Jaký motorový olej??

  • Příspěvky: 21
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Zbyněk272 pro téma Re: Jaký motorový olej??

Přesně tak, litr i šestka má stejný filtr. Já používám jen HF 204 po celou dubu a nikdy nebyl problém. A myslím, že i cenou vede :)
06. bře 2014 21:36 #51

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 246
  • Obdržená poděkování 22

Odpověděl standaCBF pro téma Re: Jaký motorový olej??

Mam dotaz k tematu kterej sice neni aktualni, ale vzpomel jsem si na nej.
Pred nejakym rokem se me ptal znamej kterej koupil ojetou motorku ze tam byl olej kterej byl uplne cernej, asi ho tam majitel mel mnoho let. Chtel vedet co se s tim da delat krome normalni vymeny, chtel to "nejak" proplachnout, protoze pri normalni vymene tam vzdy nejaky ten stary olej zbude.
Ja jsem mu poradil at to neresi, vymeni olej za novej a na konci sezony to udela normalne znova (delal to nekdy v kvetnu).
On vymejslel jestli by to nemohl proplachnout nejakym levnym olejem (chtel pouzit super levnej olej do dvoutaktu), ale to jsem mu zakazal, protoze aby to proplachnul tak by to musel aspon natocit a to jsem mel obavu aby si nezadrel motor a zaroven pak ty zbytky z toho levneho oleje by mu zkazili normalni olej co by tam pak nalil.
Jakej na to mate nazor?
07. bře 2014 09:30 #52

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9

Odpověděl konvajsr pro téma Re: Jaký motorový olej??

Motul dela-ENGINE CLEAN MOTO,je to cistic pred
vymenou oleje-je ho tusim 200ml a stoji to kolem
350,- penez.Zahrejes motor na provozni teplotu-nalijes,
nechas bezet na volnobeh 15 minut a vypustis s olejem-
-tolik navod.Osobne s tim zkusenosti nemam,ale kamarad
to pouzil do masiny ze ktere mu misto vyjeteho oleje
vytekl spis asfalt.
07. bře 2014 15:17 #53

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: Jaký motorový olej??

Preplachové oleje sa používali za čias keď neboli oleje aditiované,je pravda že po vypustení starej náplne nám z nej vždy niečo zostane v motore a čiastočne znehodnotí novú ale s tým sa nič nenarobíme,keď mám pri výmene čas tak nechám motor otvorený pár dní a vždy ešte ňjáke to deco naklapká.
Ten prípravok Motul Engine mi pripomenul časy keď som pred vypustením oleja na Škodovke šupol do motora zo dva deci nafty...
07. bře 2014 15:46 #54

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 25
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Pavouk30 pro téma Re: Jaký motorový olej??

Tak olej i filtr už dorazily, ale mám ještě dva dotazy.

1) motor se netočil celou zimu, mám ho před vypuštěním zahřát, nebo otevřít a nechat třeba dva dny vykapat?

2) nemám klíč na filtr,vážně stačí utáhnout jen rukou?

spyro napsal:

Utahovaci moment vypustnyho sroubu je 30 N.m ,filtru 26 N.m ten maznu tesneni olejem a utahuju pouze rukou (rucne zavit jsem jeste nestrhal :) )

Litvínov CBF 600S
07. bře 2014 21:43 #55

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 58
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl Luhamoto2 pro téma Re: Jaký motorový olej??

Pavouk30 napsal:

Tak olej i filtr už dorazily, ale mám ještě dva dotazy.

1) motor se netočil celou zimu, mám ho před vypuštěním zahřát, nebo otevřít a nechat třeba dva dny vykapat?

