baterie

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl elektrikarCZE pro téma baterie

Klasickou nabíječkou baterku nedesulfuješ, ale jen odstraníš oxidaci desek (vybit na 1,1g/cm3 hustoty elektrolytu a pak nabít). Voda se nalívá před vybitím!
Je pravda že některé nabíječky mají v sobě desulfační režim, ale ten má desulfační špičky s malým výkonem - můj desulfátor dodává špičky o hodnotě cca 0,5kW při opakování 6000x za sekundu :D (desulfátor na desulfaci baterie (1 týden) vezme ze sítě cca 1kW (cca 5kč) :)

Moje varta měla startovací proud 150A - neměl si tam náhodou jinou než je YTZ10S-BS?
Poslední změna: 20. dub 2016 15:02 uživatelem elektrikarCZE.
20. dub 2016 15:02 #141

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 80
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl ZIPP pro téma Re:baterie

jj..byla to Toplite.
20. dub 2016 16:21 #142

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 47

Odpověděl Kevvin pro téma Re:baterie

Yuasa/Toplite YTZ10S má startovací proud také 190A
CBF 600 S 2008
20. dub 2016 16:54 #143

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl elektrikarCZE pro téma Re:baterie

Kevvin napsal: Yuasa/Toplite YTZ10S má startovací proud také 190A

To sice může mít, ale nemusí být tak kvalitní jako originál Yuasa. Napodobenina originálu Yuasy může mít pravděpodobně tenčí mřížky elektrody, tudíž může dříve odejít (mřížka může popraskat,...) - dneska je snaha šetření na všem. Za další nemusí mít chemicky upravené desky (antidesulfační vrstva),...

edit.: ta to není "kopie", ale toplite je údajně dceřiná společnost Yuasy. Nějaké info najdete zde: www.motorkari.cz/tema/?t=82348 - jsou tam zajímavý názory na tu toplitku :D

citace motorkari.cz šindy> "Toplitku rozhodně nekupuj, je to shit, dva roky je pro ni maximum" ,...
Poslední změna: 20. dub 2016 18:13 uživatelem elektrikarCZE.
20. dub 2016 18:01 #144

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 47

Odpověděl Kevvin pro téma Re:baterie

Proto také stojí o půlku méně .... jinak zatím 3 roky a pohoda ... a jsou tam i slova chvály
CBF 600 S 2008
20. dub 2016 19:32 #145

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 45
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl stringo pro téma Re:baterie

To:elektrikarCZE
Ty jo, vy máte nějaké podlouhlé, já tam měl tuhle:

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.



...Tak já na to opravdu nemám nástroje, ani zkušenosti, takže jdu cestou nové baterie a teď tedy jakou. Máte nějaké zkušenosti s jinou než originální co stojí jako dvě do auta?

Nemám přehled o tom, kterou použít (hlavně velikostně aby se vešla a měla stejné/podobné parametry)
21. dub 2016 07:11 #146

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 9
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl ladineks pro téma baterie

Nejsem úplný odborník, ale řekl bych, že jedna baterie (ta na obrázku výše) je do CBF1000 a ta na tvém obrázku je do CBF600... ceny jsou taky rozdílné :-) Jinak jsem teď kupoval pro svojí CBF600S tuhle: Exide YTX7L-BS.
Poslední změna: 21. dub 2016 07:42 uživatelem ladineks.
21. dub 2016 07:40 #147

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl elektrikarCZE pro téma Re:baterie

stringo napsal: To:elektrikarCZE
Ty jo, vy máte nějaké podlouhlé, já tam měl tuhle:

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.



...Tak já na to opravdu nemám nástroje, ani zkušenosti, takže jdu cestou nové baterie a teď tedy jakou. Máte nějaké zkušenosti s jinou než originální co stojí jako dvě do auta?

Nemám přehled o tom, kterou použít (hlavně velikostně aby se vešla a měla stejné/podobné parametry)


Jsem netušil, že mám v 5tce baterii o vyšší kapacitě (i startovacím proudu) než je ve 6tce :D Já když jsem vybíral baterii, tak jsem byl za místním servisákem a prodejcem, a ten mě řekl že už jiné baterie krom Yuasy neprodává (ostatní jsou prý nekvalitní).
Ještě jsem uvažoval o li-ion nebi LiPoF4 (tato je lepší). Sice mají vyšší startovací proudy a kapacitu (cca 3x a větší), velikostně jsou menší a lehčí. Mají jen jednu nevýhodu, a to tu že se nesmí přebít, popřípadě vybít pod 10V, když se to povede, může se baterie rovnou vyhodit :/ Tak proto jsem šel do Yuasy - rozhodnutí je jen na tobě.
21. dub 2016 10:23 #148

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl elektrikarCZE pro téma baterie

ladineks napsal: Nejsem úplný odborník, ale řekl bych, že jedna baterie (ta na obrázku výše) je do CBF1000 a ta na tvém obrázku je do CBF600... ceny jsou taky rozdílné :-) Jinak jsem teď kupoval pro svojí CBF600S tuhle: Exide YTX7L-BS.


Ta fotka té baterie co jsem vkládal, tak je do 5tky a nejspíš i do litra :).
21. dub 2016 10:25 #149

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 45
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl stringo pro téma baterie

No dobrý tak pořád něvím jaký typ mám koupit aby to bylo dobře :laugh: , to co jsem měl teď sám od sebe vím, že byla blbost... Yuasa má mraky variant baterií, případně Varta nebo ten Bull nebo cokoli jiného s čím máte zkušenosti. Abych řekl pravdu, tak za baterku 3400,- se mi moc dávat nechce. V autě mám baterku GoldLine od Varty (v testech byla jeden čas vítězem) mám ji už 6 let a stála 2500,- jako jestli nebude jiná možnost koupím originál, ale určitě většina lidí má náhrady...
21. dub 2016 11:20 #150

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 1.162 sekund