Jak na nastavení plexi a řidítek u CBF1000

  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 1
Asi budu za hňupa, ale s tohle mi nejde. Plexi beru dle návodu v Uživatelské příručce uprostřed dlaněmi proti sobě a snažím se ho někam posunout, tahám za něj z boku, a nehne se. Je nějaký grif na jeho posun? A druhý dotaz na řidítka - všude čtu jak jsou stavitelná - když na to koukám, tak jsou chycená přírubou jako jakákoliv jiná, netuším co by umožňovalo jejich nastavení. Mám rok 2006 bez ABS. Díky
CBF 1000 r.v. 2006
Poslední změna: 23. led 2017 13:36 uživatelem Ales.
23. led 2017 13:36 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72
Zdarec , a kam si představuješ , že bys to plexi posunul - jako vysunout nahoru ?Předpokládám , že to u staršího modelu nejde .? Od modelu 2011 se to rukama opravdu chytí a zvýší poloha .Mrkni na to .
www.partsdepot.cz/originalni-dily/motork.../CBF600S+ABS/457562/

No a řidítka samozřejmě stavitelná jsou - povolíš horní šrouby objímek a řídítka posuneš ( lehce pozvedneš nebo snížíš kolem své osy ) .
Snížíš = posuneš blíž k sobě , zvýšíš = oddálíš .
Jinak ten dotaz až tak nechápu .
Díky: Ales
23. led 2017 15:48 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20
Na starsim modelu musis plexi presroubovat bud nahoru nebo dolu
Díky: Ales
23. led 2017 15:54 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj, chápeš to dobře. Je možné, že tedy u mě stavět nejde, to ještě pozjistím. Ty řidítka jak by šly stavět mi ale pořád není jasné, řidítka jsou trubka, objímky jsou dané, nějaký posun v nich podle mě nejde. Jedině že bych neměl origo řidítka...? Zkusím to rozebrat.
CBF 1000 r.v. 2006
23. led 2017 15:58 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 1
To bude ono.
CBF 1000 r.v. 2006
23. led 2017 15:58 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Ales napsal: Ahoj, chápeš to dobře. Je možné, že tedy u mě stavět nejde, to ještě pozjistím. Ty řidítka jak by šly stavět mi ale pořád není jasné, řidítka jsou trubka, objímky jsou dané, nějaký posun v nich podle mě nejde. Jedině že bych neměl origo řidítka...? Zkusím to rozebrat.


Místo rozebírání něčeho si hoď mašinu na hlavní stojan ,LEHCE povol ty 4 šrouby co drží objímky řidítek , sedni si na ni ,uchop řidítka a LEHCE je protáčej jedním a potom druhým směrem . Za předpokladu že nemáš kus rovný trubky ale jakékoli " vlaštovky " se cosi děje žejo ? No a to je právě to , že si ty řidítka NASTAVUJEŠ podle sebe - jsou tedy STAVITELNÁ - kapisko ?
Díky: Ales
23. led 2017 16:54 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 1
Jasný tomu rozumím, mě ale přijde, že mám řidítka v místě uchycení čistě kulatý - proto mi je divný jak by to šlo nastavovat.. Nic, zkusím jak píšeš.

EDIT - přečetl jsem si to 3x a asi mi to seplo :-) Takže odvolávám co jsem odvolal, už mi je jasný jak je to myšleno. To už zkoušet ani nemusím :-)
CBF 1000 r.v. 2006
Poslední změna: 23. led 2017 19:13 uživatelem Ales.
23. led 2017 19:04 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
Ahoj
Nemám moc čas pročítat všechny příspěvky.. tím co napsal malp trochu situaci zlepšíš ale pokud jsi větší postavy existují nástavce a některé i polohovatelné které přímo pro CBF koupíš... hledej na netu instalace není složitá jen pamatuj na jedno Japonci nedali ani o cm lanka navíc tak opatrně...

Plexi jsem většinou řešili nástavcem deflektorem na horní část nebo výměnou za větší typ většinou se dost ohýbá...ale když napíšu při větší rychlosti zase se na mě trhne kritika :evil:
Honda CBF 1000 RS:)
Díky: Ales
24. led 2017 11:27 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44
Plexi: u modelu 2006 je potreba sundat ty gumove placky na plexi a pod tim jsou 4 srouby. Odsroubovat, plexi dat vys a tam je dalsi sada 4 der, do kterych ty srouby uchytis. Plexi je nastavene vyse. Myslim si, ze stadardne je ale plexi montovane ve vyssi poloze, takze jde jen snizit. Mne (186cm) vyhovovalo spise v nizsi poloze. Ve vyssi poloze mi turbulence mlatily do helmy.

Riditka: pokud vim, tak tam je to tak, ze odsroubujes ty drzaky, ktere drzi trubku riditek a otocis je o 180 stupnu. Z boku je pak tusim na tech drzacich tecka a vuci ni potom sestelujes znacku na trubce riditek. To by melo byt vyssi nastaveni riditek. Ale tohle je jen teorie, co si pamatuju z prirucky. Realne jsem to nedelal a nezkousel.
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
Díky: Ales
24. led 2017 11:32 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
Pacouši ty jsi totiž extremista stejně znám jen málo lidí co na polokapotě chtějí mít pocit z naháče :woohoo: :woohoo: to byla první věc který jsem si všimnul jak na té tvojí motorce táhne :evil: a ty jsi mi kritizoval, že nemáš požitek z rychlosti a necítíš vítr ve vlasech :woohoo: já jsem jen konstatoval, že pokud plexi zvednu tak nedosáhnu maximální rychlosti je to sranda jak ten motor už pak nemůže je to plachta.... :whistle:
Honda CBF 1000 RS:)
24. led 2017 11:41 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.909 sekund