Vyhřívané gripy

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20

Vyhřívané gripy vytvořil uživatel elektrikarCZE

Ahoj,
jaké doporučujete vyhřívané gripy? Po zkušenosti ze srazu v Luhačovicích jsem se rozhodl že si nějaké koupím. Zatím jsem koukal na značku Oxford a tam mi nejlépe sedí délkově tyto (možná se budou muset zkrátit o cca 5 mm).
Poslední změna: 30. zář 2015 21:07 uživatelem elektrikarCZE.
30. zář 2015 21:07 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Vyhřívané gripy

Myslím že väčšina z nás má tiež Oxfordy, vrátane mňa (staršiu verziu).
Fungujú bez problémov ;)

Pre moju staršiu verziu na rôznych fórach odporúčali preventívne pretesniť silikónom ovládač aby sa tam nedostala voda, čo som spravil aj ja.

Osobne odporúčam zapojiť cez relé, nech máš istotu že sa nezapnú bez zapnutého zapaľovania. (moja verzia má mechanický on-off vypínač, nová verzia čo si poslal už môže byť iná)
30. zář 2015 21:41 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl elektrikarCZE pro téma Vyhřívané gripy

Ten ovladač máš za větrným štítkem nebo ti na něj jde tlak vzduch s vodou a nečistotami?
Pošlete mi někdo sem fotku uchycení. Díky
01. říj 2015 12:33 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Vyhřívané gripy

Ovladac je na uchyte packy spojky. Nie je to moja moto, ale mam to rovnako

Poslední změna: 01. říj 2015 16:41 uživatelem boco818.
01. říj 2015 16:35 #4

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl elektrikarCZE pro téma Vyhřívané gripy

Ještě jeden dotaz: když si sundával staré gripy, tak byli přilepené, nebo jen nasazené na těsno s řidítky, popř. s plynovou tubkou?
01. říj 2015 18:27 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Vyhřívané gripy

Tak toto uz si nepamatam presne. Ale myslim ze som ich len zhrnul resp zroloval od v smere od paciek ku koncom riaditok.
Ak sa dostanem do garaze pozriem ich, ak tam bolo lepidlo, budu tam este zvysky na starych gripoch. Ale nebol s tym problem.
01. říj 2015 19:09 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Vyhřívané gripy

elektrikarCZE napsal: Ten ovladač máš za větrným štítkem nebo ti na něj jde tlak vzduch s vodou a nečistotami?
Pošlete mi někdo sem fotku uchycení. Díky


Ten ovladač jsem vždycky viděl uchycený tak , jak je foto od Boco , zapojení přes relé určitě dej . Kdysi na předchozí mašině jsem se vypekl - měl jsem to na přímo ,večer samozřejmě vypnul a ráno svítila kontrolka (ale nehřálo to.Když jsem ji zhasnul ,tak to naopak šlo na plný pecky.Elektronika si prostě dělala co chtěla ), a vůbec,myslím si,že je tady někde o nich pojednání .
Jo a starý gripy - pokud zabereš (radši do protisměru točení plynem) , tak je protočíš a sundat půjdou.
Poslední změna: 01. říj 2015 19:51 uživatelem Malp.
01. říj 2015 19:48 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma Vyhřívané gripy

Zmíněné Oxfordy jsou dobré, mám je dva roky a fungují bezvadně i bez relé. Mají ochranu pro zapomnětlivé a když je zapomeneš zapnuté, tak se po několika minutách samy vypnou. Zatím to funguje, letos jsem na ně už párkrát zapomněl a baterka je pořád v pohodě a vesele startuje.

Co mě na nich ale sere je, že se letos začaly gripy výrazně "ohmatávat" a navíc jsou tak divně lepkavé. Eddie má podobnou zkušenost. Je to opruz, hnusně to vypadá a mám obavu, že je to nekvalitní pryží gripů.

Ohledně montáže, tak zaříznout jsem je na šestku musel docela výrazně. Sundání originálních gripů byla ale nehorázná dřina. Byly tak dobře přilepené, že jsem se s nimi mořil asi hodinu, než jsem je sundal. Na rukojeti plynu nový grip drží v pohodě, ale na levém řídítku už se mi lepidlo uvolnilo a protáčí se. Loni v srpnu ho v servisu znovu přilepili a po měsíci se opět vesele protočil. Ona ta plastová trubka vevnitř moc na kovová řídítka nechytá ani s pomocí lepidla. Ale to je jen detail, na který si zvykneš. Akorát musím občas zkontrolovat, že se grip neotočil moc, protože pak blokuje tlačítko světelné houkačky.

Každopádně velmi doporučuji. Dnes ráno, kdy šel teploměr k nule, se mi na cestě do práce velmi hodily. B)
01. říj 2015 22:35 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl elektrikarCZE pro téma Vyhřívané gripy

Dr.Pilulkin napsal: Zmíněné Oxfordy jsou dobré, mám je dva roky a fungují bezvadně i bez relé. Mají ochranu pro zapomnětlivé a když je zapomeneš zapnuté, tak se po několika minutách samy vypnou. Zatím to funguje, letos jsem na ně už párkrát zapomněl a baterka je pořád v pohodě a vesele startuje.

Co mě na nich ale sere je, že se letos začaly gripy výrazně "ohmatávat" a navíc jsou tak divně lepkavé. Eddie má podobnou zkušenost. Je to opruz, hnusně to vypadá a mám obavu, že je to nekvalitní pryží gripů.

Ohledně montáže, tak zaříznout jsem je na šestku musel docela výrazně. Sundání originálních gripů byla ale nehorázná dřina. Byly tak dobře přilepené, že jsem se s nimi mořil asi hodinu, než jsem je sundal. Na rukojeti plynu nový grip drží v pohodě, ale na levém řídítku už se mi lepidlo uvolnilo a protáčí se. Loni v srpnu ho v servisu znovu přilepili a po měsíci se opět vesele protočil. Ona ta plastová trubka vevnitř moc na kovová řídítka nechytá ani s pomocí lepidla. Ale to je jen detail, na který si zvykneš. Akorát musím občas zkontrolovat, že se grip neotočil moc, protože pak blokuje tlačítko světelné houkačky.

Každopádně velmi doporučuji. Dnes ráno, kdy šel teploměr k nule, se mi na cestě do práce velmi hodily. B)


Nečistíš ty gripy nějakou takovou čistící pěnou - ta takovéto materiály naleptává - vlastní zkušenost. Před lepením gripů odmastil si řidítka? Nebo dodávají ke gripům lepidlo který nevydrží teplotu rukojetí?
01. říj 2015 23:04 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Vyhřívané gripy

Existuje viacero typov Oxfordov čo sa gripov týka. Tie moje nevykazujú známky opotrebenia (mám ich 3 sezónu) ani nie sú lepkavé.
02. říj 2015 00:03 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.576 sekund