Jaký motorový olej??

  • Příspěvky: 116
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl spyro pro téma Re: Jaký motorový olej??

nevim proc ale neustale se me odesilaji zpravy min 2x
Poslední změna: 10. zář 2013 17:35 uživatelem spyro.
10. zář 2013 17:31 #21

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 116
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl spyro pro téma Re: Jaký motorový olej??

Mam r.v. 2012 a manual pravi vymena po 12 tis nebo rok co nastane drive :)
10. zář 2013 17:33 #22

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Honza CBF pro téma Re: Jaký motorový olej??

tak ted mi řekni proč mám v manuálu 2011 po 6000 a máš tu samou mašinu a máš tam po 12 000
10. zář 2013 18:30 #23

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 33
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl tomasz. pro téma Re: Jaký motorový olej??

MÁM KOUPENOU LETOS,ALE ROK VÝROBY JE 2011 A MÁM TAM CO 12000KM, MYSLÍM V PŘÍRUČCE.
V SERVISE MNE ŘEKLI CO 6000KM.

CELKEM DOBRÉ ZMATKY JSOU V TOM A TO ZÁSADNÍ ...
Poslední změna: 10. zář 2013 18:44 uživatelem tomasz..
10. zář 2013 18:42 #24

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 116
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl spyro pro téma Re: Jaký motorový olej??

no ja ten servis chapu kseft je kseft.Ja kdyz volal do servisu ze potrebuju v ramci servisniho intervalu vymenit olej a co to bude stat tak odpoved znela cca do 2 tis :blink:
vymena provedena doma cca 700kc 10min prace :)
10. zář 2013 18:53 #25

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Re: Jaký motorový olej??

můj názor je měnit po 6000km a nebo jednou za rok co přijde dříve...názor převzatý od mechoše a olej jsem viděl jak vypadal...věřím že i po 12000 to není tragédie ale po 6000 olej vypadá mnohem líp a není černý jak bota a líp maže :) dřív se měnilo po 6000km a pak přišla móda prodlužování intervalů aby se automobilky a výrobci motocyklů zalíbily zákazníkům a třeba já mám v příručce CBF 600N MODEL 2006 výměna po 12000km a přitom ten motor s karbecem co mám měl vždy ve všech motorkách výměnu po 6000km ... měl sice větší výkon ale otáčky skoro nachlup stejné , takže nevím proč zrovna ten můj má tu výsadu měnit později :) prostě marketingový tah jako u aut ...nové audi A1 co jsme měli ve firmě , mělo první výměnu oleje 32000 km což mi přijde hrozný na motor 1,6tdi myslím že turbo moc nejásá :laugh: ...víš jak záruka je na určitý počet km , a nikoho pak netrápí , jak ten motor bude vypadat po záruce :) ale zákazník je nadšen že nemusí často do servisu :) měním po 6000 mám klid , a těch 1200kč (dával jsem castrol pak yamalube :laugh: :ale myslím je to fuk jak tu někdo psal zamíchej papírky a vylosuj ve finále ten olej bude stejně dobrý, a shell je taky super nebo motul , ipon , motorex atd..je to asi jedno hlavně správnou třídu a specifikaci a pozor na padělky z Polska raději prověřený zdroj :laugh: mám polosyntetiku 10w40 za 4 litry platím 1000kč plus 200 za filtr ) to co platím za výměnu olej + filtr mě nezabije ...vzpomínám co psali kluci co měli motorku s výměnou 10000 km od nova koupenou-záměrně nepíšu značku motorky aby to někdo nečuchal ze servisu :) ...výměnu dělali po 10000 v autrorizovaném servisu na záruku , ale doma si měnili olej sami navíc po 5000 km pro klid duše a čistý motor , a myslím že dělali dobře :) olej je na motorce ta nejmenší položka, a můj mechoš přes auta co má TDI , mění poctivě u auta po 10000 km , byť by mohl mít longlife po 30000 , o čemž nechce ani slyšet , a ví proč :) já měním v autě v rozmezí 10-15 tis. , a když tam mám 15000km najetých po městě , tak mi nadává , a věřím že to nedělá kvůli těm dvěma stovkám , co ode mě chce za výměnu a recyklaci starého oleje, páč olej do auta mi nechává za směšný prachy :) jen pro srovnání u mého Nissanu micra , rok 2001 , jsem objevil na netu v příručce , že pokud je motor namáhám v městském provozu , je potřeba měnit už po 7000km , a to je příručka z roku 2001 , kdy ještě nebylo v módě prodlužovat intervaly :laugh: neberte to jako že chci být moc chytrý,to vše jsem spíš vydyndal na mechošovi , ale jen se přimlouvám za kratší interval :) :) :) 6000km je myslím přijatelných a většinou se v tom intervalu nemusí ani moc dolévat olej při kontrole vždy bývá mezi ryskami , což má pro mě taky výhodu finanční :) proto nechápu longlife u aut ...olej černý jak bota po 30000 ,olej longlife je dražší a ještě za ty kilce minimálně jednou doléváš :laugh: :laugh: :laugh: nezlobte se za mé názory a že sem se tak rozkecal
Poslední změna: 10. zář 2013 23:28 uživatelem Hodys.
10. zář 2013 22:35 #26

