Stabilizace kamery - vibrace

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Zdar borci, blíží se nám motoškola v Brně na okruhu a přemýšlím nad nějakou stabilizací kamery. Já moc nenatáčím, tak nemám potřebné zkušenosti, proto bych rád toto téma otevřel a zkusil přes víkend něco vymyslet. Pokud to bude tedy možné. Slyšel jsem názory, že kamera na motorce dostává zabrat ohledně vibrací a záznam tak je o ničem. Chtěl bych udělat nějaké jednoduché udělátko pro snížení vibrací. Jaké máte zkušenosti s natáčením? Má smysl přemýšlet o uchycení na motorce, nebo bude lepší někde na těle?
09. čvn 2018 06:52 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44

Odpověděl Pacous pro téma Stabilizace kamery - vibrace

Taky jsem na to poslední dobou zkoušel koukat. Prohlížel jsem řadu videí na YouTube... Nejlepší a fakt docela fungující jsou kamery se stabilizací obrazu. Pokud ale nějakou kameru máš a novou kupovat nechceš, tak potom jsou asi nejlepší záběry pokud je kamera umístěna na bradě helmy (tzv. chin mount). Asi druhý nejlepší záběr je pak z hrudníku (tzv. chest mount). Pokud vyloženě na motorku, tak tam je to pak trochu sázka do loterie, kolik vibrací to chytne. Z CBFka (litrového) jsem měl zkušenost, že cca ve 2500 ot. to chytlo vibrace a obraz se vždy rozvlnil, při uchycení na padáku.
No a pokud chceš mít ještě zajímavější záběry, tak jsou hrozně hezký se stabilizátory (gimbal) - při dobře zvoleném místě na motorce by možná stačil i jednoosý, ale osobní zkušenost nemám...
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
09. čvn 2018 07:05 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Stabilizace kamery - vibrace

Vím, že je to takové řešení dost na rychlo, ale rád bych záběr zezadu z boku a možná zepředu na budíky a přes plexi. Na přilbě jsou záběry super, ale nevím v rychlosti, jestli mi nebude mlátit celá hlava. Docela se toho obávám. Na prsou by to nebylo špatné zkusím nad něčím pouvažovat.

Teď jsem byl u motorky a přemýšlel kam dát kameru. Reálně to vidím vzadu na plotnu, jako v moto gp. Nebo na padák nebo na madlo spolujezdce. Jinak mi to nikam nepasuje, nebo to zavazí.

EDIT:
Tak stabilizaci jsem sice vyrobil, ale plastové uchycení se třepe, tak to nemá smysl. A udělal jsem jen uchycení na motorku, protože originální šroubovací na trubku, se mi moc nelíbilo. Mám obavu, že by to neustálo.
Poslední změna: 09. čvn 2018 18:04 uživatelem Luhamoto.
09. čvn 2018 08:23 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44

Odpověděl Pacous pro téma Stabilizace kamery - vibrace

Uchycení na hrudník je dobré v tom, že vidíš budíky, plexi a trasu a vůbec je to docela dynamický a přesto stabilizovaný záběr. Další docela dobré místo je nalepit úchyt na podsedlovy plast.
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
09. čvn 2018 20:56 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Stabilizace kamery - vibrace

Určitě na hrudníku je to dobrá a stabilizovaná pozice. Ale budeme na okruhu a budu zalehávat za plexi, tak nevím. Zkusím si zítra vyzkoušet na motorce. Z toho samého důvodu mi vadí kamera i na řídítkách. Dumal jsem nad tím a vyšly z toho jen dva úchyty. Jeden jako v moto GP pohled přímo - uchycení na top plotně. Druhý pohled z pravé strany, z boku top plotny, udělaný nový úchyt. Zítra případně dám foto. Chtěl jsem něco pevného, co se netřepe. Při pokusu uchycení na trubky s objímkou to moc nedrží, měl jsem i obavu, aby úchyty nepraskly.
Poslední změna: 09. čvn 2018 22:25 uživatelem Luhamoto.
09. čvn 2018 21:34 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44

Odpověděl Pacous pro téma Stabilizace kamery - vibrace

Moje zkušenost s úchyty na trubky je vesměs špatná. Nejlíp mi zatím vždy vycházely samolepicí úchyty kamkoli - helma, kapotáž,... To prostě drží nejlíp a přišlo mi to nejstabilnejsi. Na YouTube jsou i videa, kdy dává někdo kameru zadní kyvku. Ale moc nevěřím, že z toho budou záběry bez stabilizace k něčemu...
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
09. čvn 2018 22:00 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Stabilizace kamery - vibrace

Tak nakonec ponechám jeden pohled zadní z držáku a zkusím ještě jeden přední záběr a to z hrudníku, pokud stihnu něco nachystat.




EDIT: Ještě mám dotaz k nahrávání.
Mám kameru SJ4000 nevíte náhodou dá se tam nastavit nahrávání na určitou dobu a pak aby se vypnula?
Za jízdy nebudu mít k ní přístup a nevím jestli vydrží baterie tak dlouho nahrávat. Aby po prvních jízdách nebyla KO (počítám cca 25 min.) Druhá věc je velikost karty 30GB, taky nemám kolik zabere dat dejme tomu při 60snímkách/720 rozlišení.
Poslední změna: 10. čvn 2018 09:44 uživatelem Luhamoto.
10. čvn 2018 09:24 #7

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 81
  • Obdržená poděkování 6

Odpověděl Lava pro téma Stabilizace kamery - vibrace

Vydrží cca 40min podle baterky. Určitě si nastav spořič, který ti vypne po 30s displej. A na 32G kartu to je kolem tuším 3:30hod záznamu.
10. čvn 2018 22:42 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Stabilizace kamery - vibrace

Luhamoto napsal: Tak nakonec ponechám jeden pohled zadní z držáku a zkusím ještě jeden přední záběr a to z hrudníku, pokud stihnu něco nachystat.




EDIT: Ještě mám dotaz k nahrávání.
Mám kameru SJ4000 nevíte náhodou dá se tam nastavit nahrávání na určitou dobu a pak aby se vypnula?
Za jízdy nebudu mít k ní přístup a nevím jestli vydrží baterie tak dlouho nahrávat. Aby po prvních jízdách nebyla KO (počítám cca 25 min.) Druhá věc je velikost karty 30GB, taky nemám kolik zabere dat dejme tomu při 60snímkách/720 rozlišení.


Ahoj
karta staci v pohode.
Co sa rozlisenia tyka, tiez som nad tym uvazoval, ale neviem ci je lepsie 720/60 alebo 1080/30..

Vidime sa zajtra na okruhu ;)
11. čvn 2018 00:31 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Stabilizace kamery - vibrace

Boco, už se chystám a budu za chvíli vyjíždět. Tak, abych se stihl v Brně ještě před kurzem někde najíst a pořešit ještě nějaké drobnosti.
11. čvn 2018 09:27 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.759 sekund