Chybějící číslo motoru

  • Příspěvky: 81
  • Obdržená poděkování 6

Odpověděl Lava pro téma Chybějící číslo motoru

Tak pánové, nedalo mi to a napsal jsem na MD. Dneska mi volal nějaký pán a celou situaci mi vysvětlil. Byl v pohodě, kecali jsme asi 20min. A závěr? Máme problém :-(

Pravda je, že se typ motoru fotit nevyžaduje a případná fotka se ani neeviduje. Ale technik je povinen během prohlídky toto číslo zkontrolovat. A další průšvih je, že majitel vozidla je povinný toto číslo zpřístupnit. Takže sundat plasty, vyndat motor atd!!!! Říkal, že většina techniků má nějaké udělátka a zrcátka, jak se tam podívat. Pokud kontrolu neprovede a něco se stane a zjistí se, že nesedí typ motoru, tak jim od nového roku hrozí pokuta až 50tis a zákaz vykonávat STK až na 5 let.

Tak jsem mu řek, že nám vlastně nezbývá nic jiného, než hledat STK kde na to kašlou B)
To ho pobavilo, ale prý jich bude méně a méně, protože po tomto MD jde při kontrolách.

No a na závěr říkal, že tato povinnost už platí asi 10let, ale všichni na to kašlali...

Takže v tuto chvíli vím o jedné STK v Praze a jedné v Brně, kde to zatím nekontrolujou.

Tož tak, konec hlášení :silly:
11. dub 2018 17:55 #41

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Chybějící číslo motoru

Chtěls napsat že to samozřejmě kontrolují ale jsou tak šikovní , že si to číslo na těch " tvých stk " sami najdou žejo . Na veřejným fóru se člověk musí vyjadřovat přesně , aby NÁHODOU neměl někdo potřebu zbytečně po někom šlapat .
11. dub 2018 20:21 #42

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44

Odpověděl Pacous pro téma Chybějící číslo motoru

Přesně. Lava má občas problémy s tím být naprosto exaktní...
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
11. dub 2018 20:33 #43

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 272
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl Rishor pro téma Chybějící číslo motoru

Príďte na STK na Slovensko, zamavas chlapíkovi 10eurami, zoberie ťa bez čakania a prejdes ako potrebuješ, bez zbytočnej byrokracie :silly:
CBF 600 SA 2004
12. dub 2018 22:53 #44

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44

Odpověděl Pacous pro téma Chybějící číslo motoru

Já dneska tam co Lava úspěšně! Pán milý, ochotný a vše za 20min včetně administrativy a čekání!
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
12. dub 2018 22:58 #45

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Chybějící číslo motoru

tak by to mělo být mám pocit, že je to v pohodě tak kde dělají prostě motorky často....
Honda CBF 1000 RS:)
13. dub 2018 07:41 #46

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 382
  • Obdržená poděkování 48

Odpověděl Marty11 pro téma Chybějící číslo motoru

Taky me to čeka ale mam TK az do kvĕtna tak to nechci zkracovat... Ale nastesti tam co jezdim jsou take motorkáři.... Když jsem byl v unoru na evidenčce s endurem sami mi pujčili jedno chybĕjici zrcatko aby mohli udelat foto... :laugh: B)
Honda CBF 1000 2010
15. dub 2018 07:19 #47

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Chybějící číslo motoru

No tak vidíš neboj apropoo hezký nový Avatr ty to teda klopíš ty kluku :woohoo:
Honda CBF 1000 RS:)
16. dub 2018 17:34 #48

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9

Odpověděl konvajsr pro téma Chybějící číslo motoru

Zdar jak svina.Tak po pul roce jsem opet zde.Mam ode dneska hotovou STK.Nasel jsem si STK kde nepotrebuji mit
fotku cisla motoru jak ti hlupaci v mem miste bydliste.Jel jsem do 25 km vzdaleneho Bruntalu a ze 3 STK cislo
motoru neresi na 2.Tak jsem si vybral a mam to do rijna 2022 tj. na 4 roky.Sami mi potvrdili,ze to nektere STK vyzaduji,
ale povazuji to za hovadinu bo v cele Evrope to pry neni podminka.Jo,nemusel jsem jezdit bo by se mi automaticky
prodlouzila na dalsi 2 roky,ale ja chtel mit na 4,tak jsem absolvoval novou STK.Diky Luhamotovi jsem konecne po
10 letech hledani nasel cislo motoru sve CBF.Dekuji za fota,Luhamoto.
31. říj 2018 17:20 #49

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.499 sekund