Poškozené zadní kolo

  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0

Poškozené zadní kolo vytvořil uživatel hrbolci279

:( Ahoj všem,
po 2800km dlouhé cestě Budapešť, Balaton, Piran, Alpy, s dcerou za zády se mi vylomilo ložisko v zadním kole - viz. foto. A nevím co dále, jestli někdo toto dokáže spravit, nebo jestli pasuje na CBF s ABS kolo bez ABS, které se dá na bazaru sehnat. Vylomená část je součást disku.
Prosím o jakoukoliv radu, ať nemusím zabalit ježdění kvůli ceně 26.000 za nový disk :-(
Děkuji předem Marta
Poslední změna: 11. čvc 2017 09:44 uživatelem hrbolci279.
11. čvc 2017 09:43 #1

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Poškozené zadní kolo

Ufff, toto vyzerá na podcenenu udrzbu - jazda s rozsypanym loziskom, to na strane kotuca odchdza ako prve.

Oprava disku - skus JinT tu na fore, ja osobne by som asi hladal druhe koleso, urcite sa da zohnat jazdené za rozumnú cenu. Možno pasuje aj s nie ABS, pozri si katalog a porovnaj cisla dielov.
11. čvc 2017 10:23 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 518
  • Obdržená poděkování 85

Odpověděl keith pro téma Poškozené zadní kolo

Jak píše Ernest. Zanedbaná údržba. Ložisko vydrží cca 40 000 a to je na hraně.

p. Mičola Martinice u Holešova. 603 535 653, nebo Jindra, ale po pravdě by se mi do opravy asi nechtělo. Zadní kolo na bázu seženeš kolem 3000 kč.
chro chro
11. čvc 2017 10:32 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 17
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl cestak pro téma Poškozené zadní kolo

Zkus shodit kotouč a kroužek ABS a uvidíš, jak je to tam uchycené. Tipuju že tvůj disk bude mít v sobě díry se závitem na kroužek ABS a pak nebude záměnný s diskem bez ABS.
11. čvc 2017 10:35 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 36
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl macimir pro téma Poškozené zadní kolo

počkať počkať....moja Bezzubka bude mať za chvíľu natočených 40tis....to bude treba meniť ložiská? To je pre mňa pomerne nová informácia keďže som o tom ešte nepočul...
ak teda áno, tak aké a kde zohnať? prehodiť to preventívne, alebo sú nejaké znaky podľa ktorých sa dá spoznať že ložisko už bude zrelé na výmenu? :ohmy: ďakujem za info
11. čvc 2017 14:26 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 47

Odpověděl Kevvin pro téma Poškozené zadní kolo

Jelikož jsem zadní ložisko (strana u kotouče) dělal nedávno (v té době najeto necelých 48.000 km ) Tak mohu zodpovědně říct, že u mě se ložisko (zvukově) přihlásilo s předstihem. Sice jsem tomu napřed nevěnoval pozornost. Byla to chvilka rachocení při zatáčení a pak zase klid (najeto pár stovek km) a pak se to ozvalo až po nějaké době při vejletu kolem baráku. Napřed jsem nevěděl, co to je ... koukal jsem na řetěz, brzdu, .... pak mě napadlo z boku vzít za kolo a hned bylo vidět tu "vůli" ... domů jsem to měl asi 70km .. ale dojel jsem bez problému B)

co se nákupu týče, někdo kupuje sadu třeba od All Balls (2 ložiska na kolo + 1 na rozetu+ 2 simeringy) cca 1000,-
já koupil 2 ložiska od SKF + 2 simeringy ..ložisko rozety jsem neměnil.

