Po par set metrech chcípne motor.

  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím mam problém ,někdy se motorka chová jak kdybych vypnul benzínový kohout, proste po par set metrech chcípne a nejde nastartovat až při vytaženem sitičí jen tak tak chytne. Pak už jede v zas v poho.Dříve mi to udelalo parkrát ted se intervaly zvyšují a ja ted mam strach jet nkam dál. Začnu s vyměnou svíček (asi iridiove a vyčistením seřízenim karburátoru (ultrazvukem) Nenapadá nekoho něco čím by to ještě mohlo být? Díky!
09. srp 2020 11:59 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72
Zdarec , jako vždy - bych začal od toho nejjednoduššího .
Jsou přístupné odkalovací šrouby z karbeců ? - postupně povolit a vycmrndat trochu z každé komory .
Mám starší benál ? vysosnu co nejvíc z nádrže přes hadičku ( dá se vyjezdit v autě ) a doplním čerstvým . Bezva je používat vif - " vono to fakt funguje " a to občasné štamprle do nádrže mě vystačí na min.rok - občas cvrknu i do auta .
např.tady : www.alza.cz/auto/aditivum-do-benzinu-vif-500-ml-d4595966.htm

Až pak bych se vrhal na ultazvuky a svíčky ( pokud nemají svoje odjeto a každopádně iridiovkou nic nezkazíš ) , kontakty , stojánky atd . .

P.S. Pozor výše napsané neplatí pro jedince kterým benzín nedegraduje ale vydrží na věky .
09. srp 2020 18:34 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
dneska sem našel malou dírku na hadičce od toho membranovýho kohoutu jsou tam 2 tak na te menší byla za svorkou dírka jinak jsem myslel že tam buse sítko ale po sundani toho ventilu jsem nic takoveho nenašel
09. srp 2020 22:12 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 81
  • Obdržená poděkování 6
Ještě na XJRku sem měl podobnou závadu 2x. Jednou to byla prasklina v té gumové přírubě karburátoru, takže si to přisávalo vzduch - chcípalo to.
Podruhé to byl špatný kontakt na kabelu k tps senzoru (poloha škrtící klapky). Občas kontakt byl, občas ne. A chovalo se to tak, že náhodně chcípalo a téměř nešlo nastartovat.
J.
Díky: Růža
11. srp 2020 19:42 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
Tak to bylo tou podtlakovou hadičkou od opravy mam 1000km a cajk
14. kvě 2021 09:58 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 1.184 sekund