Drátěné pletivo pod vložkou vzduch.filtru u cbf125

  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
potřeboval bych poradit jestli někdo slyšel o vyhoření vložky vzduch filtru, na hondě cbf125 jsem odstranil drátěnku mezi vložkou vzduch.filtru a vstřik.jednotkou, bylo mě řečeno že ta drátěnka tam je proti zpětnému šlehnutí plamene, motorka samozřejmě ožila, jede líp.

(u doby běhu videa na youtube 2:15 jde vidět drátěné pletivo pod filtrem)
Poslední změna: 15. čvc 2017 18:49 uživatelem Mira76.
15. čvc 2017 18:48 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 272
  • Obdržená poděkování 11
Zaujjimave, to by ma nenapadlo...čo presne znamená že jede líp?
CBF 600 SA 2004
16. čvc 2017 22:32 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Dojem je takový že motorka jde do otáček živěji, akcelerace je o něco lepší dokonce i maximálka je něco přes 100(dle tachometru) to v životě nebylo a z těží jsem vytáhnul na cbčku 90, jen pro drobnou informaci je tam kolečko na sekundáru o 1 zub menší-do síly.
Svíčka je bílá, ano je to chudé, mít karbec tak bych si pohrál s tryskama.
Zjistil jsem že na hondu crf250 dokonce jsem na zahraničních serverech četl že závodní oddělení HRC doporučuje odstranit tento drátěný element ale nedávají to na papír protože se stává že ve 2% motocyklů to může chytnout zpětnou šlehu do sání a filtr bez této drátěné síťky vyhoří.....
Co obsahuje ten drátěný element?-3x jemná drátěnka něco jako síťka na komáry do oken, tato je uzavřena do performovaného plechu-díry o pr.8mm.

Takže jsem udělal kompromis- jedna drátěná síťka ze tří šla ven a dám to tam zpátky.

Více na: www.motorkari.cz/tema/?t=198311
Copyright © Motorkari.cz
17. čvc 2017 06:31 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Tak ještě jeden dovětek:

honda cbf125 má lambdu pro složení výfuk.plynů, dle složení výfuk.plynů si řídící jednotka sam upravuje směs (v určitých hranicích) takže pokud dám více průchodnější filtr vzduchu jednotka si upraví složení směsy dle optima.
Samozřejmě kdybych dal bez filtru vzduchu tak už by to jednotka nestíhala(funguje jen do určité míry, dle stanovené meze) tak moc obohacovat, záleží na naprogramování jednotky.

Více na: www.motorkari.cz/tema/?t=198311&pgr=1#goto9422775
Copyright © Motorkari.cz
17. čvc 2017 11:59 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.825 sekund