Lupání od kolečka řetězovky

  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0
Tak jsem lupání dneska zažehnal. :laugh: Povolil jsem osu kola a to malý převodový kolečko, pak jsem mašinu hodil na stojan, šoupnul kolo zpátky, aby se řetěz co nejvíc prověsil a shodil ho. Kolečko jsem vyndal vyčistil namazal a dal zpět, pak jsem ho utáhnul na předepsanej moment ze servisního manuálu (když jsem ho povoloval, tak bylo utažený míň). Nakonec už jsem akorát znova napnul řetěz a utáhl osu a lupání bylo pryč. Při práci jsem si všimnul, že už je docela opotřebený i když rozeta a řetěz vypadaj celkem slušně, tak někdy v průběhu sezóny vyměním řetězovku.
12. led 2017 20:41 #11

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1
  • Obdržená poděkování 0
Robí to prešponovaná reťaz, tiež som to riešil pred rokom s mechanikom, a to som mal vôlu na 25 mm.

Poslední změna: 22. kvě 2017 09:05 uživatelem mato25. Důvod: .
22. kvě 2017 09:03 #12

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Lupání od kolečka řetězovky

stejně tak to může dělat zatuhlý článek... a to se hůř najde... je otázka kdo co slyší :woohoo:
Honda CBF 1000 RS:)
23. kvě 2017 15:25 #13

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 57
  • Obdržená poděkování 2
Zdravim,
ano i trochu prituhly retez muze zpusobit takovy koncert.
nicmene k retezovce, me ta puvodni z fabriky vydrzela 40.000km.
Pastorek je namahan vice nez rozeta, takze je jasne ze odejde drive.
Retez se vytahuje nerovnomerne, jedna cast retezu je vytazena jinak nez druha.
Pri napinani retezu je treba merit predepsany pruves na vice mistech.
Tudiz doporucuji koupit pri vymene retezovky celou sadu,
hrozi pak ze ruzne vytahanym retez rychle opotrebis pastorek (i rozetu, ac to na prvni pohled nevypada).
Original Hondi pastorek ma tlumici gumovou "vrstvu", je to pro tissi chod, podobne veci pouzival napr. Mercedes na rozvodech.
Neoriginal pastorky (napr JT Sprockets) to nemaji (setri se), ale na funkci prenosu vykonu to nema zadny vliv.
Vuli, kterou jsi mel ve videu u pastorku jsem u sve moto (PC43) nemel, ani po vymene retezovky.
Je celkem divne, ze by byla takova vule na pastorku u tak malo najetych kilometru.
Je dobre, ze jsi to utahl.

Mejte se...
17. srp 2017 16:30 #14

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 50
  • Obdržená poděkování 9
Tak sa hrdo pridavam, tiez po vycisteni retaze a bordelu okolo primarneho kolecka ten isty problem. Retaz som ale sponoval (rozumej Pito) zaciatkom leta. Robilo mi to aj na hlavnom stojane kedy je retaz volnejsia tak neviem ci nasponovanim. Kazdopadne to po cca 10 km prestalo :blink:
07. lis 2017 10:35 #15

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Lupání od kolečka řetězovky

Hele já tomu nerozumím protože dělám do včel ale příjde mi popis loupání kolečka nebo od kolečka zavádějící... osobně bych to viděl na nepatrně zatuhlej článek nebo dva... případně problém s vypnutím ale opět spojený s články řetězu eventuálně vytahaným řetězem... jde o to že zatuhlý článek nemusí být vůbec vidět...
Pokud by mělo jít loupání od kolečka respektive jeho uložení to už vidím jako větší nemoc.... :sick:
Honda CBF 1000 RS:)
07. lis 2017 14:31 #16

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Lupání od kolečka řetězovky

jo když by nemělo teda zuby jako motorová pila...
Honda CBF 1000 RS:)
07. lis 2017 14:31 #17

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 50
  • Obdržená poděkování 9
No ono je to analia, moje koliesko vyzeralo dobre pocitam že sada má tak 10-15 tis km reťaz je Z kruzkova malo by to čosi vydržať. Aj keď možno preto sa to robí iba chvíľku asi kým si sadne mazivo a rozhybu sa články v zime to ešte pozrem Ale už sa mi to asi neprejaví

Ešte aby som doplnil, ak som čistil iba reťaz tak vtedy sa mi to nestalo iná teraz keď som aj primár čistil
Poslední změna: 07. lis 2017 18:46 uživatelem Darius14. Důvod: Doplnenie
07. lis 2017 18:35 #18

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.482 sekund