra na výfuku a funguje tak jak má zda nezůstává vyset... je to mechanická věc... Pak se taky mrkni na vzduchový filtr ten odkalovací cecík z průhledné trubičky jestli tam nemáš vyházený nějaký bordel z přepadnu klikové skříně... má se to občas čistit je to na Airboxu na nejspodnější části myslím na levé straně...
Honda CBF 1000 RS:)
03. říj 2016 16:00 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl lofo pro téma CBF 600 nejde do otáčok

čauko,napíšem ti moju skúsenost.mam cbf 600SA rok 2010,čiže to iste.moto som kupil ked mala najazdene necelych 14000,tiež dlhsie stala predtym ako som ju kupil.na jesen 2015.prestala dalsiu zimu a na jar po nejakych 1500km to začalo,niečo podobne co tebe len už pri nižšich otackach,stačilo ist chvilu ustalenou rychlostou a ako keby nepravidelne zacalo davkovat palivo,ked som pridal plyn chytila sa a isla.diagnostika neukazala nic,kazdy to hned pripisoval necistotam,skondenzovanej vode v nadrzi,svieckam a kade comu este.no sviečky to neboli,dal som si poradit na prisadu do benzinu kvoli prečisteniu vstrekovania a nič.tak som začal študovat elektroniku a vyradil som senzory a čidla ktore s tym naozaj nič nemaju.medzičasom mi odišla lambda vdaka tym prisadam,tak som zohnal druhu.senzory ktore prichadzali do uvahy som podla servisneho manualu meral,myslim vstupne hodnoty,pritomnost prudu,skontroloval som celu kablovačku,konektory kvoli oxidacii.ked vsetko zlyhalo,zacal som menit systemom pokus omyl kedze diagnostika ani samodiagnostika nepomohla.zacal som najpravdepodobnejsim a hned som sa trafil.vymenil som MAP senzor a moto slape tak ako má.takže ak by si potreboval pomoc a bude v mojich silach pomožem.kvoli tomu vsetkemu som kupil komplet starsie vstrekovanie takze nejake veci na vyskusanie mam,keby niečo tak napíš
Díky: Declen
11. říj 2016 18:19 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl lofo pro téma CBF 600 nejde do otáčok

:)
Poslední změna: 11. říj 2016 18:24 uživatelem lofo.
11. říj 2016 18:23 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 8
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl lofo pro téma CBF 600 nejde do otáčok

cbf nema priveru vo vyfuku,zato senzorov a čidiel do posratia
11. říj 2016 18:24 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.882 sekund