Xenony na CBF?

  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0

Xenony na CBF? vytvořil uživatel jerry72

Zdravím,nemá někdo zkušenost s tímto :
www.led-autozarovky.cz/led-autozarovky/e...motocyklova-sada-12V
Zajímá mě,jestli do toho má cenu investovat ? Myslím tím svítivost, životnost a nutnost nějak upravovat elektriku v mašině,abych třeba neodpálil alternátor nebo tak něco ?
24. zář 2016 11:35 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 33
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl tomasz. pro téma Xenony na CBF?

zajímavé, vypadá to dobře, bude zde pro nás asi důležitá teplota na výbojce ...
29. zář 2016 18:19 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Xenony na CBF?

Ahoj

Xenon pouzivam v mojej CBF1000F (typ SC64)uz 3 sezony a som s nim velmi spokojny.

Mam ho ale iba v stretavacom svetlomete.
Preco? Lebo v dialkovom nema zmysel, nakolko sa xenonova vybojka po zapnuti musi par sekund zohriat aby svietila naplno, co moze byt priam nebezpecne v situacii ked clovek potrebuje svetelnu hukacku alebo okamzite osvetlit priestor pred sebou a svetlo nema vykon.

Inak Xenon urcite doporucim do CBF1000F (SC64), nakolko zlepsuje viditelnost v porovnani s orig. svetlometom (mala, uzka parabola). Standardna CBF600S pripadne CBF1000 (SC58) ma podla mna lepsi svetlomet (vacsia parabola) a xenon nie je potrebny a vzhladom na vacsiu parabolu by mohol sposobovat vyrazne oslnovanie protiiducich vozidiel.

Jerry72 - Pozeral som na tu sadu, mam k nej 2 zasadne poznamky:
1. Mam pochybnost o spominanej certifikacii, podla mojej vedomosti je akakolvek prestavba na xenon tohoto typu nelegalna. Je to aj moj pripad. Myslim ze ta info je zavadzajuca - nepravdiva.
2. Farba svetla - urcite nedoporucujem 8000K, je to vyrazne modro-biele svetlo ktore ma 2 nevyhody. V pripade dazda je s nim horsia viditelnost ako so ziarovkou a laka policajtov - kazdy na dialku pozna ze sa jedna o xenon. Preto doporucujem ked xenon, tak farbu 4300K, co je farba svetla blizka ziarovke (je to prakticky farba denneho svetla, dava sa na vsetky auta vybavene xenonmi z vyroby, dobra viditelnost za dazda) a nelaka policajtov B)

Instalacia je inak jednoducha, myslim ze to zvladne kazdy kto si trufne rozobrat kapotaz a je aspon trocha tehcnicky typ.
Zapaja sa to priamo na paticu ziarovky, takze ziadne strihanie a modifikacia kablov.
CBF nema problem s fungovanim, alternator neodpalis. Navyse ho setris, xenon je 35W, H7 ziarovka 55W.
Zivotnost v mojom pripade 3 roky a stale ide, nahradna vybojka je lacnejsia ako kvalitna H7.

Este posledna poznamka - pre potreby redukcie neziaduceho oslnenia protiiducich vozidiel doporucujem zobrat vybojku s protioslnujucou upravou. Na vybojke je naparena kovova vrstva na casti vybojky tak ze vytvara clonu,
Napr ju maju TU

keby vas este nieco zaujimalo, pytajte sa ;)
Díky: jerry72
29. zář 2016 22:02 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 609
  • Obdržená poděkování 5

Odpověděl Damon pro téma Xenony na CBF?

Trošku by mě zajímalo co pak na to u nás na stk....vzhledem k novým pakárnám by se za to mohlo vyhodit....
Kawasaki Z 1000 SX
29. zář 2016 22:13 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Xenony na CBF?

pred STK vymenis za ziarovku a po STK naspat. Teraz som absolvoval v maji. Na CBF1000F je to praca na par minut ak mas sikovne prsty. Pripadne dole prava kapota, to je cca 15-20min
29. zář 2016 22:58 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Xenony na CBF?

Ale nediv se všichni budou chtít aby jsi jel první a v zatáčkách ti stejně nepomůže :woohoo: :woohoo: podle mě ty čísnký LED-ky jsou lepší volba protože je nastavíš do zatáček a když můžeš svítit dálkovými je to super.... Na tlumených vidíš stejně pikačůůů :evil:
Honda CBF 1000 RS:)
30. zář 2016 07:32 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl jerry72 pro téma Xenony na CBF?

Díky boco818 za cenné rady a postřehy ;)
Mám CBF1000(sc58) a chtěl bych to upgradovat hlavně kvůli tomu,aby mě bylo líp vidět.Stávající H7 svítí nažloutle a nepříliš výrazně :( Večer nebo v noci vůbec nejezdím,takže problém s oslněním protijedoucích asi nebude problém. S homologací máš pravdu,že to legální přestavba nebude,ale řešil bych to jako ty.....před stk vyměním za obyčejnou H7 a pak naopak. Tu barvu 8000K jsem tam dal jako příklad, máš pravdu s tím, že není potřeba přitahovat pozornost policajtů. Potěšil jsi mě s životností a tím, že není potřeba zásah do elektriky a není co odpálit. Takže do toho v příští sezóně pravděpodobně půjdu :)
Ještě jednou díky ;)
Poslední změna: 30. zář 2016 20:07 uživatelem jerry72.
30. zář 2016 19:56 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl jerry72 pro téma Xenony na CBF?

JinT napsal: Ale nediv se všichni budou chtít aby jsi jel první a v zatáčkách ti stejně nepomůže :woohoo: :woohoo: podle mě ty čísnký LED-ky jsou lepší volba protože je nastavíš do zatáček a když můžeš svítit dálkovými je to super.... Na tlumených vidíš stejně pikačůůů :evil:

Co máš na mysli s těma čínskýma LEDkama? Neznám.
Můžeš poslat odkaz pro zajímavost?
30. zář 2016 20:10 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Xenony na CBF?

Ahoj
hele nemám přesný odkaz na ty moje a stejně bral jsem je před rokem a dost dlouho jsem hledal chtěl jsem LED-ky abych si neodpalil stator podruhé... nechtěl jsem aby vypadaly divně tyhle se mi líbili tvarem a hlavně jsem vybíral dálkový kužel je to něco jako tohle ale každý rok mají nové a nové a chce si to opravdu správně vybrat... Ted jsem si koupil speciální konektory abych je mohl rychle sundat a přes zimu si udělám nové držáky(ty origo nepřežili rumunsko) jinak se chystám udělat z Al patku a do četného eloxu na Laseru hezky vygravírovat příslušné CE... abych byl vklidu i za hranicemi... jinak svítí super a s novým držák to budou dobrý světla... www.alibaba.com/product-detail/30w-Motor...0LM_60484773664.html
Honda CBF 1000 RS:)
03. říj 2016 16:07 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl jerry72 pro téma Xenony na CBF?

Aha,to jsou přídavný světla :) Myslel jsem,že číňani dělají i něco do hlavních světel :) Tohle není nic pro mě :(
06. říj 2016 20:20 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.852 sekund