Pneu

  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0

Pneu vytvořil uživatel havran

Zdravím všechny příznivce jedné stopy,poraďte mám dilema koupil jsem moto a má obuto velmi zánovní pneu ale rok výroby 2013 tak nevím jezdit nebo raději přezout,a jak to vidíte vy.
20. lis 2019 15:51 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 382
  • Obdržená poděkování 48

Odpověděl Marty11 pro téma Pneu

Za mě přezout, gumy budou tvrde a budou smekat i na vodě.
Nebo z ekonomických důvodů je dojezdit ale žádné divočiny a kontrolovat stav nejlépe před jízdou... Až dáš novou měkou poznáš rozdíl a jistotu v jízdě...
Honda CBF 1000 2010
20. lis 2019 18:15 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 313
  • Obdržená poděkování 87

Odpověděl Pito pro téma Pneu

Urcite vymenit. Guma akonahle sa zacne pouzivat, zacne starnut, je vystavena okolitym vplyvom-uv, sol,... Pri takto starej gume by som neriesil dojazdenie a rovno by som vymenil.
Honda CBF1000FA
20. lis 2019 18:18 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl havran pro téma Pneu

Díky za informace a za názor, nejspíš půjdou staré papuče z domu.
20. lis 2019 18:43 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Pneu

Ahoj asi ten efekt staré gumy není tak velký ale budeš to mít v hlavě a tím pádem ti prostě smekat začnou... otázka jak moto stála jak je vubec guma od předchozího majitele sjetá atd... výměna je jistota a začínáš na novém nepopsaném listě... na starých bych to možná nechal stát přes zimu ale zase těžko říci kdy sezona začne tedy je na tobě kdy to přehodíš... Já nemůžu posoudit zda to má nebo nemá vliv protože mě nikdy sada víc jak jednu sezonu nevydržela spíš řeším dvě až tři...
Honda CBF 1000 RS:)
25. lis 2019 15:32 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 42
  • Obdržená poděkování 3

Odpověděl Vikrs pro téma Pneu

Tak jsem pro letošek přezul na michelin PR5, ten pocit z nové gumy je paráda jak padá do zatáček. Před tím jsem koupil motorku s jetejma michelin PR4 a ojeta ploška nebyla ono. Ale byly taky fajn, čeho jsem si všiml, že s PR4 jsem se snáze dostal na okraj pneu, kdeždo s PR5 mám pěkný poserproužek. Z toho soudím, že mají jiný radius zaoblení, PR5 více do sportovna. Jaké máte vy postřehy s výměnou pneu za nové??? Nemusí to být stejné značky.
18. dub 2020 21:40 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Pneu

Hele určitě to nemusí být stejne ale honba za gumovanim poserpruhu není dobré jednak možná po zimně ještě nejsi s moto tak sladěný a druhák i zlepšením jízdního stylu se může paradoxně stát že moto nelames tolik pod sebe a tím je při stejném průjezdu méně nakloněna....

Co se sportovnosti pneu týká sportovní guma by měla více padat do zatáčky ale ostřejší profil by se mohl hůř sjíždět je to teoreticky možné ...za mě hlavní co poznáš když jsou obe gumy nové ochotu padat do zatáčky tím že tam nejsou žádné hrany a plochy ...
Honda CBF 1000 RS:)
19. dub 2020 17:55 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.750 sekund