Test degradace paliva natural 95, sedimentace

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Čistě amatérský test, co se stane s palivem, které obsahuje biosložku do 5%, pokud ho nechám přes zimu stát. Jedná se čistě o test, jestli se utvoří nějaká sedimentace viditelná okem. Případně zda se vysráží třeba voda.
Odebral jsem palivo z nádrže mé CBF. Palivo tankováno u dvou čerpacích stanic. Motrans Střílky (pod Buchlákama) + Eurooil Bystřice pod Hostýnem (při nájezdu 290km takováno do plné) ve stejný den 13.10.2018.
1. Vzorek nechám v garáži u motorky.
2. Vzorek nechám venku v šopě.
3. Vzorek přidám do skleničky 5 ml oleje Shell HX 10w-40 a nechám v garáži. Olej zakoupený a otevřený 24.10.2018.
Počátek testu 25.10.2018. Sám jsem zvědavý, jestli se nějak změní barva nebo se projeví sedimentace.
Pokud jsou nějaké náměty nebo připomínky, klidně pište. Výsledek mě zajímá čistě ze zvědavosti.



Poslední změna: 25. říj 2018 18:11 uživatelem Luhamoto.
25. říj 2018 18:07 #1

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97
Este ak mozes, daj trocha benzinu do plochej cistej sklenenej misky a nechaj odparit. Stačí málo na dno, len toľko aby sa stihol počas zimy odparit.
Vyzva je ako zabranit aby tam nenapadali necistoty pocas toho obdobia. Cielom by malo byt videt co zostane v miske po odpareni benzinu. Ja to spravit neviem nakolko mam v jednej garazi zavesene cerstve klobasy a v druhej oblecenie, prilby atd a nechcem aby vsetko bolo napachnute benzinom. Vonku to nemam kde dat...
Poslední změna: 25. říj 2018 18:13 uživatelem boco818.
25. říj 2018 18:12 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Dám zítra trochu benzínu do skleničky a místo víčka nechám papír, co ve firmě používáme na výrobu Hepa filtrů. (Používají se např. pro nemocniční prostředí, mají velmi jemnou filtraci.) Nechám ji pak v garáži.

Boco, šel bys do testu taky? Nechceš vyzkoušet test s odpařením u paliva bez biosložky? A pokud možno test paliva s biosložkou s aditivem VIF? Klidně přes to dej jen obyčejným papír a nechej někde odpařit, pokud máš tu možnost.
Poslední změna: 25. říj 2018 19:05 uživatelem Luhamoto.
25. říj 2018 18:19 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
Nejsem si jistý zda to bude tak dobře pozorovatelné ale myslím že by se malá udělat značka hladiny případně v přesném odměřeném válci nebo kuchyňské váze odvážit množství ale podle mě to asi moc měřitelné nebude
Honda CBF 1000 RS:)
25. říj 2018 19:11 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

JinT napsal: Nejsem si jistý zda to bude tak dobře pozorovatelné ale myslím že by se malá udělat značka hladiny případně v přesném odměřeném válci nebo kuchyňské váze odvážit množství ale podle mě to asi moc měřitelné nebude

Teď přesně nevím co máš na mysli? Odpaření nechám zcela vypařit a počkám co zůstane ,,naschlé". Případně v průběhu můžu zaznamenávat úbytek hladinky s datem.

Jinak k těm vzorkům 1,2,3 nechat ve víčku malou dírku a přelepit filtříkem proti prachu? Nebo nechat uzavřené víko? Nádrž tuším má odvětrání. Ale mám trocha obavu, aby to nevyprchalo všechno. Nevím jak do toho dát aspoň částečně faktor vlhkosti. Ale třeba se to ukáže s tím vzorkem v šopě, kde se teploty budou měnit.
25. říj 2018 19:24 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
Já myslel že necháš odpařovat pomalu filtr pod víčkem a dírkou nevím zda se ti odpaří všechna tekutina to jsem si nemyslel podle mě odpar nebude tak rychly
Honda CBF 1000 RS:)
25. říj 2018 20:10 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20
To mas v mistnosti v teple?
My to delali v praci pred dvema lety, ale meli jsme je pres zimu za oknem, tak jak je v nadrzi.
25. říj 2018 21:50 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Luhamoto napsal: Boco, šel bys do testu taky? Nechceš vyzkoušet test s odpařením u paliva bez biosložky? A pokud možno test paliva s biosložkou s aditivem VIF? Klidně přes to dej jen obyčejným papír a nechej někde odpařit, pokud máš tu možnost.


Praveze to nemam kde nechat, v garazi nechcem kvoli vyparom...
Budem cakat ako to dopadne u teba
25. říj 2018 22:11 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

boco818 napsal:

Luhamoto napsal: Boco, šel bys do testu taky? Nechceš vyzkoušet test s odpařením u paliva bez biosložky? A pokud možno test paliva s biosložkou s aditivem VIF? Klidně přes to dej jen obyčejným papír a nechej někde odpařit, pokud máš tu možnost.


Praveze to nemam kde nechat, v garazi nechcem kvoli vyparom...
Budem cakat ako to dopadne u teba


OK, to chápu, taky jsem nečekal, že by to bylo tak cítit. Takže jsem to vzal do práce na halu. Druhý důvod je ten, že to budu mít denně na očích, protože přes zimu moc do garáže nechodím. Jinak teplota na hale je v rozmezí 15-22 stupňů C.
26. říj 2018 05:44 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97
Tak to je možno uplne ideal, malo by sa relatívne rýchlejšie odparit
26. říj 2018 06:48 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.986 sekund