Lepivejsie gumy vs. turistiky

  • Příspěvky: 313
  • Obdržená poděkování 87

Odpověděl Pito pro téma Lepivejsie gumy vs. turistiky

Hodys a ty na okruh sa niekedy nechystas? Ono sa hovori, ze den na okruhu ti da viac ako cela sezona v premavke. Je to mozno trochu pritiahnute za vlasy, ale zmysel tam je-ozaj to da cloveku velmi vela. O pozitivach snad ani nejdem pisat, tych je ozaj nespocet. Negativum je niekedy iba par premotivovanych pašákov..
Honda CBF1000FA
20. led 2018 16:09 #11

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Lepivejsie gumy vs. turistiky

Pito napsal: Hodys, mas absolutnu pravdu, je to tak. Chalani ale aj ja som zazil, ked moj kamos na NC, ktora ma 35kw, nas dal s prehladom v zatacke... Hold kto umí, ten umí a kto neumí, ten čumí :laugh:

Jasne, gumy mam vzdy tie iste vpredu aj vzadu a dokonca ja menim aj sadu komplet vzdy, nie iba jednu gumu. Tlak kontrolujem pred absolutne kazdou jazdou, je pravda, ze aj 1-2 desatiny atmosfery zmeni chovanie moto.


Jsi pečlivý a tak to má být
20. led 2018 16:17 #12

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Lepivejsie gumy vs. turistiky

Pito napsal: Hodys a ty na okruh sa niekedy nechystas? Ono sa hovori, ze den na okruhu ti da viac ako cela sezona v premavke. Je to mozno trochu pritiahnute za vlasy, ale zmysel tam je-ozaj to da cloveku velmi vela. O pozitivach snad ani nejdem pisat, tych je ozaj nespocet. Negativum je niekedy iba par premotivovanych pašákov..



Popravdě mám z toho velký strach,takže nechystám bohužel...i když rád vzpomínám na motoškolu a následné ježdění v Sosnové na okruhu ,ale třeba z Brněnského okruhu mám neskutečný strach
20. led 2018 16:21 #13

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Lepivejsie gumy vs. turistiky

Hodys nevím co je pravda, ale lišky v lese si povídají, že za to umíš vzít a rychlosti se nebojíš. Jestli to myslíš ve smyslu zatáček, že nemáš takovou jistotu v náklonu a nebo nevěříš docela přilnavosti, tak to je hodně o hlavě. Proto naopak je třeba jezdit to co ti třeba nejde. Já co poslední roky nemám čas a najezdím hodně málo, tak to na sobě taky hrozně poznám. Ta jistota tam taková není, ale na druhou stranu je to pro mě obrovská škola. A cítím, že se můžu posunout dál. I to naše poslední svezení v Brně mi něco dalo. Proto už se těším, že si zase zajezdíme. A jinak ten okruh mě neskutečně baví, že to není jen placka, ale má to převýšení.
20. led 2018 17:32 #14

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 313
  • Obdržená poděkování 87

Odpověděl Pito pro téma Lepivejsie gumy vs. turistiky

Hodys, nie som ani tak peclivy, ako blazon. A to vravim uplne vazne, servis robim skor, doplnkov kupujem habadej, vzdy sa v tom šprtam a davam furu penez. Uz mam pocit ze som nejaky motofil :laugh:

K tomu okruhu... Ja som siel na okruh hned druhy den od vydania vodicaku na velku moto s Triumphom. Mal som dovtedy nabehane asi 40tkm, ale predsa, nova neoskusana motorka. Postavil som sa k cielovke a tak mi zovrelo zaludok, ze som sa skoro po... Jazdy kupene a ja pozeram ako niektori blazni si to mydlia uz na vyjazde snad okolo 200. K tomu impozantna zvukova kulisa... mal som ozaj chut sa otocit a ist domov. Krvi by si sa vo mne nedorezal. Takto to bolo az kym sme sa nezoradili a nepustili nas na trat-ozaj sialeny strach. Potom som vysiel na trat, zistil, ze strach mozem hodit za hlavu, trat bola extremne siroka, v pripade chyby ozaj bolo miesto na jej vyriesenie. Motorka drzala, gumy dovolili velke naklony, nikde bordel, predbiehanie bolo slusne a bolo ozaj miesta vsade. Po par kolach som zistil, ze sa vlastne chodia vozit rovnaky "amateri" alebo nadsenci ako ja a tych palicov je tam vlastne iba zopar. Hned prvu jazdu som predbehol par laminatov, ktory ozaj vysadali v takej rychlosti, ze skoro padli :laugh: Ostatne jazdy som si neskutocne uzival a bol to jeden z mojich najlepsich dni vobec.