2) nemám klíč na filtr,vážně stačí utáhnout jen rukou?

spyro napsal:

Utahovaci moment vypustnyho sroubu je 30 N.m ,filtru 26 N.m ten maznu tesneni olejem a utahuju pouze rukou (rucne zavit jsem jeste nestrhal :) )


1) Ano při výměně je dobré motorový olej trochu prohřát, aby lépe vytekl.
2) Ano filtr se běžně dotahuje jen rukou na cit
3) Doporučil bych kupovat filtry s těsněním jako jsem dal na tom obrázku (dělá se ještě takové ploché a širší. To širší se někdy přisaje trochu víc a hůř se sundavá).
4)Nezapomeň namazat olejem filtr, než jej zašroubuješ
5)U vypouštěcího šroubu bývá hliníková nebo měděná podložka a ta by se měla při každé výměně oleje vyměnit. Jinak dá se nahradit i klingeritovou podložkou. Nebo stávající podložku obrousit na smirku, prostě aby nebyly na podložce zjevné prolisy od dotažení šroubu.
08. bře 2014 06:28 #56

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 33
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl MichalCBF pro téma Re: Jaký motorový olej??

Ahojte, dnes jsem si vyměnil olej na CBF 1000 2010 a zjistil jsem, že pod výpustným šroubem nemám žádnou podložku. Nevím, jestli tam nemusí být, nebo mi ji ztratili v autorizovaném servisu při minulé výměně. :( Máte někdo s tím zkušenost?
18. bře 2014 13:53 #57

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 33
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl MichalCBF pro téma Re: Jaký motorový olej??

Tak jsem zjistil, že podložka by tam být měla. Pak dej moto do autorizovaného servisu :unsure: . Dával jsem ji tam jen kvůli záruce, teď už si raději udělám co budu schopný sám. Už při povolení výpustného šroubu mně bylo divné, že tam není podložka.
Tak teď nevím, kde zajedu, až budu muset zkontrolovat ventily. Jezdil jsem do Motomo Břeclav, ale od teď už asi nikdy :unsure:
Jinak olej jsem použil Motul 5100 10W40, filtr HF 204, vše jsem dotahl momenťákem podle příručky, jen tu podložku musím koupit a dat ji tam :(
18. bře 2014 19:17 #58

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 58
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl Luhamoto2 pro téma Re: Jaký motorový olej??

MichalCBF napsal:

Tak jsem zjistil, že podložka by tam být měla. Pak dej moto do autorizovaného servisu :unsure: . Dával jsem ji tam jen kvůli záruce, teď už si raději udělám co budu schopný sám. Už při povolení výpustného šroubu mně bylo divné, že tam není podložka.
Tak teď nevím, kde zajedu, až budu muset zkontrolovat ventily. Jezdil jsem do Motomo Břeclav, ale od teď už asi nikdy :unsure:
Jinak olej jsem použil Motul 5100 10W40, filtr HF 204, vše jsem dotahl momenťákem podle příručky, jen tu podložku musím koupit a dat ji tam :(


Už jsi dal nový olej, když ještě nemáš tu podložku? Ti pak zbytečně povalí olej ven než tu podložku nasadíš na šroubek a znovu to zašroubuješ. To abys olej znova vypustil a opětovně nalél. Pokud máš v okolí vodo topo, dají se koupit klingeritové podložky. Používám je už asi 10 let a osvědčili se mi nejlépe. Výborně těsní, krásně jdou dolů a dají se sehnat na každém rohu.
18. bře 2014 21:13 #59

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 33
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl MichalCBF pro téma Re: Jaký motorový olej??

Dík za radu, myslím, že když s pomocnou rukou a s nachystaným těsněním ucpu výpust, tak s minimálním únikem oleje dovedu znovu šroub nasadit. Taky mě napadá, že když to vydrželo předchozích 6000 km bez podložky, vydrží to i dalších 6000, nebo do příštího roku (měním každý rok, ať najedu, co najedu). Nejvíc mě štve ten přístup servisů. Ale jak říkám, co si neuděláš sám, to nemáš.
18. bře 2014 21:37 #60

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.599 sekund