vymena spinacky CBF 600 S / 2008

  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj,
po dlouhe dobe konecne prispevek a ne uplne stastny. Pred vikendem se pokazily dvere k parkovacimu stani, kde parkuju, takze byl nekdo linej ty dvere na noc manualne zavrit a zamknout a tak zustaly otevreny celou noc z patka na sobotu. No a svete div se, nejakej matlal se pokusil ukrast mi CBF.

Asi se koukal na hodne americkejch filmu, takze nejdriv to zkusil sroubovakem do spinacky. Pak ho napadlo, ze nastartuje pres kabely - to ta motorka vypada tka stare, ze ho nenapadlo, ze to ma imobilizer a jednotku, ktera si tohle ohlida ?

TL;DR Proste mi dojebkal spinacku a jeste k ni prestrihnul kabely tak blbe, ze se to neda napojit - zbylo tak pul centaku kabelu. Takze co s tim ted - pojisteny to nemam.

Volal jsem do Hondy Jarov .. spinacka 7200, prace 4-5 hodin (to jako fakt..?), odtah 1100 .. no jsme na strizlivem odhadu 12000+- .. a verim, ze to jeste naroste - no a vzhledem k dnesni cene teto motorky uz by to bylo takove diskutabilni, jestli to do toho rvat..

Kdyz koukam na netu, tak se pouzite spinacky daji najit za rekneme 1500-3000 - rikam si, ze spinacka musi vydrzet vsechno.

Chapu spravne, ze postup by mohl byt nasledujici:

a] Koupit spinacku na CBF600S jakykoliv rocnik 2006-2010 ?? (nebo musim specifickuy 2008 .. a je rozdil mezi spinackou pro S/SA pripadne N ?)? Nebo muzu i spinacku z jinych CBF-like motorek (hornet, CBF500, CBF1000, CB, CBR ??)
b] odpojit ustrihnuty kabel stare spinacky a odmontovat starou spinacku)
c] primontovat novou spinacku a nechat puvodni HISS krouzek
d] nechat prekodovat klic k nove spinacce na puvodni impobilizer.
e] pouzivat motorku se dvema klickama - jeden na zapalovani, druhy na nadrz a podsedlovku ..

Je to tak jednoduche nebo se musi pri vymene spinacky delat vic veci nekde s elektronikou ?
Poslední změna: 16. zář 2019 12:40 uživatelem donarus.
16. zář 2019 12:14 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 47
Podívej se na partsdepot a podle čísla spínačky poznáš, zda se to dá u více typů zaměnit a nebo ne.
CBF 600 S 2008
16. zář 2019 14:00 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, diky za rychlou odpoved - partsdepot jsem neznal - dobry tip .. Nicmene jsem tam hledal, ale spinacku jsem nenasel .. prosel jsem snad pod lupou vsechny obrazky/schemata tykajici se snad jakekoliv elektroinstalace, ale vubec jsem to tam nenasel :(
tipoval bych, ze to najdu tu: partsdepot.cz/originalni-dily/motorky/Ho...2008/CBF600S/372840/
nebo tu: partsdepot.cz/originalni-dily/motorky/Ho...2008/CBF600S/372839/

U nadrze jsem nasel dokonce nakres klicku, ale u niceho jineho snad ne :)

Jinac to vypada, ze spinacka je KO od sroubovaku, ale ma dobrej kabel, naopak HISS krouzek je OK, ale ma stiplej kabel :/ Si rikam, ze bych to doma zkusil prepajet .. je dostatecne koser a bezpecny to mit napajeni v krku rizeni (napajeni cinovkou a stahnuti stahovaci buzirnou) nebo byste radsi volili novej (kvuli uklepani a cvaknuti)?
16. zář 2019 18:41 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 47
Hochu, špatně koukáš. Hledej pod řídítka/horní brýle.
Jinak pokud cín dobře proleješ, vůbec bych se toho pájení nebál.
CBF 600 S 2008
Díky: donarus
16. zář 2019 20:11 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97
Ako píše Kevvin, cinovania by som sa nebál ak to spravíš dobre. Ak môžeš zožeň si starú spajku (ludovo nazývanú cín) ktorá ešte obsahuje olovo. Tie nové bez olova (tzv RoHS) časom skoroduju a hrozí reálne že sa spoj rozpadne.
Spajka s olovom sa už nesmie predávať, ale niekde sa ešte zohnať dá, pripadne v nejakej firme kde majú na jej použitie vynimku (automotive, let. Priemysel)
Díky: donarus
17. zář 2019 11:43 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
Diky moc chlapi, mam to ... No a kdyz koukam na ty ceny, tak fakt vyhrabu pajku :)

Starym cinem jsme zasoben, doma mam jeste par metru klubka tak z roku 2005, co jsem koukal, ze bylo jeste pred tou legislativni zmenou, takze by to mohlo byt jeste vpohode. Vecer to jdu rozhodit, tak drzte palce.

Pripadne jsem koukal, ze se to vcelku da sehnat bazarove, takze kdyz to bude az tolik KO, koupim tedy od nekoho z druhe ruky.
17. zář 2019 12:43 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
Jen pro poradek pisu, jak to dopadlo. Tak nakonec jsem to zvladnul bez cinu .. Koupil jsem specialni secvakavaci ocelove fitinky, do kterych jsem kabliky pekne upevnil a klestema zcelil, jazdy kablik zvlast do zatahovaci buzirky a vsechno pak jeste do izolacni autoelektrikarske buzirky. Spoj vypada vcelku hodne odolne a nevidim moznost, jak by se mohl uklepat.

Kazdopadne diky moc za rady, diky nim jsem se o motorce dozvedel zae neco navic a taky sjem si rozsiril obzory, az budu v budoucnu neco nekde shanet :)

Tak hezkou zimu a na jare cau! :)
Poslední změna: 03. lis 2019 21:08 uživatelem donarus.
03. lis 2019 21:07 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.477 sekund