Kapaní kapaliny z řetězu Honda CBF 600

  • Příspěvky: 31
  • Obdržená poděkování 2
Prosím o radu z čeho může být kapka tekutiny pod řetězem? Olej pohledově nikde nechybí a motoru najeto po výměně 4000km a olej ok. Při zaparkované motorce se udělá loužička pod řetězem .Mám koupenou novou sadu řetězovou a chystám se na výměnu,
Nezažil jste to někdo? nějaký tip?
Děkuji mockrát
Honda CBF 1000 FA 2011
22. říj 2018 18:17 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97
Aka je to kvapalina? Olej? Brzdovka? Voda? Kde presne byva ta kvapka? Fitku nemas? Takto tazko radit, ja len poviem za seba ze mne z CBF nikdy nic nekvapkalo...
22. říj 2018 18:38 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 31
  • Obdržená poděkování 2
Olej a je pod řetězem viz foto
Honda CBF 1000 FA 2011
22. říj 2018 18:57 #3

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
No třeba budu vypadat jako blbec ale čím mazes řetěz? Je to hodně řídké vypadá to jako olej ale týdny je snad půlka řetězu navíc bych to chápal kdyby tahle kapka byla o 90st pootočená pak řeknu máš řídký olej na řetěz ...
Honda CBF 1000 RS:)
Díky: Lapi
22. říj 2018 20:14 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 31
  • Obdržená poděkování 2
Mažu Motorex sprej na řetězy není aý tak řídký a ted jsem nemazal .Ještě jsem našel toto na motořetězi.cz KDY JE ŘETĚZ ZRALÝ NA VÝMĚNU?

musíte ho napínat každých cca 500km - pozor: charakteristika některých řetězů je, že se jako nové (prvních cca 1000km) výrazně vytáhnou, ale potom další tisíce kilometrů pevně odolávají dalšímu vytažení - tento případ není na závadu, jiné typy řetězů se vytahují průběžně po celou dobu živostnosti
z řetězu vytéká hnědá tekutina - poškozené těsnící kroužky
řetěz lze volně vytáhnout z ozubení rozety - poškozené těsnící kroužky
nadměrné vytažení řetězu - většina výrobců uvádí v manuálu max. délku daného počtu článků nebo lze orientačně použít měrky u napínáku řetězu
ideální je použít k posouzení speciální měrky vytažení řetězu
Honda CBF 1000 FA 2011
22. říj 2018 20:23 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72
Člověče to není kapka ale pěkná loužička .
Však sis odpověděl sám - je to mastný a je to pod řetězem . Tak holt vyměň řetězovku kterou už máš stejně nachystanou . Olej se ti v těch místech nemá odkud jinak vzít ( když nepočítám že ti to skáplo z něčeho u stropu nebo nějaká pidipixla s olejem pod sedačkou ) .
22. říj 2018 20:46 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97
tam na motorke okrem retaze nema kde byt olej (jedine ze by mala kardan :silly: )
Neviem nic o tvojej moto (kolko ma km retazovka, ci je to original, pripadne aka znacka atd), ale ak je ta retazovka na vymenu, nespekuluj a vymen ju.

Pri vymenach retazovky by sa nova retaz mala vycistit a namazat pred prvym pouzitim, to mazivo ktore je z vyroby sluzi len na konzervaciu proti korozii a vysuseniu O kruzkov pri skladovani (navyse je riedke). Aspon takto mi to bolo odporucane, predpokladam ze to plati pre vsetky nove retaze, vsetci vyrobcovia.

PS: na O-kruzkovej retazi staci ze praskne 1 kruzok a potom uz rychlo ide do prde.e.. dostane sa do capu voda, necistoty a konecna. Teoreticky by sa dala opravit vymenou clanku ale toto ma zmysel len ak je zanovna (neni vytahana), inak by to nerobilo dobrotu
Poslední změna: 22. říj 2018 21:27 uživatelem boco818.
22. říj 2018 21:26 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 518
  • Obdržená poděkování 85
V těch místech končí plastové vodtko...dalo by se čekat, že po něm bude stíkat olej z řetězovky...jinak tam nic není jak píšou všichni

Dopínat co 500 km je fakt KO
chro chro
Poslední změna: 22. říj 2018 21:38 uživatelem keith.
22. říj 2018 21:38 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 31
  • Obdržená poděkování 2
Nedopínám ho po 500km to byla citace z toho článku.
Honda CBF 1000 FA 2011
22. říj 2018 22:09 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 31
  • Obdržená poděkování 2
Mám přední kolečko i rozetu + řetěz výměna proběhne brzy. Šlo mě o to jestli je možné aby z řetězu teklo tohle co je na fotce? v životě jsem to neviděl jen si to přečetl v tom článku, pokud ano tak dobře.Je pravda že tam není odkud jinak by to teklo snad.
Honda CBF 1000 FA 2011
22. říj 2018 22:13 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.945 sekund