Tym chcem iba povedat tolko, nemas sa coho bat. Brno je krasna trat, co sa tyka profilu alebo zatacok, extremne prehladna (porovnavam napr so SK ringom, ktory je fakt ohubu) a zabavna. Cize drzim palce nech strach prekonas a kludne sa k nam niekedy pridas, ozaj to stoji za to ;)
Honda CBF1000FA
Díky: Rishor
20. led 2018 17:54 #15

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Lepivejsie gumy vs. turistiky

Já si vzpomínám jak Boco kdysi říkal jak ho okruh nebaví a jaká je to otrava. :laugh:
Ale když jsem ho viděl loni, tak se bavil. Co bys k tomu řekl dnes Boco?
20. led 2018 18:03 #16

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Lepivejsie gumy vs. turistiky

no uvidíme :-) zatím jsem se neodvážil :-) a rychlosti se docela bojím , jezdím čímdál pomaleji :laugh: :laugh: :laugh: ale díky za motivaci kluci jste hodní
20. led 2018 18:46 #17

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Lepivejsie gumy vs. turistiky

Hodys napsal:

Pito napsal: Hodys a ty na okruh sa niekedy nechystas? Ono sa hovori, ze den na okruhu ti da viac ako cela sezona v premavke. Je to mozno trochu pritiahnute za vlasy, ale zmysel tam je-ozaj to da cloveku velmi vela. O pozitivach snad ani nejdem pisat, tych je ozaj nespocet. Negativum je niekedy iba par premotivovanych pašákov..



Popravdě mám z toho velký strach,takže nechystám bohužel...i když rád vzpomínám na motoškolu a následné ježdění v Sosnové na okruhu ,ale třeba z Brněnského okruhu mám neskutečný strach

V Brne to je jen prvnich 25 kol :)
21. led 2018 16:42 #18

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Lepivejsie gumy vs. turistiky

Vše co jste napsali platí snad jen malý postřeh k tomu profilu gumy přesně jak jsi řekl sportovní guma v podstatě padá do náklonu je ochotná... osobně teď o nějaké opravdu uvažuji já mám ve předu 120 vzadu 180 jako standartní supersport... ta 160-tka je sama o sobě ochotná sklápět.... ale co jsem chtěl říct... Podle mě poznáš jen při rychlosti překlápění ale na větší náklon než dovolí turistická guma stejně nebudeš mít prostor máme dole stojánky stupačky výfuky atd... takže náklon není limitem CBF...moje má tohle vše výš tak to možná zkusím...
Honda CBF 1000 RS:)
22. led 2018 13:58 #19

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 313
  • Obdržená poděkování 87

Odpověděl Pito pro téma Lepivejsie gumy vs. turistiky

Na vacsi naklon nebude priestor? Preco? Ja na to idem systematicky... Nemam givi padak, co moze byt problem, ohobloval som bocak a hodil ho vyssie, central ide do prdele kazdopadne, toho sa bojim jak cert svatenej vody, vyfuk vymyneny za LV ak by nahodou..., stupacky hlasice fuc a ostatok stupny sa aj tak uhne... No a k tomu sa snazim mat spravny styl jazdy a umelo nezvacsovat naklon moto. Cize vseho vsudy si myslim, ze sportovejsia guma moze dovolit vacsi naklon...

A za dalsie, co mam Roadattacky teraz obute (na gumach asi 7tkm), co je predstavitel cistej turistiky tak ano... idu jak po kolajach v priamom smere, ale v zatacke sa motorka tak strasne zvlastne chova... Nemam v nej istotu, moze to byt aj vzadu ploskou a vpredu oskakanostou od zlych lozisiek, ale proste moto nedrzi smer v zatacke, divne odskakuje, proste cele zle. Uvidim po patricnych upravach ako sa to zlepsi
Honda CBF1000FA
Poslední změna: 22. led 2018 14:32 uživatelem Pito. Důvod: doplnenie
22. led 2018 14:22 #20

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.932 sekund