baterie

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma baterie

Ja ji mam jiz 3 roky a kdyz me ted odejde tak pri cene 3 Varty za jednu Yuasu :silly:
25. pro 2015 18:04 #81

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma baterie

Jen ty cenový rozdíly mi nějak nejdou do hlavy...
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
01. led 2016 15:42 #82

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl elektrikarCZE pro téma baterie

Na ty rozdíly cen jsem taky koukal, ta první cena je hodně nízká, těžko říci jestli to vůbec je YUASA, jestli to není jen obchodní trik.

Baterku půjdu reklamovat teď v lednu během zkouškového. Ale jak to tak vypadá, tak mi reklamaci neuznají, jelikož baterka se chová jako zasulfátovaná - vytvořilo se PbSo4 na deskách baterky. Původní baterie byla stará 8 let, a též byla zasulfátovaná, vlivem sulfatace se rozpadl jede článek - shnil. Bohužel mám podezření na jednotku dobíjení - Ducati energia....

Uvidím jak dopadne reklamace, když mi to neuznají - jak si myslím - tak ji zkusím desulfátovat. A pak budu muset zjistit, jestli pracuje správně regulátor.

Vy co jste už měnili regulátor / popřípadě alternátor (magneto) - dávali jste originál, nebo jiný?
Díky
M.S.
Poslední změna: 02. led 2016 10:51 uživatelem elektrikarCZE.
02. led 2016 10:32 #83

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 47

Odpověděl Kevvin pro téma baterie

Též mám TopLite a vůbec žádný problém ... měla by to být druhovýroba Yuasy ...
CBF 600 S 2008
02. led 2016 20:27 #84

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma baterie

nevím jestli ti pomůže moje zkušenost moc elektrice nerozumím

Kdysi jsem měnil regulátor na aprilii 125 přestala mi dobíjet tenkrát mi ho dovezli originál z Itálie ale to byl asi opačný problém než máš ty u mě byla tehdy baterka v pořádku po výměně toho regulátoru ještě fungovala dlouho jen regulátor dobíjení nedobijel baterku Díval jsem se na partsdepot na tvoji motorku stojí origo regulátor 2800 až 3200 podle lhůty dodání ... Tenkrát když jsem měl Aprilii tak jsem si všiml že ten regulátor italský výroby odcházel hodně motorkam ale je to už hodně let nevím jak jsou na tom s kvalitou teď a hlavně ty motorky byly docela starý šroty tenkrát







Poslední změna: 03. led 2016 07:29 uživatelem Hodys.
03. led 2016 07:27 #85

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma baterie

08 RECTIFIERASSY.,REGULATE(DUCATIENERGIA) 31600-KFG-861

obvykle do 3-6 prac. dnů*:
3 230 Kč (2669,42 bez DPH)
1
ksDo košíku
obvykle do 12 prac. dnů*:
2 842 Kč (2348,76 bez DPH

Pokud bys musel kupovat ten originál tak bych se pokusil získat nějakou slevu na partsdepot znám někoho kdo tam hodně odebírá ale raději bych ti přál aby regulátor byl v pořádku popřípadě se můžu zeptat mechanika na nějaký kvalitnější výrobek pokud to bude regulátor nebo něco takového co tě trápí Jak říkám nerozumím tomu ale možnosti tu nějaké jsou :-) a mám hodného a skvělého mechanika
Poslední změna: 03. led 2016 07:43 uživatelem Hodys.
03. led 2016 07:31 #86

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma baterie

Martine , tady nějaký pojednání o bateriích atd.-já bral baterii letos taky tady .
www.battery-import.cz/motobaterie/

Jinak altik měněný mám , ale to je jiná story (i tady zmiňovaná).

Jinak ty seš kluk šikovná a toto jistě znáš , ale kdyby tak náhodou .....
motoride.sk/c/418/testovaci-diagram-kont...klovych-baterii.html
03. led 2016 09:03 #87

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl elektrikarCZE pro téma baterie

Ahoj, díky za rady.
Na partsdepot jsem již koukal. Mě spíš zajímá nějaká náhrada za origo regulátor (při nejhorším si navrhnu svůj :) ) .

Malpe do battery import jedu ve středu reklamovat baterii, tak uvidím jak to dopadne, ale teď už vím že 3tí článek baterie je buď rozpadlý nebo zasulfátovaný takovým způsobem, že se mi ho pořádně nepovedlo nabít.

Martin


edit.: dobíjení budu moci změřit nejdříve za 3 týdny (mám zkouškové).
Poslední změna: 03. led 2016 13:16 uživatelem elektrikarCZE.
03. led 2016 13:12 #88

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma baterie

Co se týká baterií tak jsem na začátku sezóny loňského roku přemýšlel a hledal a porovnával, což mi zabralo kopu času a nakonec jsem dospěl k rozhodnutí opět koupit originál Yuasu Ytz10s tuším. A popravdě vůbec toho nelituji.

Co se týká regulátoru napětí, tak to asi budeš vědět sám zda to zvládneš postavit sám a v jaké kvalitě provedení.
Osobně bych to nezvládl, protože drátkaření nerozumím a jen s otevřenou pusou zírám co mnozí dovedou. :laugh:
Proto bych nejspíš volil zas originál, ale možná že se dají koupit i nějaké náhrady. Což je vždy riziko, zda bude lepší a vyplatí se nebo nikoliv.
Na Civika jsem koupil celý alternátor repasovaný za super cenu cca 2800kč (a nerozeznal bych jej od nového) a funguje výborně a za cenu lepší než za co dělají repasi stávajícího. A to do toho nepočítám, že ten starý (funkční-jetý 220 tis.km) jsem prodal za 700 kč.
PS: Originál by stál cca 12000kč. :laugh:

Příloha alternátor1.jpg nebyla nalezena.

Poslední změna: 03. led 2016 14:04 uživatelem Luhamoto.
03. led 2016 14:01 #89

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma baterie

Koukal jsem že na motorkářích je článek sice to neni u Hondy CBF ale u Hondy Hondy CB 500 kde odešel regulator a je tam alternativa stránkách na jiny nez origo Tak třeba tam bude i na tu tvojí Posílám odkaz
www.google.cz/url?sa=t&source=web&rct=j&...Wd5195rj4CUxA_ZZ-GDg
03. led 2016 22:24 #90

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.865 sekund