Príprava na zimu

  • Příspěvky: 1
  • Obdržená poděkování 1

Príprava na zimu vytvořil uživatel Rider

Ahojte, som začiatočník (Honda CBF 125) a mám pred sebou prvú zimu. Máte nejaké rady a tipy, konkrétne s touto motorkou alebo všeobecne ako čo najlepšie zakonzervovať? *Ak už je podobná téma na tomto fóre otvorená, môžem prejsť tam*
Díky: Rishor
19. říj 2018 11:31 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 272
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl Rishor pro téma Príprava na zimu

mal som (resp. este mam) cbf125 a uprimne poumyvat, skontrolovat, namazat retaz, prikryt a obcas dobit/obzivit baterku = myslim ze ine zimovanie som nikdy nerobil... :whistle:
CBF 600 SA 2004
19. říj 2018 16:08 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Príprava na zimu

Zdarec , po tom umytí bych to ještě projel aby se řádně odpařila voda z různých zákoutí , řetězu - ten namazat ( já jej máznu olejem ) a z brzdových kotoučů . Vzít to jakoukoli leštěnkou taky není na škodu .
Ale hlavně - bych vyjel (odčerpal ) tu srajdu z nádrže s názvem Natural 95 a nahradil to nějakým "nezařepkovaným " palivem . Já na zimu čerpám od Benziny Verva 100 ( u Shell je to Racing 100....atd ) - palivo nedegeneruje a následné jarní starty jsou lepší .

To jsou věci na které může mít fůra lidí fůru připomínek a různých ALE a TO JE ZBYTEČNÝ a dá se kolem toho donekonečna diskutovat ( viz motorkari.cz ) je to každýho věc .
Díky: Rishor
19. říj 2018 17:53 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Príprava na zimu

Co sa tyka paliva robim to iste.
A do starej 41 rocnej CB dam este aj Vif benzin.
Díky: Rishor
19. říj 2018 23:36 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Príprava na zimu

A nebo tam nalit stabilizator benzinu, teda te repky.
20. říj 2018 10:20 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Príprava na zimu

Umýt, namazat řetěz, dám nabít baterku, s benzínem se nijak zvlášť nehraji. Natankuji plnou a dvakrát za zimu chvíli nechám proběhnout, pokud se nesvezu. A nikdy nebyl problém. Jinak obecně v benzínu je dost bordelu z nádrží, co mají čerpačky, takže moc nevěřím tomu, že i VIP benzín bude něco libového.
Foto při výměně palivového filtru u auta.
Fotka se automaticky otočila při vložení, omluvte tento drobný detail.


Díky: Rishor
Poslední změna: 20. říj 2018 10:47 uživatelem Luhamoto.
20. říj 2018 10:45 #6

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Príprava na zimu

Luhamoto napsal: ..........................Jinak obecně v benzínu je dost bordelu z nádrží, co mají čerpačky, takže moc nevěřím tomu, že i VIP benzín bude něco libového. ..................


Nechce se mě to vypisovat znovu ,tak něco málo k tématu - k zamyšlení .

www.motorkari.cz/tema/?t=206925
20. říj 2018 17:28 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Príprava na zimu

Jsou to velmi jemné částečky takřka prachové. Pravdou máš v tom, že s jistotou původ jak se to dostanete až na filtr nevím. Může se mi to tam dostat ze stanice nebo i nějakou netěsností v nádrži. Každopádně ten bordel se do nádrže motorky nebo auta dostane což je fakt. A natankování VIP benzínu na zimu, nebo kdykoliv v sezóně tomu bordelu asi nezabrání.
20. říj 2018 18:05 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Príprava na zimu

Luhamoto napsal: ............................................................................. A natankování VIP benzínu na zimu, nebo kdykoliv v sezóně tomu bordelu asi nezabrání.


Ale pointa je jiná - oproti "klasickému Nat.95 " se ti z toho po pár měsících pokud s mašinou někdo nejezdí nestane polosrajda , což není žádné tajemství i " benzinové společnosti " to přiznávají .
Každý máme nějaké dlouhodobé zkušenosti , tak je zbytečný někomu vnucovat svůj názor - OPĚT je to každýho boj ! Prostě za mně Verva 100 a VIF je taky funkční .
20. říj 2018 18:52 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Príprava na zimu

Malpe postoj nikomu nevnucuji, jen to nevidím jak černobíle. Jak píšu drahé benzíny nedávám a startuji normálně. Kdybych tam viděl rozdíl, možná že budu příště na zimu tankovat něco jiného. Ale ten jsem osobně nepozoroval, nutno podotknout, že parkuji ve vytápěné garáži. Což třeba na množství kondenzované vody v nádrži může mít určitý vliv, oproti někomu, kdo třeba stojí venku. Nebo i ten benzín může venku dříve degradovat. Těžko říct.
20. říj 2018 18:59 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 1.806 sekund