Výměna pneu - home made udělátka a zkušenosti

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Dnes jsem přezouval opět pneumatiky na mé CBF a podělím se o nové zkušenosti. Jeden z problémů při přezouvání je odražení patky pneumatiky od ráfku. Nová zkušenost, která se mi dnes osvědčila je nastříkat kolem pneu WD40 a nechat ho zatéct. Případně pneu rukou trochu odtlačit a opět zastříkat. Druhá věc, je správný úhel zouvacího nástroje. Já má možnost plného nastavení s tím, že nástroj mám napevno. Už nějakou dobu jsem nad tím špekuloval, v jaké pozici by měla správně být , aby se guma nesmekala. Dnes jsem se pokusil napodobit profesionální zouvačku v pneuservisu, a to tím úhlem, jakým se na pneu působí. Výsledek je takový, že pneu šla krásně dolů, tak snad tento poznatek vám k něčemu bude. (Keith, JinT, Boco). Viz foto.
Díky: keith, Rishor
Poslední změna: 12. kvě 2018 16:28 uživatelem Luhamoto.
12. kvě 2018 15:03 #1

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 272
  • Obdržená poděkování 11
sikovny chlapec :whistle:

...no a v takychto "domacich" podmienkach, vies riesit potom aj vyvazenie ? :blink:
CBF 600 SA 2004
13. kvě 2018 06:59 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Na to mám doma vyvažovačku a sadu závažíček + kompresor na přefouknutí patky. Psal jsem to, protože jsme řešily určité konstrukční detaily pro stavbu nové zouvačky. Starší foto.


Díky: Rishor
Poslední změna: 13. kvě 2018 07:27 uživatelem Luhamoto.
13. kvě 2018 07:21 #3

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Luhamoto napsal: Na to mám doma vyvažovačku a sadu závažíček + kompresor na přefouknutí patky. Psal jsem to, protože jsme řešily určité konstrukční detaily pro stavbu nové zouvačky. Starší foto.



krásná práce kamaráde :-) šikulka
Díky: Rishor
13. kvě 2018 12:27 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 81
  • Obdržená poděkování 6
JJ, tahle vyvažovačka, pokud má dobré ložiska, tak je lepší a přesnější než ta v pneuservisech....
Hezká práce
13. kvě 2018 14:47 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Tu vyvažovačku jsem koupil, jen tu zouvačku jsem stavěl. Vyvažovačka se dá taky celkem snadno postavit, ale tenkrát jsem na to neměl čas ji dělat. Akorát místo koupené osky používám raději originál osku z CBF.
13. kvě 2018 15:59 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.455 sekund