A kdy měnit?? Většina jistě až když je nějaký problém ... ale jistě se najdou tací, kteří to "preventivně" vymění třeba s jinou výměnou (pneu, apod)
CBF 600 S 2008
Díky: macimir
11. čvc 2017 16:30 #6

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Poškozené zadní kolo

macimir napsal: počkať počkať....moja Bezzubka bude mať za chvíľu natočených 40tis....to bude treba meniť ložiská? To je pre mňa pomerne nová informácia keďže som o tom ešte nepočul...
ak teda áno, tak aké a kde zohnať? prehodiť to preventívne, alebo sú nejaké znaky podľa ktorých sa dá spoznať že ložisko už bude zrelé na výmenu? :ohmy: ďakujem za info


Nerob paniku ;)

Kedze si moto nemal od novoty nevies co sa na nej robilo, mozno uz boli menene.

mozes to spravit preventivne, ale minimalne to zistis aj sam ci je potreba ich menit urgentne
Moto na hlavny stojan, ak nemas tak najlepsie servisny - chytis zadne koleso do oboch ruk a skusis ci nema volu vpravo-vlavo, hore-dole. Ak ma, menit, ak nie, este vyskusaj ci loziska nehucia, pripadne vizualna kontrola (najlepsie zadne koleso dat dole, prve odide lozisko od zadnej brzdy, potom na opacnej strane a az posledne v rozete)
Problemom v mojom pripade bolo urcite aj umyvanie moto, specialne to lozisko od zadnej brzdy je na to citlive...moje bolo uplne hrdzave, cize prachovka netesnila, dostala sa tam voda a to je rychly proces. Ja som menil tusim po 35tis
Díky: macimir
12. čvc 2017 00:55 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 36
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl macimir pro téma Poškozené zadní kolo

hehehe panika je moje stredné meno pokiaľ ide o moju motorku :blush:
tento "test" s pevnosťou ložísk mi vlastne robil mechanik cca pred mesiacom (cca 3500km) a zhodnotil že ložiská sú ok....takže by to snáď ešte malo byť ok....a dám to skontrolovať aj pri najbližšej príležitosti keď budem niečo meniť. Každopádne ďakujem za typ.
a čo sa týka ohlásenia sa, tak sluchom za jazdy toho veľa nezistím, výfuk všetko prehluší :laugh: :evil:
12. čvc 2017 09:29 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Poškozené zadní kolo

Zdarec Marto , zkus p.Klobása Nosislav - zabývá se opravou auto-moto disků - navaří,osoustruží ,poradí - machr , ale nevím,jak je na tom časově .
www.diskservisklobasa.cz/

Jinak ložiska jsem dělal kpl. letos na jaře - nevím úplně kiláky ( je to tady někde na fóru ) , ale cca najetých 67 000km - bez jakékoli vůle ,hvízdání atd.jen se tak trochu hůře otáčela kola. NEJhorší stav bylo na rozetě , potom Z.kolo , Př. kolo spíš preventivně .
Poslední změna: 12. čvc 2017 10:35 uživatelem Malp.
12. čvc 2017 10:23 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 518
  • Obdržená poděkování 85

Odpověděl keith pro téma Poškozené zadní kolo

Klid. Jak píše Boco. Jednoduše zacloumat kolem a vnímat jemné rachtání. Pokud nejezdíš na 5000 km dovolený, tak seš v klidu. První ložisko mi odešlo na CBF ve +/- 40 000km a první známka byla v zatáčce uhýbající kolo...domů taktak. na dalších moto měním preventivně. Dozadu průmyslový SKF 6204 2RS. Dopředu ALL BALLS ( www.motomanie.cz/nahradni-dily-a-doplnky...abe898b7bm&isCatalog) . Rozetu na přeskáčku.
Na životnost má určitě vliv mazání a styl jízdy . při sundávání kola většinou napaplu vazelinu pod gufero. a trochu zmírním vnik sraček k ložisku. Ložiska jsou to Axiální, takže bude rozdíl jezdit 30 000 km po hraně a po dálnici. To vysvětluje i Malpa, který poliká kilometry
chro chro
Díky: macimir
12. čvc 2017 14:32 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.677 sekund