Honda CBF 1000 (SC64) cinkanie, klepanie v motore

  • Příspěvky: 10
  • Obdržená poděkování 0
Dobrý deň.
Potreboval by som porodiť s problémom, ktorý mám na mojej CBF 1000 rok 2010 model SC64. Pri 45.000km začalo v motore niečo cinkať respektíve klepať. Stále sa to zhoršovalo a pri 48.000km som sa rozhodol, že nechám skontrolovať rozvodovú reťaz a ventilové vôle. Bál som sa aby nepreskočila rozvodová reťaz a došlo by k značnému poškodeniu motora. Poruchu šponuváku mechanik vylúčil hneď na začiatku. Vraj sa mu to javí ako klepanie reťaze. Mysleli sme, že príčinou bude buď reťaz alebo ventily. Po kontrole mi ale mechanik povedal, že vôle ventilov sú v poriadku a aj reťaz je na ryskách vyťahaná len trošku a zatiaľ ju meniť netreba. Zaujímavé ale je, že tento cinkavý zvuk počuť z ľavej strany motorky a nie z pravej kde je reťaz. Je možné, že sa ten zvuk nejako odráža ale najviac ho počuť zo stredu motora a z ľavej strany. To mi príde dosť divné. Ak by to bola reťaz alebo šponovák tak by to malo byť počuť hlavne z pravej strany motora. Mechanik mi navrhol aby sme začali meniť postupne diel za dielom a snáď sa to odstráni. Najprv vymeniť šponovák, potom reťaz a ak to nepomôže tak rozobrať motor a skontrolovať ložiská, vačky, ojnice a komplet všetko. Takýto postup sa mi ale príliš nepozdáva aby som menil diel len tak na skúšku.

Našiel som rovnaký problém na youtube kde tá reťaz cinká ešte viac ako moja a tiež to počuť hlavne z ľavej strany motora. Bohužiaľ je tam len video ale žiadny záver ako to nakoniec vyriešil.





Tiež som si zvuk mojej motorky nahral na mobil. Ten mikrofón to dosť skresľuje ale na ilustráciu to postačuje.



Naozaj si s tým neviem pomôcť a budem vďačný za každú radu. Ak ste sa s týmto problémom už stretli alebo ho dokonca aj vyriešili budem rád ak sa ozvete.

Ďakujem, majo.
17. srp 2018 16:58 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98
Ahoj
pouštěl jsem si ten zvuk teď,a pravda né na moc kvalitním zařízení , takže možná slyším špatně,ale trochu mi to připomíná můj problém kdysi na Honda CB 750 sevenfifty, ,tehdy jsem měl špatné těsnění pod jedním kolenem u motoru , a zvuk to byl hodně podobný

Ale nebudu dělat chytrýho dám to poslechnout v pondělí mechanikovi a třeba poradí
Díky: majo
18. srp 2018 12:43 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Hodys napsal: Ahoj
pouštěl jsem si ten zvuk teď,a pravda né na moc kvalitním zařízení , takže možná slyším špatně,ale trochu mi to připomíná můj problém kdysi na Honda CB 750 sevenfifty, ,tehdy jsem měl špatné těsnění pod jedním kolenem u motoru , a zvuk to byl hodně podobný

Ale nebudu dělat chytrýho dám to poslechnout v pondělí mechanikovi a třeba poradí


Zdarec , jó možná je to blbost , ale prvně mě napadlo to samé .
Díky: Hodys, majo
18. srp 2018 16:08 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 10
  • Obdržená poděkování 0
Ďakujem za rýchlu odpoveď. To že by to mohlo robiť tesnenie kolena výfuku by ma určite nenapadlo ale dáva to logiku. Nikdy som nemal zhodené výfukové zvody takže neviem aký zvuk to vydáva bez tlmiča (teda okrem toho, že to asi poriadne hučí). Mechanik má do stredy dovolenku takže to pôjdem hneď vo štvrtok pozrieť.

