Jaký motorový olej??

  • Příspěvky: 67
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl Idealista pro téma Re: Jaký motorový olej??

U všech předešlých motorek i současných používám Castrol 10W-50. Interval 6000 km. Měním na jaře. Úplná spokojenost moje i motorek.
26. bře 2014 21:40 #61

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 80
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl ZIPP pro téma Jaký motorový olej??

Používám olej Motul 5100 10W50, olejový filtr Champion F 308. Předtím jsem používal olej Castrol Power 1 Racing 10W50, ale z ůvodu možnosti sehnání oleje Motul za dobrou cenu jsem přešel na Motul. Bohužel zdroj již vyschnul tak koupím tu značku, která bude levnější....Hoďte sem odkazy, kde se dá levně koupit olej i filtr. To aby se dalo poslat za jedno poštovné ;)
Odkaz jenom na olej, fitr jsem nenašel u tohoto prodejce...jaknaauto.cz/Produkty/Vyprodej-zbozi-C37...g-4T-10W-50-1l-P316/
Poslední změna: 19. dub 2014 18:52 uživatelem ZIPP.
19. dub 2014 18:36 #62

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9

Odpověděl konvajsr pro téma Jaký motorový olej??

KURNA!!!ZIPP ZIJE!!!Ahoj Zippe.Ja uz si zacinal myslet,ze bud uz nejsi na tomto
svete nebo uz nemas CBFo bo vzdy co jsem se dival na tve starsi prispevky a jak
jsi tady dlouho nebyl-tak to bylo tusim neco kolem roku.
19. dub 2014 19:58 #63

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 80
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl ZIPP pro téma Jaký motorový olej??

No jasně, že žiju...až zdechnu tak to bude už konec světa..... :P
Tak budu objednávat filtr a olej zde:http://www.oleje-pema.cz/
Poslední změna: 21. dub 2014 16:19 uživatelem ZIPP.
21. dub 2014 15:51 #64

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Jaký motorový olej??

Tak jsem dnes měl chviličku a pustil jsem se do výměny olejového filtru a oleje. Už jsem měnil olej i s filtrem nespočetkrát a tak, občas žasnu nad liknavostí (neodborností ??) v servisech.
Co tím myslím, nenamazané olejové filtry a zarvaný vypouštěcím šroub s nevyměněnou podložkou. Jako by je ta korunová položka za podložku přivedla na buben. (Řeč je o autorizovaném servisu).

Běžně by se měl dát olejový filtr odtáhnout rukou. No musel jsem na něj použít klíč, což by nebylo nic zvláštního, ale asi byl dán olejový filtr na sucho až se při odtahování utrhlo těsnění na filtru. To jsem viděl poprvé.
Jaké vy máte zkušenosti ?
01. čvn 2014 19:39 #65

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 246
  • Obdržená poděkování 22

Odpověděl standaCBF pro téma Jaký motorový olej??

jo najit poradnej servis kde jsou lidi kteri tomu rozumi a zaroven je to bavi je jak vyhra v loterii. Akorat to hledani cloveka muze stat pulku motorkarskeho zivota, takze jsem zvolil strategii si vetsinu veci zkouset delat sam. Je pravda ze na plno veci si clovek netroufne, ale pak kdyz to vidi tak si rekne ze priste uz to budu delat sam (treba kompletni rozebrani predni vidlice).
Nejak me minula doba jezdeni a opravovani pionyra (ci nejakeho simpsona), takze jsem se neotrkal a mam vzdy trochu obavu (zbytecnou, ona to zase takova veda neni).

Myslim ale ze vymenu vsech provoznich naplni by mel zvladnout vicemene kazdej, obzvlast v dnesni dobe kdyz si nejdrive muze najit na webu video kde mu to krasne popisou.
02. čvn 2014 10:37 #66

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Jaký motorový olej??

