hrá sa moja CBF na talianku?

  • Příspěvky: 36
  • Obdržená poděkování 1
aby som vysvetlil názov témy: tým že elektronika si žije svojim vlastným životom sú známe najmä talianske motorky a teraz to vyzerá že moja CBFka sa hrá na talianku :angry:
Ale k veci: V nedeľu som sa zúčastnil na motoškole a počas tréningu krízového brzdenia som stojac v rade a čakajúc kým na mňa prišiel rad vypol motor aby sa neprehrieval zbytočne (v tej chvíli teplomer ukazoval cca 80C). Keď som prišiel na rad chcel som naštartovať....motorka na bočáku, zaradený neutrál....skrátka nič čo by vadilo. Otočil som kľúčom, rozsvietila sa prístrojovka, stlačil som štartér a namiesto zvuku štartujúceho motora sa ozvalo puknutie niekde od poistiek pri baterke a palubka zhasla a vôbec nič čo by súviselo s elektrikou nešlo. Odtlačil som to bokom, zhodil ten plastový kryt a skontroloval som všetky poistky čo tam sú. Samozrejme všetky boli dobré. Zúfalý z toho že skončím motoškolu hneď na začiatku a že som predsalen 170km od domu a ako sa tam vlastne dostanem som frustrovaný vyskúšal otočiť kľúčom a zrazu to išlo. Všetky ďalšie štartovania v ten deň už prebehli bez problémov.
Včera detto....prišiel som k motorke že sa ideme prevetrať, strčil som kľúč, otočil, stlačil štartér a zrazu opäť to puknutie a mŕtva elektrika. Poučený z nedele som dal dole kryt, vybral 30A poistku čo je úplne vpravo (asi štartér), múdro som sa na ňu pozrel že "áno je dobrá" dal som ju naspäť a normálne zrazu všetko išlo.....opäť všetky ďalšie štartovania v pohode.
tento "román" píšem preto aby som čo najlepšie popísal problém a teraz zahajujem brainstorming a snáď spolu prídeme na to čo tomu je. Nič nové okrem laďáku nepribudlo na motorku a ten asi s elektrikou nemá moc spoločné.
Ďakujem.....každá rada dobrá
20. čvn 2017 09:31 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma hrá sa moja CBF na talianku?

Hele chtěl jsem ti napsat že by to mohlo být nouzové tlačítko ale zase mi k tomu nesedí ta historka s cvaknutím pak mě také někdy vystraší když nenastartuju s jedničkou to mám jen málo zmáčknutou spojku ale tohle co popisuješ mi ani na jednu závadu nesedí...

Jinak mezi námi pokud je motorka ohřátá raději bych nechal foukat ventilator nebo bych jí projel protože si to vyrovná sama...
určitě jí nevypínat když by chtěla chladit... ale to asi nebyl tvůj případ.
Honda CBF 1000 RS:)
20. čvn 2017 15:15 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 36
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl macimir pro téma hrá sa moja CBF na talianku?

no veď práve že nebola moc ohriata.....hodinu predtým stála takže sa ešte len zohrievala....dnes keď som šiel s priateľkou sa previezť na zmrzlinu do vedľajšieho mesta tak to spravila znova a dokonca niekoľko krát a zistil som, že už nemusím ani poistku vyťahovať....ako som sa snažil vytiahnuť ten konektor pod ktorým je tá spomínaná poistka tak keď som ho potiahol smerom dohora tak v určitej polohe sa rozsvietila palubovka (zabudol som dať kľúč do polohy off) a keď som stlačil štartér tak zase cvaklo a zhaslo.....takto asi 4x a na piaty pokus naštartovala.....cestou sme dva krát stáli a dva krát som vypol motor a už nabehol bez problémov :unsure: nechápem......keby som mal Ducati tak ako som chcel pôvodne tak to beriem ako vlastnosť motorky ale pri honde isto nie....a nikdy predtým to nespravila, v nedeľu prvý krát po 200km jazde a cca na 80 stupňov ohriatom motore a odvtedy každý deň pri prvom štartovaní.
20. čvn 2017 18:54 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33

Odpověděl Eddie75 pro téma hrá sa moja CBF na talianku?

