Umístění zásuvky 5V/12V

  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 1

Umístění zásuvky 5V/12V vytvořil uživatel Ales

Zdar pánové, bloumal jsem kam dát zásuvky na dobíjení, protože třeba moje starší navigace Mio vydrží asi tak 5 minut na baterku. Už jsem chtěl udělat díry do plastu v palubce, že tam chytím zásuvky ale jednak jsem byl línej tam páchat díru 29mm, kterou bych musel dopilovat, a jednak by se mi asi motal kabel při řízení. Tak jsem hledal možnosti na řízení a našel jsem zrcátkem na spodní hraně brejlí před úchytem řidítek, že je tam v nálitku díra se závitem 6mm. Nevím jestli tam někdo nemá nějakou výbavu, já tam nemám nic a díry jsou na obou stranách. Vymyslel jsem si jednoduchý držáček, brácha mi to vytiskl na 3D a je vyřešeno. Vychází to při plném rejdu krásně před palubku, chodí to s řidítkama a mám na každé straně jedno, jedno na 5V USB, druhá klasicky 12V autozapalovač. Elektriku ještě nemám, to už si každá spáchá, já pojedu přes relátko, přeci jenom ta 5V je vlastně nabíječka a malinko pořád žere. Tak třeba se to někomu jako nápad hodí.







CBF 1000 r.v. 2006
17. bře 2017 13:59 #1

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Umístění zásuvky 5V/12V

Zdarec,vyřešené to vypadá pěkně . Teď jen aby se ti tam při otevřeném víčku za deště nedostávala vlhkost - voda. Však uvidíš při prvním lijáku .
Já jsem radši použil zásuvku s držátkem na řidítka a při používání ( odklopení víčka ) si ji lehce protočím do vodorovné polohy ( event. tak může zůstat ).
17. bře 2017 15:58 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Umístění zásuvky 5V/12V

Ahoj
Já mám v tomto místě zásuvku také ale moje brejle ty závity nemají :woohoo: přesto s vlhkostí takový problém není přeci jen víčko docela drží ale je pravda, že občas zapomenu zaklapnout nebo déšť je větší tak jsem už i vyfoukával ale aby se to zkratovalo se ještě nestalo... spíš jsem koukal že mi začíná tak nějak reznout a čekám, že budu muset měnit...
Honda CBF 1000 RS:)
17. bře 2017 16:20 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Umístění zásuvky 5V/12V

Taky ji tam mám. Když prší zásuvku zaklapnu a vypnu, mám ji přes vypínač. Mimo to je udělána přes diodu, která vede proud jednosměrně a bez pojistky. Tak zkrat snad nehrozí.
Poslední změna: 17. bře 2017 16:45 uživatelem Luhamoto.
17. bře 2017 16:41 #4

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Umístění zásuvky 5V/12V

Tak samozřejmě pokud ji NEPOUŽÍVÁTE V DEŠTI k nabíjení / dobíjení , ale máte ji " zašpuntovanou " tak je to OK . Já měl na mysli právě používání v dešti atd. . Jednou nás takhle pronásledovaly asi 4 dny deště a bouřky ( MNE BiH HR ) a díky možnosti sklopit do patřičného úhlu jsem za jízdy dobíjel - což je jaksi občas potřeba :woohoo: .
17. bře 2017 18:53 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Umístění zásuvky 5V/12V

No tak tento problém já teda nemám v dešti kdo jezdí v dešti? Pro jízdu v horších podmínkách můžu dobíjet pod sedlem ale když potřebuju nabíjet v tank vaku při lehkém dešti to neřeším a v chcavci mám power banku co nabíjí tankvaku pod sedlem to taky zavřu a u spinacky taky a je to nejbezpečnější jinak navigaci mám zapojenou na přímo a vodotěsnou... :evil:
Honda CBF 1000 RS:)
17. bře 2017 22:29 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl Ales pro téma Umístění zásuvky 5V/12V

Nazdař, tak jasně že to asi nevydrží 4 dny v dešti, možná ani den. Ale lepší zásuvky jsem nenašel, tahle mají alespoň ty gumový víčka, a při nabíjení to je tak jak to je. Já bych s tím vyloženě problém mít neměl s tím, jak a kdy jezdím. Mě spíš šlo o to dát vědět o tom místě vedle spínačky, že se to tam vejde a jak to přidělat a pak už je na každým co s tím spáchá. I jak je vidět, ne každý to tam bude mít - závit pod brejlema.
CBF 1000 r.v. 2006
18. bře 2017 11:10 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Umístění zásuvky 5V/12V

Ja to mel taky tak u riditek, ale nejak me to tam stvalo, az jsem se odhodlal to dat to plastu a na druhou stranu voltmetr
Poslední změna: 18. bře 2017 16:58 uživatelem Mefisto.
18. bře 2017 16:58 #8

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 63
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl Ales pro téma Umístění zásuvky 5V/12V

Ty tam máš krámů :-))))
Voltmetr už mám nachystanej, ten tam přijde stejně.
CBF 1000 r.v. 2006
18. bře 2017 19:13 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Umístění zásuvky 5V/12V

Ani ne, jen drzak navi tam zabira vic mista
19. bře 2017 07:27 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.843 sekund