SOS z dovolené - problém s přívodem benzínu?!

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33
Ahoj všem,
nutně prosím z dovolené o pomoc!
Problémy začaly ještě v ČR, když jsme vyrazili. Jakmile se mi na palubce rozsvítí "hladové oko", motorka začne škytat, přestane táhnout, jakoby jí docházel beznín. Jednou už mi chcípla, ale pak se zas rozjela, když kontrolka zase zhasla. Zatím se mi to stalo dvakrát, naštěstí pokaždé nedaleko od benzínky, po dotankování bylo vše OK. Nevíte někdo, co s tím? Co mám vyčistit/vyměnit, kde to najdu, jak se k tomu dostanu? Momentálně jsem na severu Německa a na cestě do Dánska, žádnej manuál s sebou nemám... Kdyby to bylo u fichtla, tak je problém jasnej, předpokládám, že tady to bude něco podobnýho, nicméně můžete někdo fundovaně poradit? Napadl mě ještě průsak vody (do nádrže?) při mytí wapkou, ale do zavřený nádrže by přeci nenateklo tolik vody, že by to takhle chcípalo. Díky všem za rady!
Praha 4 - CBF 600S 2004
29. čvc 2013 22:30 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33
Hodysi, můžeš kdyžtak prosím vyslat dotaz na toho tvýho mechanika? Díky!
Praha 4 - CBF 600S 2004
30. čvc 2013 07:48 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72
Zdarec,to je(slušně řečeno)- nemilé.
Nevím,zda to pomůže,ale zkusil bych napřed vyloučit "bimbajs" v nádrži.Motorku postavit na bočák do mírného kopečka (aby se event.nečistoty-vysrážená voda dostaly do jednoho místa) a za pomoci hadičky z tohoto prostoru odsát beneli do jakýkoli průhledný nádoby (skleněná-plast. flaška atd.),chvilku nechat odstát a hodit oko,jestli tam není "cosi" mimo beneli. Pokud jo,vyčistit-vylít nádrž.
Pokud hadičku sebou nevozíš,určitě se dá sehnat např.na benzinkách "cosi" s hadičkou.
O souvislosti s elektroobvodem -kontrolka-el .čerpadlo bych zatím neuvažoval.
Poslední změna: 30. čvc 2013 08:41 uživatelem Malp.
30. čvc 2013 08:39 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33
Díky, zkusím, pokud bude prostor. Vzhledem k neznámé, nicméně o dost nižší hustotě čerpacích stanic teď tankuju co 150km, což mě když už nic jinýho, tak nebaví. Prostě aby neblikla rezerva. Nemáte někdo ponětí, jak je stavěný palivový čerpadlo? Jestli to taky bere při rezervě zespoda nádrže? Jako u fichtla :laugh: a řady jiných...
Praha 4 - CBF 600S 2004
30. čvc 2013 22:15 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72
www.partsdepot.cz/originalni-dily/motork...2004/CBF600S/372150/

Zdravím kolegu na cestách.Eddie75-prosímtě,podle obrázku to vypadá,že tvůj model má klasický sítko (jak jsi psal " jak u fichtla") nad podtlakovou membránou.V tom případě
může být 1/zanesený sítko ve spodní části
2/bimbajs v nádrži ve spodní části

Když to nechceš(nemůžeš) vyčistit-odsát,nebo rozebrat na místě a sítko(předpokládám plastový) demontovat a vyčistit,tak ti stejně nezbyde než tankovat brzo,popř. si pro jistotu sebou vozitaspoň 2-3 litrovku rezervy.

jsou to jen moje dedukce-kolegové servismani těchto ročníků by ti jistě odpověděli fundovaněji.

P.S.takový samodomo nápad co bych zkusil já-odborníci nečíst!!! :woohoo:
1- Zastavil bych u prvního kšeftu,kde by mohli mít JAKOUKOLI hadičku o délce cca 80cm-1m(železářství,domácí potřeby,servis,benzinka)
2-koupil kartáček na zuby (na čištění flašek) a za pomoci drátku něčím prodloužil tak,abych dosáhnul na sítko v nádrži
3-toto bych dělal při nižší hladině paliva,než je polovina,spíš míň
4-kartáčkem "ošudlat" :) sítko
5-hadičku vsunout do prostoru sítka (kalu ze sítka),nasát hadičkou a odpustit aspoň 1litr beneli pryč
P.S.2 Hadička č. 27 by měla být napojena na podtlakovou membránu,která ti otevírá (namísto ručního kohoutu) přívod paliva do karbeců.Na druhé straně je určitě napojena na kovový výstupek z gumové příruby co je mezi karbecem a válcem.Tam když ji sundáš a pusou nasaješ-vytvoříš podtlak,tak prakticky otevřeš membránu a ta otevře přívod paliva do hadice z ní směrem do karbeců.
31. čvc 2013 09:41 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98
pokusím se hodit dotaz a dám vědět ju večer
31. čvc 2013 13:55 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98
vypadá to asi opravdu na vodu v nádrži tak držím palec
31. čvc 2013 21:03 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4
Ahoj,trocha neskôr ale vrátil som sa len dnes z dovolenky.Vôbec to nemusíš riešiť len častejšie tankuj,máš zanesené sítko,že je zrovna vo výške termistora je náhoda.Čerpadlo tam nemáš benál ide samospádom takže no problém.Prídeš domov vypustíš nádrž,demontuješ potlakový ventil a ním pôjde von aj s to sítko.
Štastnú cestu!!!
01. srp 2013 20:00 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 105
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj. Lehce postouram. Kdyz je zasjany sitko a pod nadrzi neni kohout, ale podtlak + cidlo hladiny na hladovy oko, nejsem si jisty zda by mela na prutok benzinu vliv hladina v nadrzi. Kdyz je sitko ucpany, tak je ucpany a prez to vlak nejede. Spid se priklanim, ze bude treba vycistit nadrz.
Nicmen je dulezity , ze jedes a vys jak problem preklemovat.
Uzivej dovolenku, preji stastnou cestu a kdyztak pisni jaks na tom..
02. srp 2013 08:15 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72
Solodik napsal:

Ahoj. Lehce postouram. .......................................... Kdyz je sitko ucpany, tak je ucpany a prez to vlak nejede.
..


Mrkni na díl č.3-třeba změníš názor.

www.partsdepot.cz/originalni-dily/motork...2004/CBF600S/372150/
Poslední změna: 02. srp 2013 21:27 uživatelem Malp.
02. srp 2013 21:26 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 1.119 sekund