Jaký motorový olej??

  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 47

Jaký motorový olej?? vytvořil uživatel Kevvin

Koukál jsem zpětně na forum a nikde jsem to nenašel ... jaký olej (i značku) lejete do svých motorek??
CBF 600 S 2008
30. čvc 2013 10:32 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma Re: Jaký motorový olej??

Tady máš jedno vlákno.

Já jsem tam teď nalil Castrol Power 1 10W40.
30. čvc 2013 10:50 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl jeliman pro téma Re: Jaký motorový olej??

Když honda tak Repsol...... Konkrétně moto sintetico 10W40
30. čvc 2013 14:24 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 41
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Jantar_350 pro téma Re: Jaký motorový olej??

Je to jedno, 10w40 pro moto s mokrou spojkou, hlavně ne žádný napodobeniny za pětinu ceny a je to fakt jedno, na výrobci fakt nezáleží
30. čvc 2013 16:06 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 116
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl spyro pro téma Re: Jaký motorový olej??

Do vsech motorek liju lil jsem a lit budu Motul 5100 10w-40 nemam duvod menit znacku. :)
Poslední změna: 30. čvc 2013 17:51 uživatelem spyro.
30. čvc 2013 17:50 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 37
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl peca pro téma Re: Jaký motorový olej??

Shodou okolnosti jsem to same resil dnes dotazem na servisy Honda v Praze a okoli. Pouzivaji udajne 10W 50 Castrol 1 Racing. Ja doposud 10W 40 Castrol.

Mimochodem doporucil by nekdo, kde v Praze vymenit olej do CBF (s vlastnim olejem?). Sam to neudelam, do Letu u Dobrichovic mne to casove nevychazi (zase je moznost mit vlastni olej, jejich Castrol 10w50 racing davaji za 455/litr... Ufff).
Poslední změna: 30. čvc 2013 18:45 uživatelem peca. Důvod: Doplneni
30. čvc 2013 18:25 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma Re: Jaký motorový olej??

peca napsal:

Mimochodem doporucil by nekdo, kde v Praze vymenit olej do CBF (s vlastnim olejem?). Sam to neudelam, do Letu u Dobrichovic mne to casove nevychazi (zase je moznost mit vlastni olej, jejich Castrol 10w50 racing davaji za 455/litr... Ufff).


Když už máš vlastní olej, tak proč si ho nevyměníš? Kromě dohuštění pneumatik není nic jednoduššího. Kup filtr, vezmi dva pětilitrové kanystry od kapaliny do ostřikovačů, do jednoho si vyřízni z boku "vrátka", ten zasuň pod vypouštěcí otvor, odšroubuj měrku oleje, vyšroubuj výpustní šroub, nech starý olej vytéct do kanystru. Až skoro nic nevytéká, vezmi hasák a povol filtr, odšroubuj, nech chvíli vytékat zbytek oleje, našroubuj nový filtr, rukou dotáhni a nalej cca 3,5 litru nového oleje. Natoč motor, nech chvíli běžet a pak dolej tolik, aby byla hladina mezi ryskami na měrce. Z kanystru s "vrátky" pak přelej starý olej do druhého kanystru a je hotovo. Celé to trvá max. půl hodiny a ušetřil jsi právě několik set korun. :)
30. čvc 2013 20:53 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 116
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl spyro pro téma Re: Jaký motorový olej??

Jasne vymena oleje+filtru je banalita na par minut ovsem treba u me jakozto stredne technicky zdatneho je problem v tom ze me pripada kazdej sroubek malo utazenej :laugh: .Utahuju , utahuju , porad utahuju a ..... kurva :laugh: .Poridil jsem "momentak" a je klid.Utahovaci moment vypustnyho sroubu je 30 N.m ,filtru 26 N.m ten maznu tesneni olejem a utahuju pouze rukou (rucne zavit jsem jeste nestrhal :) )
Poslední změna: 30. čvc 2013 22:00 uživatelem spyro.
30. čvc 2013 21:09 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 37
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl peca pro téma Re: Jaký motorový olej??

Ja sem totiz hrozny kopyto :) A navic mam jen parkovaci stani (a to jeste trosku nestandardni), takze predstava, ze do toho vymenuju olej, me uplne desi :) vim, ze se jedna asi o prkotinu, ale i tak patram spis po nejakej miste, kde to udelaji za me.

A jeste jeden amatersky dotaz - pokud manual doporucoval olej se specifikaci API SG a ted Castrol vyrabi ten 10w50 ve specifikaci API SJ, je to ok? Predpokladam, ze jde jen o postupne zprisnovani norem na oleje, ne o fakticky obsah nejakych konkretnich latek... Mylim se?
Poslední změna: 30. čvc 2013 22:21 uživatelem peca.
30. čvc 2013 21:28 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 47

Odpověděl Kevvin pro téma Re: Jaký motorový olej??

Doktore - díky za odkaz ... koukal jsem jen na max rok stare.

Spyro - Před rokem jsem dělal první mojí výměnu a mám též Motul 5100 10w40.
CBF 600 S 2008
31. čvc 2013 00:08 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.966 sekund