Honda cbf 1000 samovolné prasknutí plastů

  • Příspěvky: 11
  • Obdržená poděkování 0
Nazdar. Mám CBFko už 4roky. A před týdnem mi praskl plast u šroubku pod páčkou spojky a o týden později pod páčkou brzdy. Sorry za popis,ale z fotky poznáte který je to plast. Motorka mi nikde nespadla a nikdy nebyla bouraná. Stalo se Vám to někdy? Opravdu z ničeho nic. Sám jsem v šoku :( Díky za odpovědi.
28. dub 2019 21:08 #1

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Vzhledem k tomu, že šroubech jsou dorazy, tak by ten plast neměl být namáčknutý - napevno chycený a domáčknutý plast. Těžko říct čím to je, jestli je to nějakým mechanickým působením, našponované plasty z jiných úchytů, nebo dotažený šroub a stlačený plast u šroubu. Nepředpokládám, že by to byla vada materiálu. Spíš nějaký druh mechanického namáhání.
Ještě jsem to u CBF ani jiné motorky neviděl, ty platy by měly být celkem odolné a pružné.
Můžeš zkontrolovat ostatní uchycení? A případně dát foto u šroubů a celkový pohled z boků a z vrchu kapotáže?



Poslední změna: 28. dub 2019 23:08 uživatelem Luhamoto.
28. dub 2019 23:04 #2

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 11
  • Obdržená poděkování 0
A které plasty si přímo představuješ? Ty pohledy zespod a z vrchu kapotáže.
29. dub 2019 06:40 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 313
  • Obdržená poděkování 87
Ja mam litra po facelifte a presne v tych miestach mam aj ja velke pnutie. Zatial mi sice nepraskol plast, ale moto tiez neburana a jednoducho tie plasty uplne nesedia z vyroby, som z toho celkom sklamany. Vidno to najma ak davam cely bok dole a nasledne dopasovanie je vzdy boj :unsure: :unsure:
Honda CBF1000FA
29. dub 2019 09:09 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
Hele já bych se ani moc nedivil... přeci jen tam může hrát roli hodně faktorů a nejvíc asi stáří materiálu...
ale k tomu sedí nesedí to bude o teplotě
Honda CBF 1000 RS:)
29. dub 2019 09:30 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 313
  • Obdržená poděkování 87
Teplo, neteplo, rozoberam to celkom casto kedze sa v tom furt vrtam a rozdiel nevidim. Teda nerozoberam pri nizkych aby nahodou neprasklo, ale vyslovene mi pride ze su diery nevhodne navrtane. A dokonca je to markantne viac na lavej strane. Ak to porovnam ozaj je tam nejaky miilimeter mimo diera na skrutku...
Honda CBF1000FA
29. dub 2019 12:12 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
Milimetr to je krásné... 5mm se ještě poddá... hele je to vstříknuty plast a zbytek svářená a montovaná konstrukce plasty dostavají teplo zimu během života asi ani není v lidských silách to mít výrazně přesnější. mě spíš štvou ty samořezky a ty vytloukací špunty co místo šroubků drží spodky kapotáží tam mě to vždy rozpálí... To prasknutí je ale negativní ovšem průšvih je to, že ty plasty degradují a mají čím dál menší schopnost se podávat. Bohužel... těžko říci zda je moto co by měla přesněji a sofistikovaněji řešené plasty.
Honda CBF 1000 RS:)
29. dub 2019 12:21 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 313
  • Obdržená poděkování 87
Ja ti neviem. Mal som maxiskutra stareho od yamahy, nc s rovnakym rokom vyroby co boli tiez strasne plastaky. Tam taky problem som nemal. Ako ten milimeter hore dole nebolo myslene ze je 1 :laugh:

U mna je to tak blbe ze mi to taha az plast okolo budikov, cez ktory ide tiez ta skrutka. Potom mi to robi medzery okolo pristrojovky. Ak by som mal byt presny, ta diera aj podla toho ako ide skutka a zarezava sa je aspon o centimeter mimo.... A to na motke, ktora je garazovana a neburana a vlastne ma 8 rokov...
Honda CBF1000FA
Poslední změna: 29. dub 2019 12:32 uživatelem Pito.
29. dub 2019 12:31 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 11
  • Obdržená poděkování 0
No a co teď s tím? Sehnat nové plasty nebo nějak opravit? Bude problém když tam ty šrouby nebudou? Nejvíce mě štve, že ji mám jako mazlíka na kterou dávám pozor aby se někde neškrábla a ona mi udělá toto :(
29. dub 2019 18:06 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 313
  • Obdržená poděkování 87
Nove plasty neviem ci pomozu. Ale uplne ta chapem ze ta to serie...

Su frajeri co bezne zvaraju plasty, tak by som siel asi tou cestou s tym, ze ked vies identifikovat pnutie, do opraveneho by som navrtal spravne dieru aby sa neopakovalo. Ono neposkodeny kus asi ani nezozenies a ak, cena bude astronomicka. Riesil som to ked som padol na byvalej moto, tak viem o com pisem. Toto by mohlo byt pre teba prijatelne riesenie
Honda CBF1000FA
29. dub 2019 21:24 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.730 sekund