Servis tlumič

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Servis tlumič

Davide tvůj předek měl najeto asi 10tis ale hlavně že máš dobrý pocit :woohoo: :woohoo: olej tam mohl zestárnout jen časem... Je otázka také jak máš utažený pružiny stále podle mě jezdíš na seriové nastavení tři proužky mají čouhat... jde to utáhnout na dva...
Honda CBF 1000 RS:)
17. čvc 2017 15:18 #21

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 518
  • Obdržená poděkování 85

Odpověděl keith pro téma Servis tlumič

Olej byl černý jako bota a smrděl jako kanál v jedné šavli. V druhé byl načervenalý jakoby tam byl jiný olej (Valvoline). Nastavil jsem jej zpět na 3 proužky, ale před tím jsem tam měl dva. Tlumiče jsou o pocitu, nebo o extrému a do toho jsem se nedostal. každopádně mám čisté svědomí. Podle servisu by se měl olej měnit každé 2 roky. Teď vím, že mě to bez práce může vyjít na 800 kč včetně gufer
chro chro
17. čvc 2017 16:08 #22

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 47

Odpověděl Kevvin pro téma Servis tlumič

Luhamoto napsal: Jo jo, jsou tam kuželíkové ložiska. Jo teď u se na tom dá i jezdit. Jak jsi říkal Boco, ten předek vůbec nefungoval. Ty vidle jsem zanedbal, 8 let a 32 tis. km. Ono se to zhoršuje postupně až tě to ukolébá. Ono mi pomohlo i to porovnání, sednout na něco co funguje a pak sednout zpět na svou moto. Ten pocit z toho předku byl zcela jinde.

V říjnu roku 2015 jsi byl s tlumičema nadmíru spokojen podle diskuze B) ale jak si napsal ... pomalé zhoršování člověk nezaznamená
CBF 600 S 2008
17. čvc 2017 16:58 #23

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Servis tlumič

keith: Ty prachovky jsem nasadily hned po tom vyzkoušení v Morkovicích.
Kevvin: Ty tlumiče, prostě odcházely postupně, těžko říct, kdy se to nějak zlomilo a já se furt nějakým způsobem tomu přizpůsoboval. Je jasné, že ten olej už nějakou dobu byl KO, ale prostě jsem se nechal ukolébat. Občas je dobré mít nějaké srovnání. Prostě naráz to v zatáčce drží krásně stopu a máš z toho dobrý pocit, že můžeš ještě přidat.
Ložisko krku řízení se mi výrazněji projevilo až letos na jaro cca 30 tis. km. Kuželíkové bylo u mě jasná volba, nejen z pozitivních ohlasů od ogarů, ale i logicky to dává větší smysl.
17. čvc 2017 17:57 #24

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Servis tlumič

To by odpovídalo jedna byla starší asi o tři týdny :woohoo: né asi o půl roku motorka byla předváděčka najela cca 1500km a asi chvilku stála než začala z jara jezdit pak jsem při nehodě vidlici škrábnul tak jí měnili... za novou... ale vše v hondě tak nevím olej by měl být OK ... každopádně teď už je to tvoje režie... jen nevím jestli to nebyla škoda... není lepší počkat po dovolené? :evil:
Honda CBF 1000 RS:)
19. čvc 2017 17:13 #25

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 518
  • Obdržená poděkování 85

Odpověděl keith pro téma Servis tlumič

JinT napsal: To by odpovídalo jedna byla starší asi o tři týdny :woohoo: né asi o půl roku motorka byla předváděčka najela cca 1500km a asi chvilku stála než začala z jara jezdit pak jsem při nehodě vidlici škrábnul tak jí měnili... za novou... ale vše v hondě tak nevím olej by měl být OK ... každopádně teď už je to tvoje režie... jen nevím jestli to nebyla škoda... není lepší počkat po dovolené? :evil:


VOLE. Škoda to není a nechci rozebírat zjevný důvod, proč by měla :whistle: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
chro chro
21. čvc 2017 06:26 #26

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 57
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl danoous pro téma Servis tlumič

Zdravim,
k prednim tlumicum, menim olej v prednich vidlicich kazdych 10.000km nebo jednou za rok. (aktualne mam 68.000km).
Tu zabu jsem mel taky, ale uz po 15.000km (rok a pul) a navic se mi i vice sjizdela predni pneumatika.
Po vymene tlumicoveho oleje se jizdni vlastnosti zlepsily (navratili k puvodnim). I predni guma se tak uz nesjizdela.
Na jizdnich vlastnostech je to dost znat.
Tlumicovy olej je cerny i po tech 10.000km.
Davam Fuchs fork oil, 10W, flaska stoji cca 200kc.
do kazde vidlice se leje 0.457 litru oleje, tudiz jedna flasa vyjde na jednu komplet vymenu.
Servisni limit delky pruziny ve volnem stavu (nezatizenem) je 321.9mm.
(ja mel a mam 327mm)
Ukon je to jednoduchy, neni problem udelat doma, vetsinou to nechavam vykapat pres noc.
Rano skompletuju a hotovo.

Mejte se...
17. srp 2017 15:24 #27

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Servis tlumič

Ja ho mel tmavy uz i po 5000.
Na podzim jsem delal gufera a pres zimu jsem objednal novy pruziny tak na jare uz byl ...
Ja pouzivam Ohlins, servis jednou za dva roky. Jak predni tak zadni central
Poslední změna: 17. srp 2017 16:34 uživatelem Mefisto.
17. srp 2017 16:33 #28

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.721 sekund