Servis tlumič

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Servis tlumič vytvořil uživatel Luhamoto

Chtěl bych se zeptat, zda jste si někdo nechávali dělat servis tlumičů? Já jsem tento servis tak nějak opomenul. V příručce toho moc o tlumičích nepíší, jen inspekce á 12000 km. Já mám najeto kolem 32 tis. km a když jsem zkoušel přední teleskopy odpružit v garáži, tak trochu připomínají legendární kachnu. Jak často děláte servis a lze rozebrat i zadní tlumič?
Poslední změna: 22. čvn 2017 22:17 uživatelem Luhamoto.
22. čvn 2017 19:27 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33

Odpověděl Eddie75 pro téma Servis tlumič

Jen se přidám se zvědavostí... neservisoval jsem je asi nikdy, otestování zdarma v rámci nějaké promoakce Bikerscrownu v Chlumci jsem bohužel vynechal. Docela by mě zajímalo, jak je na tom zejména zadní tlumič, po těch našich cestách natěžko...
Praha 4 - CBF 600S 2004
22. čvn 2017 21:38 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Servis tlumič

Hele zadní tlumič mám jeden z CBF jeden z CB ten je sportovnější ale asi na nižší zátěž jinak osobně si myslim že se zadním tlumičem moc neuděláte. Pokud nepadá tak asi pohoda.. předek se určitě udělat dá já teď zase měnil pružiny a přitom jsem dělal olej
Honda CBF 1000 RS:)
23. čvn 2017 09:17 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Servis tlumič

No já jsem právě ještě neměnil ani ten olej, takže to musím taky nechat udělat. Když už je potřeba vyměnit ty ložiska v krku, tak ať je to při jedné práci.
24. čvn 2017 11:14 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Servis tlumič

Ja jsem napred menil jen gufera, protoze zacaly teci a zkusil jsem dat hustsi olej.
Potom jsem po roce a pul menil predni pruziny a ten olej uz byl docela pouzitej.
Zahodil jsem originalni a dal pruziny OHLINS.Zadne "progresivni" a podobna lakadla.
No a aby to bylo komplet tak jsem si nechal slozit i zadni central, protoze originalni se da jen menit.
Slozen je na 1 + 1 + kufry a mohu rict, ze je to kur...y znat :)
25. čvn 2017 21:31 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Servis tlumič

Mefisto napsal: Ja jsem napred menil jen gufera, protoze zacaly teci a zkusil jsem dat hustsi olej.
Potom jsem po roce a pul menil predni pruziny a ten olej uz byl docela pouzitej.
Zahodil jsem originalni a dal pruziny OHLINS.Zadne "progresivni" a podobna lakadla.
No a aby to bylo komplet tak jsem si nechal slozit i zadni central, protoze originalni se da jen menit.
Slozen je na 1 + 1 + kufry a mohu rict, ze je to kur...y znat :)

Můžeš se dát odkaz na ty pružiny?
27. čvn 2017 22:12 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20
  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Servis tlumič

Mefisto napsal: www.ohlins.eu/en/products/motorcycle/08757-85--3597/

www.ohlins.eu/en/products/motorcycle/ho-044--4289/

A můžeš mi upřesnit na jakou motorku to máš namontované? Já myslel, že máš šestku do 2008? Nebo to pasuje i na ostatní modely?
Já našel od Hyperpro tento 600 ccm od 2008 www.ready2ride.cz/podvozek/zadni-tlumice...terni-nadobka-p.html. Ale ta cena je celkem dost.
Poslední změna: 28. čvn 2017 18:03 uživatelem Luhamoto.
28. čvn 2017 17:49 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 19
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl interpetr pro téma Servis tlumič

Luhamoto napsal:

Mefisto napsal: www.ohlins.eu/en/products/motorcycle/08757-85--3597/

www.ohlins.eu/en/products/motorcycle/ho-044--4289/

A můžeš mi upřesnit na jakou motorku to máš namontované? Já myslel, že máš šestku do 2008? Nebo to pasuje i na ostatní modely?
Já našel od Hyperpro tento 600 ccm od 2008 www.ready2ride.cz/podvozek/zadni-tlumice...terni-nadobka-p.html. Ale ta cena je celkem dost.


tak ty Hyperpro jsou dobrý, brácha je měl progresivní pružiny na své SV650. Ta cena na uvedené stránce je otřesná. Oficiální dealer v Anglii zadní tlumič včetně pružin do předních vidlí nabízí za 500 liber, cca. 16500kč. Na této stránce je můj brácha objednával, bydleli jsme oba dva v Anglii tehdy. www.performanceparts-ltd.com/road/honda/...-springs/SB-HO06-0AE
28. čvn 2017 19:12 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Servis tlumič

Tak tu sadu Hyperpro jak píšeš s progresivními předními pružinami mají zde za 14.490,- .
obchod.bikerscrown.cz/e-shop/hyperpro-sb...8_8999900018705.html
Díky: interpetr
Poslední změna: 28. čvn 2017 19:25 uživatelem Luhamoto.
28. čvn 2017 19:24 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.866 sekund