Honda CBF 1000 (SC64) cinkanie, klepanie v motore

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
Problém je, že jemu to zvoní za stání jen na chod motoru... ty svody jsi zkoušel u hlavy jen dotáhnout případně sundat a kouknout se jak sedí... tam bych podle zdroje zvuku hledal já... nepřijde mi, že by to nutně muselo jít z motoru... a když tak tedy podle videa víc z leva...
Honda CBF 1000 RS:)
Díky: majo
08. říj 2018 08:29 #21

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 2
Ahojte,

tak já měl taky problém s cinkáním v motoru. Na konec se ukázalo, že to byly volné (vyběhané) vodítka u tří ventilů, plus ty ventily měly mírně ohnuté dříky. Normálně v těch vodítkách byl oválný otvor.Po výměně ventilů a vodítek už nic necinká. Tedy zatím. :) Od opravy mám najeto cca 800km. ;)
Díky: majo
09. říj 2018 19:12 #22

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
No čoveče po kolika Km se ti to objevilo? to čumím podle toho co mi vždy říkali ventilové vůle OK... tak bych takový problém vůbec nečekal... :sick: ale snad ti to tedy dá pokoj to jsi do toho šel opravdu zgruntu...
Honda CBF 1000 RS:)
Díky: majo
10. říj 2018 08:58 #23

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 2
Tak mě se to na štěstí projevilo hned po koupi moto. Moto má najeto 27k.
Takže to byla oprava na záruku. Doufám, že tím to bude vyřešené. ;)
Díky: majo
12. říj 2018 19:03 #24

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 10
  • Obdržená poděkování 0
Bol som pre istotu skontrolovať aj ten chladič ale odtiaľ žiadne zvuky nepočuť aj keď po ňom klepem alebo ho pridržím rukou. Problémom s drnčaním sú hlavne plasty. Mal som zhodenú prednú kapotáž a keď som videl ako sú diely k sebe originál od výroby prichytené len som horko zaplakal. Okrem chatrných skrutiek a vytláčacích plastových pinov to k sebe drží suchým zipom, ktorý je pilepený obojstrannou lepiacou páskou. Somozrejme, že po rokoch už páska nedrží a celý predok v určitých rýchlostiach drnčí.
26. říj 2018 14:18 #25

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 10
  • Obdržená poděkování 0
Zvody som mal dolu, skontroloval a vymenil som aj tesnenia ale nemalo to na to žiaden vplyv. Motor cinká veselo ďalej.
26. říj 2018 14:21 #26

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 10
  • Obdržená poděkování 0
Veľká vôla ventilových vodítok je rozumné vysvetlenie. Mohlo by to byť ono! Cinkanie počujem z motora a hlavne z jeho hornej časti. Pokiaľ s tým už mal niekto problém je možné, že to je tá správna príčina. Zistiť sa to bude dať asi len výmenou. Nakoľko moto už nie je v záruke radšej ani nechcem vedieť koľko by stála táto oprava. Otázka za milion znie: Ak je to v tom či na motorke môžem aj naďalej jazdiť bez opravy alebo tam hrozí nejaké väčšie poškodenie motora.
26. říj 2018 14:33 #27

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
Za me pokud je problém ve ventilech hrozí větší.poskozeni je otázkou jak se to projeví ale nechci malovat čerta na zeď ale takto to tedy zní hrozne ...prvně jsem chtěl ještě opakovat vyfuk a kouknout se na různé části co mohou rezonovat ale ne fakt ze tohle je zvláštní zvuk ja osobně mám jiný když je motor studený tak nezni vyfuk moc hezky ale po zahřátí.se to vylepší a ja ho nemam na pevno svářen ale na pružinach tedy pripisoval jsme to tomu... ale ja budu opět motor otvírat a dělat asi větší servis letos bohužel je to drahé ale nechci aby se mi v 10tis sekl a ja kvůli tomu odepisu celou motorku ... chci aby chodila na extrem dopřeju ji extrémní servis ... navíc ještě budeme honit nějaké kone ... takže spojím prijemne s užitečným
Honda CBF 1000 RS:)
30. lis 2020 00:37 #28

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.484 sekund