Ak by boli ešte nejaké nápady od mechanika budem len rád. Čím viac odborných názorov, tým skôr prídeme na to čo tomu vlastne je. Ďakujem
18. srp 2018 22:09 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 10
  • Obdržená poděkování 0
Motorka je zložená. Vymenil som pre istotu všetky 4 tesniace krúžky pod kolenami výfukových zvodov ale bolo to zbytočné. Krúžky boli v poriadku a závada naďalej pretrváva. Bol som za tromi mechanikmi ale nikto nevedel povedať v čom to je. Boli skontrolované všetky základné veci (rozvodová reťaz, ventily, napinák reťaze, tesniace krúžky výfukov), ktoré by to mohli spôsobovať ale meniť súčiastku za súčiastkou štýlom pokus omyl podľa mňa nie je riešenie. Dúfam len, že to nie je niečo horšie ako prasknutý krúžok piestu alebo problém s kľukou. Ak poznáte nejakého šikovného mechanika, ktorý sa špecializuje na CBF 1000 dajte vedieť. Vybral som si tento model lebo mi bol odporučený ako jeden z najspoľahlivejších a nezničiteľných motorov. Nečakal som že pri 48.000km bude problém s motorom. Zaujímavé ale je, že stratu výkonu nepociťujem. Motor ide pekne aj má výkon len v ňom niečo hrozne klepe. Budem ďalej jazdiť a uvidím či sa to nebude ešte zhoršovať.
26. srp 2018 19:43 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
Hele je to divný zvuk přijde mi jako z pravé strany ale na chod motoru to podle zvuku nemá vliv motor jde hezky klidně... šel bych osobně po výfuku dál může tam být prasklinka a hledal bych jí na té levé větvi.... když budeš chtít svody já i Ernest máme jedny navíc :woohoo: dál kontrola přívěry a všeho co by mohlo pod vlivem plynů z výfuku klepat a rezonovat.... je otázka co stator... s tím je totiž u těchto motorů problém máš voltmetr víš kolik moto dobíjí..? jde to proměřit na svorkách na moto ale chce vědět kde... pokud nemáš stator vyměněný tak by to mohl být i ten problém když začne umírat motor přestane i jít hezky ale v začátku by se to nemuselo úplně projevit... přeji hodně štěstí v hledání... asi bych i navštívil Hondu... ale nečekal bych zázrak :whistle:
Honda CBF 1000 RS:)
Díky: majo
28. srp 2018 10:58 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
Jo tak mi to cvaka taky ale nad 6tis to přes ladak neslyším ale je to zvláštní projev ve stani jsem to neslyšel je to těžko říct ale pokud to nemá vliv na výkon a tah neřeším to... Já teda motoru dávám hrozně zabrat...
Honda CBF 1000 RS:)
Díky: majo
31. srp 2018 21:35 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97
Hrozně? To snáď preháňaš :evil: :evil: :evil:
01. zář 2018 01:45 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
No jsem v podstatě normální uzivatel máš pravdu... B) jen pár majitelů okruhovek s obsahem 1000 si říká co je to asi predjelo... Jenže máme zadni světlo jako CBR takže se asi dost lidí plete ..
Honda CBF 1000 RS:)
02. zář 2018 18:20 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
Jo tak ti musím poděkovat mě to začalo taky :woohoo: :woohoo: :woohoo: ale já mám výfuk na pružinkách a po lehkém pádu se asi trochu uvolnil ale začalo to být brutálně slyšet takže po tom musím začít lezt možná přehodit jednu pružinu případně výfuk ještě přetáhnout je tam krátce.... ovšem když se na to soustředíš tak to vadí... já ještě jezdil bez plexi a to je o to víc slyšet... fuj
Honda CBF 1000 RS:)
Díky: majo
14. zář 2018 07:57 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.541 sekund