Ja si olej menim sam. Poctivo, aj s vymenou podlozky a naolejovanim tesnenia filtra. Obcas ide povolit rukou ale mam aj univerzalny kluc na olejove filtre (z Lidla).
Co ma ale fakt serie je ze vzdy musim demontovat aj pravy padak (ale to je pripad CBF1000F a Givi padaku) aby som sa k filtru dostal, to je fakt otrava...
02. čvn 2014 11:18 #67

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma Jaký motorový olej??

Chvíli jsem přemýšlel o klíči na filtr, ale stačí obyčejný hasák. Stejně ho pak vyhodíš, tak nevadí, když ho malinko rozmačkáš :)

Podložku jsem nikdy neměnil, těsnění jsem nenamazal a nic neteče. Asi to těsnění už namažu. Tento týden mám v plánu výměnu, tak snad nezapomenu ;)
02. čvn 2014 13:10 #68

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Jaký motorový olej??

Dr.Pilulkin napsal: Chvíli jsem přemýšlel o klíči na filtr, ale stačí obyčejný hasák. Stejně ho pak vyhodíš, tak nevadí, když ho malinko rozmačkáš :)

Podložku jsem nikdy neměnil, těsnění jsem nenamazal a nic neteče. Asi to těsnění už namažu. Tento týden mám v plánu výměnu, tak snad nezapomenu ;)


Jak už jsem psal s filtry mám své zkušenosti. Hasák je moc veliký a při výměně u auta, kde dám sotva ruce, bych se s ním ani nehnul. Ono taky hasák víc klouže a promačkává, proto po zkušenostech s různými klíči od páskových, řetízkových... jsem pořídil kleště, které jsou nejlepší. Jsou malé, univerzální na různé průměry filtrů. Nepromačkávají tolik proto lze s filtrem lépe otočit.
Při výměně podložky dávám universální klingeritové nebo imagitové, běžně k dostání sada 25ks za cca 12Kč např. Sada Hartman č. 79 běžně k dostání v prodejnách vodo topo. Nelepí se, průměry krásně pasují na šrouby a teplotu vydrží kolem 300 stupňů, což olej má max kolem 90 stupňů.
Nebo pak sehnat hliníkovou nebo měděnou podložku,to je klasika.

Foto filtr bílá barva - filtr s plochým těsněním - nedoporučuji kupovat. Velmi špatně jde dolů, pokud vám ho někdo zatáhne fest. Nakonec šel dolů až po propíchnutí šroubovákem.
Foto - nové kleště - doporučuji, cena cca 300 kč (už si přesně nepomatuji).
Poslední změna: 02. čvn 2014 15:34 uživatelem Luhamoto.
02. čvn 2014 15:33 #69

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9

Odpověděl konvajsr pro téma Jaký motorový olej??

Oil v motoru vcetne filtru a tesneni si zasadne menim sam.Jak pise Standa CBF-
najit solidni servis,ktere to navic bavi je jak vyhra v loterii-ja takovy nenasel
a zazil jich uz tak 8.Ted to davam kamaradovi a delame to spolecne-bavi me to,
mam z toho MOC krasny pocit,ktery jsem nezazival kdyz jsem to mival v servise.
Jen vymena jedne svicky je vopruz-ta pod ramem a serizovani ventilu bo musim
sundat nebo povolit padak Givi-povolit a sundat jde,ale nasadit zpet tak to je
spousta nervu a jeste vic sprostych slov cheche.Vzdy mam pocit,ze ten jejich vyrobek v prvopocatku vyroby delaly na CBFo s krivym ramem.Jo,a letos OPET stejna
zkusenost s Motulem 5100 10W40 jak loni pri vymene-koupil jsem 3 litrovky oilu
a u 2-oil tmavy a husty a u 1 oil ridky a ciry!!!Od pristiho roku uz koupim
4 litrovy kanystr-pro klid duse.
04. čvn 2014 10:18 #70

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.605 sekund