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 116
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl spyro pro téma Re: Jaký motorový olej??

Souhlasim s Hodysem drivejsi vymena urcite jen prospeje ja to resim tak ze menim jednou za rok.Nekdy je to po 4tis nekdy po 7tis nebo 8tis vic jsem nikdy za rok nenajel tak to neresim :) .Asi bych prihledl taky ke stylu jizdy .
11. zář 2013 06:31 #27

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Re: Jaký motorový olej??

spyro napsal:

Souhlasim s Hodysem drivejsi vymena urcite jen prospeje ja to resim tak ze menim jednou za rok.Nekdy je to po 4tis nekdy po 7tis nebo 8tis vic jsem nikdy za rok nenajel tak to neresim :) .Asi bych prihledl taky ke stylu jizdy .


většině to vychází tak kolem těch 6000 za rok,taky když mám najeto v září 6000 tak to dojedu třeba na 7000 a na jaře hned měním,to je v pohodě jde o to že když lidi udělají rozumný kompromis tak je to ok :)
11. zář 2013 08:33 #28

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma Re: Jaký motorový olej??

Chlapi. Vy to moc žerete. Mám kolegu s Hornetem 600 a ten mi sdělil, že v něm nechal olej čtyři roky. A furt jezdí :D Já se snažím měnit vždycky na jaře, než začnu jezdit.

Nechat tam nový olej přes zimu prý není nejlepší. I když ve spoustě článků se zase dočteš, že k zazimování patří výměna oleje. Pak si má jeden vybrat. :huh:
11. zář 2013 08:52 #29

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9

Odpověděl konvajsr pro téma Re: Jaký motorový olej??

Ja menim kazdy rok na jare.Byt v prirucce mam-vymenit
na podzim pred odstavenim a pak znovu na jare pred
sezonou.Dnes je jedno,ktery oil-viz ty papirky.Vdy uz
nekolik let jsem byl zastancem Motulu 5100 10W40,ktery
pouzivam uz leta a pri vymene pred tydnem ma duvera
v tento produkt ponekud utrpela-koupil jsem po 3 krat
po litru (vzdy kupuji kanystr 4 litry)v origo bandaskach a 2 litry byly tmave a huste a ten posledni
litr byl ridky a svetly-ale TAK ridky a svetly jak
redeny tech.benzinem.Uz se mi to jednou stalo.Nebudu
to resit,myslim,ze na funkci rostlinare to nebude mit
vliv.Uz ho tak vychvalovat nehodlam.
11. zář 2013 13:11 #30

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.607 sekund