Test degradace paliva natural 95, sedimentace

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
Měli jste dát ideálně stejně množství naměřené odmernym válcem a zjistit rozdílnou rychlost vypařování mezi SK a ČR :woohoo:
Honda CBF 1000 RS:)
31. říj 2018 21:33 #21

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9
Ja jezdim pouze na Vervu a to celorocne,samozrejme,ze v nekterych zemich kam jezdim Vervu nemaji tak tankuji
Natural 95.Loni po 9.ti letech a 70 tis km mi servisak cistil palivovy filtr v nadrzi a byl temer cisty-byl jsem u toho,
tak nevim jestli ma na to vliv vetsinu provozu jeta na Vervu.
02. lis 2018 17:58 #22

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Ty jo, to je nekonečné odpařování, stále ještě odpařuji benzín, už je benzín u kontrolního vzorku u dna.
Jinak jsem zkusil nastartovat v garáži můj stroj a chytla na první brnknutí. Test pokračuje ...
23. led 2019 22:12 #23

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
za standartních podmínek ten odpar bude minimální...
Honda CBF 1000 RS:)
24. led 2019 07:38 #24

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Myslím, že je čas podívat se na ten benzín. Posbíral jsem lahvičky a tady to je. Množství benzínu v lahvičkách jsem neřešil. Z odpařovací lahvičky jsem musel dokonce odlét a ponechat jen 1 cm od dna. Hrozně pomalu se to odpařovalo.
U vzorku č.1 a 2 nepozoruji rozdíl. Vzorek č.3 je benzín s olejem od prvotního míchání jsem láhev neotevřel a ani úmyslně nemíchal. Ani v průběhu jsem neviděl nějakou degradaci oleje, který zůstal po celou dobu v benzínu smíchaný. Nijak se neoddělil, nijak nesedal atd. Připadá mi stejný jako na začátku testu.
U vzorku s odpařováním a usazováním jsem víčko opatřil papírovým hepa filtrem, aby dovnitř nepadal prach a vyloučil tak znečištění zvenku. Kolečko hepa filtu (papíru) je na dne lahvičky. Zachytilo co tam bylo (zabarvení filtru), překvapilo mě, že skleněná láhev zůstala čirá, dno i okraje. Původní barva papírku byla čistě bílá jako na tom improvizovaném víčku (je to stejný filtr). Po testu je kolečko zbarvené viz foto. Když se na to podíváte, co si o tom myslíte?




Poslední změna: 07. bře 2019 17:21 uživatelem Luhamoto.
07. bře 2019 17:18 #25

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98
Zajímavý test ,hodně mě zajímá ten benzín s olejem, jsem trošku lehce ulítlej na dvoutakty,smím se ptát jaký jsi použil olej?je fajn vědět , že nedegraduje a neoddělil se
08. bře 2019 23:23 #26

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Olej jsem použil automobilový Helix HX15w-40 co jsem měl doma. Ten olej je to zajímavé, ale je to tak. Průběžně jsem to sledoval po celou tu dobu od října loňského roku.
Fotky po naplnění loni.




Mě zase překvapilo to, že u toho odpaření nejsou usazeniny na dne nebo na bocích skleničky. Ale na tom papírku je vidět, že tam něco zůstalo. Těžko, ale říct co to je. Vezmu to sebou do Krkonoš, můžete se na to mrknout. Mimochodem u odpaření jsem původně dal 2 cm benzínu od spodku, ale nakonec jsem musel kolem vánoc ulét a odpařoval se jenom 1 cm od dna. A i tak se to odpařovalo až do teď.
Na degradaci bude mít asi větší podíl vlhkost. Tím že vzorek vyl uzavřen víčkem tak ten vzorek v šopě zůstal v celkem srovnatelném stavu jako v garáži (dílně kde se topí).
Poslední změna: 09. bře 2019 11:52 uživatelem Luhamoto.
09. bře 2019 11:52 #27

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98
Zajímavé že olej který není určen pro dvoutaktní motory tak dobře zůstal promíchaný s benzínem, to může znamenat že dvoutaktní olej který by měl tyhle vlastnosti mít ještě lepší bude fungovat stejně dobře ne-li lépe :)
11. bře 2019 21:59 #28

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.614 sekund