No, když se podíváš do techničáku, tak výrobce je CBF je Honda Italy, pokud se nemýlím... tak by to odpovídalo :laugh:
Bohužel mě nenapadá, co by s tím mohlo být... :dry:
Praha 4 - CBF 600S 2004
20. čvn 2017 20:22 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 36
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl macimir pro téma hrá sa moja CBF na talianku?

hehe máš pravdu....HONDA ITALIA INDUSTRIAL SPA IT :D tak to by mohlo vniesť trochu svetla do veci.....navyše je to dovoz z Talianska a doma má prezívku "Francesca" takže asi tak :D ale ozaj sa mi nechce každý deň rozoberať to a štartovať na 5x :(
20. čvn 2017 21:08 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma hrá sa moja CBF na talianku?

macimir napsal: ....ako som sa snažil vytiahnuť ten konektor pod ktorým je tá spomínaná poistka tak keď som ho potiahol smerom dohora tak v určitej polohe sa rozsvietila palubovka (zabudol som dať kľúč do polohy off) a keď som stlačil štartér tak zase cvaklo a zhaslo.....


Toto ma zaujalo - neviem si teraz predstavit aky je to konektor - ale podla toho co si napisal mi to pride ako nejaky kontakt?
A hlavne presne popis toho co v pripade prejavenia poruchy nejde - uplne vsetko zhasne? Aj svetla?
20. čvn 2017 22:26 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 36
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl macimir pro téma hrá sa moja CBF na talianku?

no....konektor.....asi by som sa mal vyjadrovať presnejšie....zrejme sa to volá relé štartéra a to som odpojil (je tam taký štvorkonektor spojený s krytkou poistky a strašne zle to ide odpojiť...z tej oblasti sa pri stlačení štartéra ozve pomerne hlasné puknutie a následne zhasne celá elektrika....nesvietia svetlá, palubovka, smerovky, neštartuje, proste nič....elektrika ako keby umrela.....včera ma pri tom sledovala priateľka a tvrdila že od plusového konektora batérie videla pomerne veľkú iskru....dnes skúsim či to nááááááhodou nie je len uvoľnený konektor na batérií ale to mi asi nevysvetlí prečo to spraví len raz za deň a potom už nie....asi by som ešte skúsil preventívne vymeniť tú poistku a ten štvorkonektor vystriekať sprejom na kontakty.....tam sa už moje elektrikárske zručnosti končia takže ak to nepomôže tak už asi budem musieť vyhľadať odborníka :unsure:
21. čvn 2017 07:09 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma hrá sa moja CBF na talianku?

Tak toto je zaujimava zavada.
Urcite skontroluj kabel z baterky na to rele, pride mi to ako jedine spolocne "vedenie" kde moze byt problem.
To puknutie mi pride ako iskra pri velkom prude - mozno zlomeny kontakt ktory sa prilepi, obcas odpadne atd. Mozno zlomeny oloveny kontakt na baterke, mozno prelomeny kabel.
POZOR na to, toto vedenie medzi baterkou a rele NIE JE istene poistkou, v pripade skratu na kostru hrozi aj poziar - nechcem ta strasit.

Urcite by som na tvojom mieste NEJAZDIL kym to nevyriesis, ak sa ti to stane pocas jazdy napriklad pri predbiehani ani si nechcem predstavit co hrozi.

Prikladam schemu - myslim ze to jasne pochopis
Ak by si bol v BA/okoli mozem sa na to pozriet

Poslední změna: 21. čvn 2017 11:42 uživatelem boco818.
21. čvn 2017 11:40 #8

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 36
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl macimir pro téma hrá sa moja CBF na talianku?

dnes sa nikam na nej nechystám a večer sa na to pozriem trochu detailnejšie lebo ani mne sa to moc nepáči... Minimálne je pomerne otravné štartovať na viac krát a riziko požiaru tomu na pohode tiež veľmi nepridáva.
Ako som už povedal nie som elektrikár a moje znalosti z tejto oblasti sú značne obmedzené, ale podľa diagramu je medzi batériou a štartovacím relé jediný kábel a uzemnenie na kostru je zo štartovacieho relé na jednej strane cez baterku a na druhej cez štartér, ale ani tam a ani tam nie je poistka :( Ak ide iskra od kladného pólu batérie tak by som problém hľadal tam a potichu dúfam že to bude len nejak povolený kontakt, lebo okolo toho nie je moc nič čo by to skratovalo a ak by šiel prúd ďalej tak by to mala zachytiť najbližšia poistka....či si to moc jednoducho predstavujem?
bohužiaľ do BA to mám pomerne ďaleko z BB a keďže si ma teraz tak trochu vystrašil tak sa asi ani nevydám na takú štreku :S
21. čvn 2017 12:14 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma hrá sa moja CBF na talianku?

Pochopil si to spravne, pozri ten kabel co ide z + polu baterky na starter, verim ze to odhalis, neni to jadrova fyzika...
daj potom update/ foto co si zistil
22. čvn 2017 16:41 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.623 sekund